• 3-4 yıldır ortada olan gerçek.

hatta bi ara çok iyi hatırlıyorum bi firmanın reklamı var 800 tl mi ne diyor en fazla 5-6 yıl olmuştur. reklamda 799 tl diyor hatta sonra ben bunu hep böyle zannettim bir süre sonra ne olduysa 2000 3000 tl lere fırladı.

yine o devirler bizim aile eşrafından biri ankara'da klima işine girmişti annem babama bunu aktardı ve babamın yorum şu idi "angarada ne kliması amk, yanlış anlamışındır sen".

şu an çukurambar'ı satın aldı diyorlar bu vatandaştan için.

ayrıca (bkz: küresel ısınma).
  • (bkz: evde klima yapan karadenizli dayı)
    bir kofayı alıyok gardaşım, içine buzlukta dondurduumuz 1.5 litrelik şişeleri atıyok.
    kofayı yanlardan delip hava deliği açıyok.
    kofanın tepesine fantilatörü bağlıyok ve üflemeye başlıyo.
    beş dakkada ev buz.

klima birkaç bakır kablo ve plastikse buyur sen yap evinde, elektrik var nasıl olsa.
    yalnız gazdan zehirlenmemeye ve sigortalardan kıvılcım çıkarttırmamaya çalış.
  • madem vantilatörden bir tık üstün o zaman iki tane vantilatör al kardeşim, ooh mis. beyin bedava ne de olsa.
  • klima üretimini çin yapmasaydı görürdün gereksiz pahalıyı. en az 2 katını oderdik.
  • o zaman yiyecekleri de buzdolabına koyma amk vantilatörün önüne koy bozulmasınlar.
  • dünyada oturup klima ar-gesi yapan, direkt üretim yapan bir kaç firma vardır.

bugün bildiğiniz pek çok marka da, bu firmalara üretim yaptırır, kendi markasını basar.

bu temel bilgiden sonra level atlayalım.

midea markası ar-ge yapan ve işi klima üretmek olan markalardan biridir. ve bildiğiniz pek çok markaya üretim yapan da bu firmadır.

ve sonuç;
    gidip asıl üreticiden, kaliteli olanı, ucuza alın. belki o zaman böyle başlıklara ihtiyaç kalmaz.

tanım: serzeniş içeren başlık.
  • çok doğru bir tespit yani bir buzdolabından ne fazlası vardı da buzdolabının çok üstünde bir fiyatla satılıyor tamam biraz fazla olur anlarımda bu nedir?
  • klimanın içinde fan motoruna ilaveten inverter kompresör, evaporatör, kondenser, bir dünya elektronik ve mekanik aksam olduğunu bilmeyen cahilin saçma-sapan tespiti.
  • aynı paraya 85 adet vantilatör alıp evin bilimum yerlerine yerleştirdim. kafam rahat. ev biraz küçüldü sadece
hesabın var mı? giriş yap