şükela:  tümü | bugün
  • şu dünyada hele hele şu yaz sıcağında görülebilecek en büyük eziyettir. bir bankaya gittiğinizde, bir devlet dairesine uğradığınızda hatta ve hatta bir berbere dahi girdiğinizde klimanın dünyanın en büyük nimeti olduğunu anlamanıza karşın iş yerinize klima taktırmak bu güzide cihazın "hasta eden, elektrik tüketen, kışın ısıtmayan, motoru donan, sürekli bakım isteyen, masraflı, pahalı" poktan bir cihaz olduğu fikrinin baskın olması sebebiyle papanın müslüman olmasına yakın bir ihtimaldir. o sebepten dışarıdan iş yerinize gidip merdiven merdiven çıktıktan sonra iş yerinize vardığınızda reçel kıvamında ter tabakası vücudunuzun stratejik noktalarını işgal etmeye devam eder, derinizde sıcaktan ötürü sivilcelenmelerin ardı arkası kesilmez, kıçtan ter akmasının aslında bir deyişten ibaret olmadığını bizzat anlamış olursunuz. hatta o derece ki sıcaktan oluşan deri rahatsızlıklarından ötürü hastanenin cildiye servisini en az iki kere ziyaret edersiniz. vantilatör denen skindirik icadın bir poka yaramadığını böylece anlamış olursunuz. şu güzelim dünyada cehennem azabı çektiğiniz için yaptığınız işe dahi konsantre olmakta inanılmaz bir güçlük çekersiniz.
  • hiç boşuna ıyyy tiksinçe bakın, demeyiniz. zira bildiğin pişiğe neden oluyor bu. oturduğunuz yerde fitil fitil terlerken gün sonunda evinize gitmek için yerinizden kalktığınızda oluşan sürtünmeden dolayı hiç kaçarı yok bunun. o sinsi, o şerefsiz ter bütün gün bunun için bekledi zaten bi' köşenizde yavşak gibi, bacakları ayıra ayıra servise yürümenin bi' faydası olmaz o yüzden. cesur olun, acıya katlanın ve evinize ulaştığınızda güzel bir banyodan sonra sürün pudrayı, sürün pişik kremlerini. geçmiş olsun.
  • çok zor bir durumdadırlar böyle yerlerde çalışanlar bu sıkcaklarda, biliyorum. bunun için usb minifan satıyorum mesela, şimdilik işporta ama mesaj ile isteyene istanbul içi teslimat da yapıyorum. üstelik bütün web sitelerinde 16 lira istenilen fanı ben 10 liraya veriyorum. ticarette 10 israiloğulları gücündeyim.
  • kışın hasta olmanıza yazın pişik olmanıza davetiye çıkarır. klimasız işyerinde çalışmak eziyettir.

plazanın klimaları sizin bulunduğunuz katta göte gelmişse o zaman plazanın göte girmesine engel olamazsınız.
  • çok çok büyük bi dert. bi de 45 metre yükseklikteki binanın cephesinde, 20 cm genişlikteki iskele üzerinde durup sıva yapanlar var. gerçi açık alan sonuçta, esiyordur herhalde. :/
  • aslında bunun doğru ifadesi çalışamamak olmalı. zira mekanikleşmiş işler yapılabilir, yapılabiliyor ancak şahsen ben bilgilerimi kullanıp bir şeyler üretmek durumunda kalınca patlıyorum. çalışamıyorum yani. klimasız ortamda bu açıdan bakınca çalışmak gibi bir durum söz konusu değil, çalışamamak demeli...
  • hadi klimasız iş yeri bir nebze kabul edilebilir zira imkan yoktur şudur budur vs.

peki ya klima olupta bu ultimate cihazı ofisteki iki üç angut yüzünden kullanamamaya ne demeli? içerisi yanıyor ak ayıp be.
  • hararet nedeniyle tüm gün iguana gibi hareketsiz kalma çabalarına sebebiyet verendir.