şükela:  tümü | bugün soru sor
  • duyarlı anaerob bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotik. halk arasında köpek memesi adı verilen saçma cilt hastalığımın tedavisinde kullanmam için doktor tarafından yazılmış ve uzun süreli olacağı konusunda bilgilendirilmişimdir.
  • diş hekimliğinde sıklıkla kullanılan klindamisin fosfat içerikli ilaç. amoksisilin tabletlerin üstesinden gelemeyeceği enfeksiyonların bir kaç tane 600 mg.lık ampulüyle canını okuyan canavar. post operatif olarak tek ampul kullandırılabilir.
  • pembe kutulu ilaç. allah bunun belasını versin. bir ilaç yan etki olarak mide bulantısı ishal ve kaşıntı yapabilir mi ya. başladığımdan beri tuvaletten çıkmıyorum, 6 gün oldu benim için bitmiştir.
  • tonsillit tedavisi için kbb'cinin bana verdiği, 4.günün şafağında lanet enfeksiyonu geçirten ilaç. seviliyorsun.
  • (bkz: klindamisin)
  • tonsillit için yazdılar.iki gündür vurduruyorum.evet her anlamda vurduruyorum.sağ lobun ağrısı geçmeden sol loba vurduruyorum.inanılmaz yakar.

3 yıl sonra gelen edit: bu sefer de saçma bi diş apsesi yüzünden yollarımız kesişti pembe dostumla. ilk dozdan sonra fındık büyüklüğündeki apsem kuşüzümü boyuna ve kıvamına geldi. seviliyosun klindan. ama hala yakıyosun.
  • penisilin alerjisi bulunanlara yapılır.. çok mu yakıyor 100 medifleks içinde ıv yaptırabilirsin.
  • tam 6 gündür taktırtmadığım serum, yemediğim iğne kalmadı, asla geçmedi boğaz enfeksiyonum !!! doktor olan peder başka çaremiz kalmadı dediğinde anlamalıydım ! şimdi de kıçımın ağrısı geçmiyor !!! o enfeksiyonu geçirmezsen laboratuvarını basarım bilim ilaç !!!

(bkz: boğaz enfeksiyonu)
  • üst üste 18 tane yediğim igne. bir tane dişi kurtaralım derken karaciğeri elime alıyordum az kalsın.

sonuç mu? geçmedi kodumun iltihabi çektik dişi.
  • aciyi 20 dk icinde kesen, muthis ilac, hemsire en son vuracagim cok yakar dedi, uc igne vardi ki, ilki yakmisti.. keske onu ilk yapsaydiniz dedim, digerlerini yaptirmazsiniz o zaman dedi.. igneyi vurdu, dedigim sey, ne demek istediginizi simdi anladim, oldu.. kardesimle igne olmadan once konustugumda, klindan dediginde "hmm" demesinden anlamaliydim.