şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adana'da stadyumun karşısında * bulunan ciğer ve adana kebabına kefil olduğum mekan. salaş diyince aklınıza ne geliyorsa onu yaşatıyor, duvarda ünlülerle çekilmiş boy boy resimleri olan usta önünüzde koca ciğeri doğrayıp atıyor mangala, yayılan kebabın dumanını içinize çeke çeke bekliyorsunuz.. velhasılıkelam tez zamanda gidin yiyin
 • kebaplar şehri adana'da külbastısı, ciğeri başta olmak üzere ortaya yaptırılan tüm etleri güzeldi. mekan olarak öyle göze hitap eden bir yer değil, gecekondudan hallice, salaş. niyet mideleri şenlendirmek.
 • adana'da kebap deyince kebapçı mesut'tan hemen önce, uçaktan indikten hemen sonraya tekabül eden mekan. sözlükte hala bilinmemesi de başka bir güzellik.
 • yeme içme konusunda abartmayı hakikaten pek sevmem, güzelse güzeldir, yer kalkarım, unuturum gider.. lakin bu öyle değil işte.. şura bura 25 yıldır yaşıyorum, unutamadığım ender yemekler arasında bu adamın yaptığı kebap..

  şanlıurfa, gaziantep, ankara, istanbul, antalya, hatay, eskişehir, yozgat... gittiğim her yerde yedim; bakın abartmıyorum, bugüne kadar yediğim en güzel adana kebabını bu adam yapıyor.. ilk gidişimde adana kebabını yediğimden, diğer yaptıklarına bakmıyorum bile, ne zaman gitsem mutlaka aynısından istiyor, orgazm derecesinden bir tık aşağıda yemeğimi yiyip sigaramı yakıyorum..

  hani ekmeği kebabın yağına bandırırlar ya ucundan, işte bu adam o ekmeği kebabın yağıyla çimdiriyor resmen ve yağ vıcık vıcık olmuyor.. anlatamıyorum lan, gidin yiyin..

  mezelerinden bahsetmezsek hakaret olur.. enva-i çeşit mezeyi önünüze bedava seriyor.. sadece domates ezmesini söyleyeyim.. gerisine ihtiyaç kalmıyor çünkü..

  bu adamın ve mekanının sonuna kadar kefiliyim.. reklamsa reklam, bir mekan bunu hak ediyorsa hakkını vermek gerek..

  adana öğretmen evinin arka tarafında hemen.. muhtemelen kime sorsanız gösterir..
 • adana kebabını en güzel yapan yer. gidin ve 1.5 isteyin, onlar gerisini halleder.
 • kling usta adana'da ilk 10 kebapçı sıralamalarında göremeyeceğiniz ama etinin lezzeti ile birinci sıradakilere bile fark atacak kadar iyi bir kebapçıdır. adanalı bir kebapçı için ismi fazlası ile tuhaf kaçmaktadır. meğer usta zamanında oldukça zayıfmış onu da zamanın sıska çizgi film kahramanına benzetmişler. o nedenle bu lakabı vermişler. biz başka yerlerde burası mı iyi şurası mı derken karnımızı ziyadesi ile doyurduğumuz için sadece külbastısını denedik. tek kellime ile harikadı. adana stadının yanında yeri. esnaf lokantası gibi. bahçesinde kafeslerde sülünler var. o kısmı biraz insanı üzüyor.
 • sadece bilenlerin bildiği adana'daki salaş kebapçı.

  bugün adana ve ciğer kebabını tattım. adana'da, hatta istanbul'da bile cok daha güzellerini yediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

  klasik kebapçıların aksine menüde güveç ve incik de var. ha menü dediysem dükkanda eline alıp okuyacağın bi menü falan yok. fiyat listesi duvara asılmış orada gördüm.

  kling dedikleri usta da patron gibi kasada oturmuyor. ocağın başında ayakta domatesinden kebabına kadar herşeyi kendisi pişiriyor.

  ambiyans : 10
  sunum : 6
  lezzet : 7
 • yaklaşık iki sene sonra tekrar gitme fırsatı bulduğum kebapçı.
  samimi bir ortam var orada. ikram olsun, sohbet olsun insan kendini rahat hissediyor. lezzete gelince meşhur olan ciğerci bedo, dede kebap, hasan usta, kolcuoğlu gibi mekanlardan çok çok iyi. adana kebabı biraz yağlıdır ama gecenin bir yarısı acıktığınızda aklınıza ilk o düşer.
 • adana dsi'ye iş yaptığım dönemde sürekli gittiğim kebap mekanıydı. zaten bütün dsi oraya giderdi kebap yemeye.

  daha önce söylenmiş zaten salaşlığı ve mezeleri ancak tablacı salatası dedikleri bir nane vardı burada talep üzerine getirdikleri, kebaptan bile lezzetli desem abartmış olmam.

  eğer yolunuz düşerse mutlaka o salatayı talep edin.
 • böyle tutarsız bir mekan görmedim. bir gün kebap muhteşem lezzetli, bir gün sıradan. pişmiş soğanı ısrar edince veriyorlar. kebap bazen yağlı, bazen kuru. son gittiğimde kebaptan üç kere sinir çıktı. üstelik yenilir yutulur büyüklükte değil. bir daha gidermiyim bilmiyorum.