şükela:  tümü | bugün
 • kişinin sosyal işlevlerini ve günlük yaşama dair etkinliklerini rahatsız edecek, bozacak dereceye ulaşmış üzüntü, melankoli veya keder durumudur. tıbbi bir teşhistir ve günlük kullanımdaki depresif olma durumundan çok daha farklıdır. bir çok insan depresif olma hissini "hiçbir neden olmadan üzgün hissetme" ya da "hiçbir şey yapmak için motivasyonu olmama" olarak tanımlar. depresif kişi kendisini yorgun, üzgün, tembel, sinirli, motivasyonsuz ve apatik hissedebilir. klinik depresyon genellikle normal deprese hislerden daha ciddidir.
 • yalnızca klinikte tedavi edilebilecek depresyona klinik depresyon denir.
 • manik depresyon dışında bir depresyon yaşamadığının tespit edildiği vaka, yani manik depresyon için kullanılır 'klinik depresyon'u.

  clinical depression-depresif rahatsızlık da denir.
  en belirgin özellikleri: insanın dışarıdan bir tetikleme olmaksızın inatçılık etme, toplumsal yaşama yönelik ilgi kaybı, insanın kendini kibirli, çok bilmiş, kaba, arkadaşları tarafından dikkate alınmayan bir profilde görmesi. hastalık temel olarak bu, bu hisler realitede böyle olmasa da kişinin kendini bu şekilde tanımlaması depresif rahatsızlık, çift kutuplu rahatsızlık, manik depresyon, major depresyon.

  kişilik bozuklukları olarak adlandırılmaması konusunda dikkat ve özen gösterilmesi gereken duygu durum bozukluğu.
 • lan bu duygularımdaki oynar başlıklılık nedir diye sorayım dedim gugıla klinik depresyon dedi. https://symptoms.webmd.com/ endojen depresyon diyor ki aka klinik depresyon diyor. abicim i am too old for this shit.

  neyse depresyonu pas geçmek için aç kalmayacaksın, duygularını başıboş bırakmayacaksın, yaşamın değerli bir şey olduğuna bir kanıt gerekmediğini kabul edeceksin, dışarı çıkacaksın, vs vs vs... derdimi s.veyim.
hesabın var mı? giriş yap