• halley isimli 86 eurovision sarkisi ile 8.mi ne olup gogsumuzu kabartmis icinde candan ercetinizel(allah yalani mi affetsin bundan emin degilim) ve iki tane de ingilizi i barindiran grup idi.
    elektronik drum a tup tup tup diye vuran uzun sacli bi ibis vardi, tiksinmistim o heriften ve davula vururken ki tavrindan, cizgisinden.

aylar sonra gelen edit: o iki herif ingiliz mingiliz degilmis.
  • candan ercetin turkiye'deki finalde yarismamis, seden kutlubay in norvecteki finale katilamamasi uzerine, gruba katilmistir. bu arada seden kutlubay in sonradan seden gurel olan bum bum'cu beyaz abla oldugunu hatirlatalim.
    ayriyeten, klips'teki diger iki elemanin ismini de yazip bu olaya bir nokta koyalim. derya bozkurt ve emre tukur.
  • yarışmaya katılan candan erçetin, sol elinin serçe parmağınımı ne çatlatmıştı, küçük bir sargıyla çıkmıştı yarışma gecesine. bu olayı da hatırlama şeklim, "parmağını klipse kaptırıp çatlatan candan "klips"i, kaptırmayanlar ise "onlar"ı temsil ediyor" şeklinde saçma sapan bi boyuttadır...
  • türkiye elemelerinde onları seyrettiğim akşamı hayal meyal hatırlıyorum, 1. oldukları zaman babam "şarkıları birşeye benzemiyor ,sırf avrupai görünüyorlar" diye seçildiler tarzı bir yorum yapmıştı. bu yorumun ardından şarkıyı sevdiğim halde ses etmemiştim, illa tanım gerekiyorsa bence gayet eğlenceli bir şarkıyla eurovision yollarına düşmüş, sonradan ünlenen elemanlara sahip müzik grubu.
  • elektronik davul mu, org mu oldugunu hatirlayamadigim aleti calan gunes gozluklu elemanin yerlere kadar uzanan uzun kirmizi atkisi , beyaz kiyafeti ve siriti$i ile aklimda yer etmis bir gruptur klips ve onlar. ayni sarkida bir de yillar sonra gur akad oldugunu ogrenecegim kisinin kisa ama guzel bir gitar solosu vardir. gur akad'in hair metal stili kabarik saclari vardir bir de.
    (bkz: 80lerde sac olmak)
  • gür akad, candan erçetin ve sevingül bahadır'ı kapsayan bir gruptu. diğer iki elemanı bilmiyorum.
  • candan'la sevingül, "onlar"ı, gür ve diğer iki amca da "klips"i teşkil ediyordu.
  • bu grubun fiziksel görüntüsü hakkında zihnimde tek kalan şey gerçekten de o ibişin yüzünde kocaman bir sırıtışla o drumı çalışıdır.
  • yörevizyon dendiğinde anladığım klips ve onlar'dır.. "biz bir olabilirdik" değil, "gelin canlar bir oralım" temalı şarkılarla "biz fesli develi insanlar değiliz" demektir yörevizyon..timur selçuk' un, melih kibar' ın, ilhan irem' in elinin balının damladığı şarkılardır..
  • 1986 yılından sonra bi kez daha toplanıp halley söylemişler. sanırım arkada back vokal yapan abi, zamanının davulcu abisi.

http://www.youtube.com/watch?v=0e2rpps4wbi
hesabın var mı? giriş yap