şükela:  tümü | bugün
  • ayakta iseyemeyenlerin ve klozete tüneyemeyenlerin de umumi tuvaletleri kullanabilmelerini sağlayan kağittan basit bi mekanizma
    (daha once gormemis denememis olanlar kağit havlu diye elini silebilir nasil ayirt edicekler ?sekli onlara yardimci olacaktirki bu kağit u seklindedir.)
  • aslinda bu ayni zamanda etrafi lastikli ve genelde pelustan yapilan bir kiliftir, estetik amaci disinda ne ise yaradigi bilinmez.
  • "tuvalet takimi" adi altinda satisa sunulan, klozetin alt kismindaki yapiya uyacak sekilde oyuk bulunduran, klozetin alt kismina serilecek pelusumsu bir hede ile, yine tuvaletin oralarina buralarina serilecek kilimimsi bir parcanin yaninda paketten cikarak, klozetin üzerini örtmeye yarayan üstteki kapagina takilip, islevden cok estetik amacli kullanilan örtü.
  • malatya ulastırma er egitim alayı 'nda alafranga tuvaletlerin ustunde yer alır. bir çok yerde daha gordum.
  • bir de bu tanima girebilecek olan, bazi evlerde klozetin en dis kapaginin uzerine gecirilen yumos bir kaplama olur, yaninda firfirlari olabilir, hatta yerde bir klozet onu paspasi ve bir lavabo onu paspasi ile takimdir. sevmeyeni cok feci nefret eder bunlardan.
  • küçük bir kısmı tv tüpünden aşağı sallanan tv dantelinin kankisi.
  • kullanma talimatında yer alan "sifonu çekin, el sürmeden gider" ibaresine kıl kaparım ben bunun.
    lan nasıl el sürmeyeyim?
    hep götüme yapışıyor amına koduğumun kağıdı.
  • focus marka olanın kullanma talimatı şu şekildedir:
    1. klozet kapak örtüsü'nü paketten çekiniz.
    2. kesikli kısımları açarak klozet üzerine yerleştiriniz.
    3. sifonu çekiniz. klozet kapak örtüsü el sürmeden gider. (özel kağıdı sayesinde tıkanmaya yol açmaz.)
  • bunu umumi tuvaletlerinde standard haline getiremeyen ulke kendine medeni demesin. cenevre konvansiyonuna bunu bulundurma sarti eklensin, oyle biseyler yapilsin.