şükela:  tümü | bugün
  • istanbul beyoğlu'nda polis ve zabıta ekipleri sağlığa aykırı midye dolma imalatı yapan adreslere operasyon düzenledi. operasyon sırasında ekiplere zorluk çıkartan imalathane sahipleri midyeleri yere döküp ezdi. operasyonda 2 tonluk midyeye el konulurken, imalathaneler de mühürlendi.haber
  • klozetlerin içini deniz suyu doldurup midye büyütüyorlar herhalde diye düşündüm başlığı görünce.
  • bunu yapan insanın ahlakla, şerefle, haysiyetle alakası yoktur. dışarıda yemek yerken iki üç defa düşünmeye sevk eden davranıştır.
  • lezzetledirler. şimdi yapıldığı yerler değişince tadı değişecek mi bilmiyorum. yani tahmin ediyorduk zaten çok matah şartlarda hazırlanmadığını ama dillendirmiyorduk, düşünmek istemiyorduk. hem zaten de midyenin kendisi pek temiz bişey değildi. cehalet mutluluktur deyip, ağız tadıyla yiyorduk ki allah aşkına hangi sokak satıcısı süper hijyenik hazırlıyor bunları. nohutlu pilav mis, maç sonrası köfte ekmek mis, kokoreç mis şimdi yemeyelim mi bunları? iyi mi oldu yani böyle? bence olmadı. yemekten vazgeçecek miyim? hayır. hepimize afiyet olsun.
  • midye dolma konusu oldum olası mide bulandırıcı bir hadisedir memleketimizde zaten. yenildikten sonra atılan kabukların tekrar toplanarak içlerinin doldurulduğunu ve servis edildiğini duymuştum bir zamanlar. her nerede olursa olsun, hiç birisinin de sıhhi olduğuna inanmıyorum. istanbul zaten başlı başına ayrıdır muhakkak da izmir'de bunu satanların çoğu pislik içindeki apaçi takımı. iştahla yiyenler nasıl hazırlandığını bilseler bir daha hayat boyu yemezler bu şeyi eminim.
  • sene 2009 filan, rumeli kavagi'nda tersanelerin birinde bakimdaki bir yati incelemeye gittik. devamli bir marangozluk, boyacilik faliyetinin goruldugu ufak, tipik bir tersane. ortalik camur, toz, talas ve kimyasal dolu yani. o ortamin hemen ucunda, manzara eksik olmasin ve su ellerinin altinda olsun diye herhalde biraz denize dogru konumlanmis, cogunlugunu teyzelerin olusturdugu bi grup midye dolma hazirliyordu. zaten temizliginden cok ciddi suphe ederdim. o sebeple yemezdim. o gun onlari oyle gordum. bir daha bakmadim bile.
  • midye mekruh olduğundan ve yayınlayan siteye bakınca açıkça "caydırıcı" nitelikli yalan haberdir.
  • ya ne olacağıdı dedirten. nerede yapılıyor zannediyordu yiyenler acaba? ultra hijyenik mutfak atölyelerinde fransız ustaların elinden mi çıkacaktı sokakta at hırsızı tipli heriflerden üç kuruşa aldığın boktan şey?
  • ben hep güvenli midye yediğim için beni etkilemeyen üretim.

(bkz: güvenli midye)