şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: club)
 • (bkz: kulüp)
 • (bkz: kulp)
 • glupun yanlış yazılmış hali
 • bir zebani ismi...

  yasli bir bilgenin anlattigina gore, bu korkunc varligin ismi, kendi dillerinden bihaber insanlara, onlar klavyelerinin basinda habersizce klup asagi klup yukari yazarken, sessizce yaklasip, kafalarini kopardigi zaman cikan sesten gelirmis. kafasi kopan kisinin cenesi dusup de dili disari sarkinca, "en sonunda dil bilincine kavustun" diyerek karanliklara karistigindan dolayi espri yeteneginin zayif oldugu bilinen bu varlik, atlantigin otesinde "pet peeve" diye de anildigi icin, kedi sidigi gibi koktugunu tahmin ediyorum ben kendim bizzat.
 • çok ezikçe bir yazım hatası.
  "beyenmek" ile birlikteki kullananı daha cahil, daha antipatik gösteren bir başkası da yoktur heralde?

  acı verici olan, sen gidip "kılüp" falan yazsan, "klüp" yazan seni hor görücek; "ne lan bu herif ahaha" diye dalga geçicek. işte, zaten bu ne olduğunun farkında olamayışı asıl iyice denyolaştırıyor insanı. yazık.
 • an itibariyle sözlükte yaşanan fenerbahçe galatasaray çekişmesinde en çok kullanılan kelime.
  (bkz: kulüp)
 • dikkat et, bütün o 'hangi takım daha büyük' tartışmalarının, gol ofsayttı-değildi tartışmalarının, rakip takım transferine bok atmaların, bizim takımımız daha büyük denyoluğunun altında; uzayan tartışmalarında birbirlerine 'klüp klüp klüp' diye höyküren ördek beyinli herifler var. öyle ki, sözlükte bir spor kulübünden bahsederken entry'lerini klüp diye bitiren adamları üşenmeden, her gördüğünde kafasına vurup etkisiz hale getirirsen, imkân tanımazsan müdahale etmesine; bir süre sonra sözlükte çok kaliteli bir futbol kitlesi elde edersin. hatta o kadar ki, dışarıdan bakan futbol bilmeyen kitle de; 'lan bu sporu böyle güzel insanlar takip ediyor, var bir şey demek ki' deyip futbol seyretmeye başlar, bu açık.

  ama dediğim gibi, öncelikle dıştaki şu 'klüp'çü denyo tabakayı ayıklamak gerekiyor.
 • en fazla bir yazım hatası aslında. kulüp diyeceğine adam, klüp demiş en nihayetinde ama bir de şu var ki, yahu sen o kadar iddialısın. o kadar ayar vermek için debelenmişsin, gerek rakibe, gerek kendi başkanına, gerek medyaya vs... tamam belki de doğru şeyler söylüyorsun ama, olmuyor yahu. klüp diyerek varabileceğin yer en fazla ziya şengül'ün yanı diyeceğim, ziya abiye ayıp olacak. sonuçta futbolcu eskisi kendisi, klüp dese de gulp dese de farketmez. adam işin içinden geliyor. olsa olsa halin , tavrın, futbolla bağlantısının nereden geldiği belli olmayan ercan saatçi oluyorsun böyle yaparak. niyet neydi, akıbet ne oldu di mi? hiç hesapta yoktu ercan saatçi olmak ama işte busun yarraam. total futbol, endüstriyel futbol, arsenal, barcelona güzel de, klüp ne olm? hea?
 • kaybedenler kulubune bile girememek icin bir sebep.