şükela:  tümü | bugün
 • windows 10 aktive edeceğim derken bilgisayarı gerekli gereksiz bir sürü şüpheli yazılımla doldurmuştur. arka planda çalışan bir sürü program, sürekli çıkan pop-up pencereleri, sürekli yönlendirme yapan internet sayfaları, sildikten bir süre sonra karşınıza durup dururken tekrar setup ekranı çıkarıp kendini yükletmeye çalışan programlar.

  sadece aktivasyonu alıp bunları almayabiliyor muyuz çok merak ediyorum.
 • microsoft office 2016 için olanı da vardır ve çatır çatır çalışmaktadır.
 • saçma sapan program kurup, kafasına göre yandex, chrome, firefox kuran eklenti.
  kurtulmak için windows, temp klasöründe bu uygulamayı buluyoruz. direk temp klasörünün içini silin, silinemeyen bu saçma programdır. bunu silmek için servislerde de bulup silmek gerekiyor. servisi durdurmazsanız tekrar birşeyler kurmaya çalışıyor. servisi durdurun ve dosyayı silin.
  (bkz: hayırlı forumlar)
 • nette çok fazla sitede yer alan, sadece mydigitallifeforum adlı sitedeki "official thread" altında paylaşılan dosyanın kurulması gereken microsoft ürünlerini legal olmayan müdahaleler yaparak satın almadan önce denemenizi sağlayan`:denemek için size bir süre vermez tüm sürümü süresiz deneyebilirsiniz` programdır.
  yukarıda kendisiyle birlikte bir çok program yüklendiği falan söylenmiş, esas program bunlark yapmaz, çok rağbet gördüğünden içeriğinde bloatware bulunan hatta keylogger vb. araçlar bulunan sahte installer dosyaları da bulmak zor değildir. dikkat etmek gerek.
 • windows 7 den sonra düzenli olarak bütün işletim sistemlerine kurdugum müthiş yazılım.
 • tek bir işi olan zararsız yazılım.

  lisanslı kullanmak istiyorum diyorsanız windows 10 lisansı için 120 dolar ödemeniz gerekir. 15-20 dolara satılan keyler illegal olduğu için boşa para vermeyin. ya crackli kullanın ya da yasal lisansı 120 dolara alın.
 • portable versiyonu da olan program. öncelikle kendi windows'um orijinal. window 8 döneminde pro versiyon alıp windows 10 pro versiyona yükselttim.

  bu tip etkinleştirme programlarının install edilenlerini sevmiyorum. bir ara office proramları için kmspico partable sürümünü denedim. sadece çalıştırıyorsunuz, hatunun teki sesli olarak çince bir şeyler söylüyor ve ingilizce işlemin başarılı olduğunu ekliyor. topu topu 10 saniyelik bir olay.

  o zamanlar kullandıktan sonra comodo internet security, bitdefender total security webroot secureanywhere gibi antivirüs programlarıyla tarama yaptırdım herhangi bir zararlı yazılım bulamadı. öyle anormal şekilde açılan pencereler, yeni yeni web sayfaları ya da internet tarayıcılarımdaki anasayfa değişmesi, yandex ya da yahoo olması gibi sorunlarla da karşılaşmadım. sonuç portable sürümü problemsiz kullanılabiliyor.

  ama yine de lisanslı ürün kullanmanızı öneriyorum.
 • mdl forumlarından indirildiğinde tamamen virüssüz olan yazılım. diğer indirme kaynaklarında virüs enjekte edilmiş olabiliyor.
 • sabahın 4'ünde altıma sıçırtmış program. güzel güzel windows'umu aktive etmeye çalışıyorum, bu programı çalıştırmamla bilgisayardan "arif"* diye bir ses gelmesi bir oldu. bir hışımla gayr-i ihtiyari baş parmağımla webcam'ı kapattım, "gel la gel tipe bak" diye devam etmesini beklerken operatör sesli bir hatun devreye girip iki kez "incoming transmission" dedi. arkadan da haşır huşur sesler geliyor tabi bu arada. belki daha fazla tekrarlamıştır ama benim çoktan ödümü bokuma karıştırdığı için boşta kalan elimle ses kısma tuşunu çökerttim.

  velhasıl şu an webcam bantlı, ses kısık bilgisayarın karşısında mal mal duruyorum. 300 lira masraftan kaçacam diye ömrümden 5 ay gitti yeminle.
 • suserlerin tavsiyesiyle forum mydigitallife' a üye olup buradan indirdim. etkinleştirildi yazıyor. bekleyip göreceğiz, şimdilik memnunum.
  edit: gayet memnun kaldım. uyarılar kesildi artık. herhangi bir sorun çıkmadı.