şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hediye gelen, denediğim en iyi pena markalarından birisi. hem de türk markasıymış, bayıldım. incelemek isteyen fetiş sahibi dostlarım için: instagram sayfası ve resmi sayfası buradadır.
  • sedeften, ağaçtan, kemikten pena üreten türk firması.
  • hali hazırda abanoz ağacı, boynuz, sedef ve kemik penalarını kullandığım yerli pena markası.. sene başında ilk denememle birlikte plastik ve türevi penalara sonsuza dek elveda dedim, zira hem çok rahatlar, hem çok organikler, tona doğrudan etki ediyorlar, hem her bir ürün doğası gereği tek ve özel.. işçilik son derece iyi..

fiyatları tortex vb penalardan pahalı, bununla birlikte penanın ömrü yine tortex vb penalara kıyasla çok daha uzun.. kıymetli olduğu için de garip bir şekilde kaybetmiyorsunuz.. neredeyse bir senedir daha hiçbirini kaybetmedim ki mucize gibi bir şey..

istenildiği takdirde penaların üzerine grup logosu, isim veya kendi istediğiniz bir deseni işleyebiliyorlar, bunun için de cüzi bir fark alıyorlar.. bu süslemelerle çok daha özel ve güzel hale geliyor pena..

instagram hesabından gördüğüm kadarıyla artık yine ağaçtan (ve plastikten uzak durarak) pickguardlar, kontrol kapakları, manyetik çerçeveleri, manyetik bobinleri (hatta galiba manyetikler), kemik eşikler, inlayler ve hatta sanıyorum gitar klavyeleri (fretboardlar) da yapıp piyasaya sürmek üzereler ya da sürmüş durumdalar..

neredeyse 25 sene gitarın ağacı şöyle, teli böyle, manyetiği köprüsü şu şekil olsun diye kafa yorarken, pedalından amfisine ton peşinde koşarken, pena gibi en temel bileşenlerden bir tanesini hep göz ardı etmiş olduğumu farkettim knc'den aldığım penalarla.. gözüm kapalı tavsiye ederim gitar meraklılarına..
  • farklı materyallerden ve değişik ağaç türlerinden ağırlıklı olarak pena olmak üzere çeşitli gitar ekipmanı ve aksesuarları üreten yerli bir firma.

dün sedef ve kemik olmak üzere iki farklı malzemeden, iki farklı boyda sipariş verdim. gelsin de kurcalayayım diye hararetle bekliyorum. beraberinde timber tones marka kemik pena da almıştım, aralarındaki fiyat farkını da göz önünde tutarak (knc’ler yarı yarıya daha pahalı) adam gibi tarafsız bir inceleme videosu hazırlamaya çalışacağım.

knc için şimdiden bir iki sitemim/önerim var; kemik penalar için standard ve jazz 3 boyutu arasında görsel bir farklılık varsa bile bunu ne kendi sitesinde ne de satış yapılan diğer sitelerde göremedim, haliyle biraz ne aldığımı bilmeden verdim siparişi. ikincisi de, yine bu kemik penaların uç kesim tasarımı görsellerde çok kaba duruyor, umarım gerçekte daha usturupludur.