şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil bıyıklı nusret benzeri et pişiricisi. bıçak ile yemek öncesi show yapıyor. sanırım katar’da bir restoran’da çalışıyor. instagram paylaşımların hashtag’larına f***y** yazabilecek kapasitede biri.!!!

insta

servis

(bkz: knife man)

(bkz: knife bae)

(bkz: mustache bae)

büdüt : imla
  • bir aşçı ve mutfakta mutlak disipline inanan biri olarak yaptığını çok yanlış ve kurallara aykırı bulduğum, zorlama showman..
    ...
    öncelikle mutfakta bıçak sadece bıçaktır! bir show aracı değildir, şaka aracı da değildir.. mutfak içinde bıçağı biryerden bir yere götürmenin bile bir kuralı vardır.. (ucu yere eğik şekilde taşınır) yaptığı hareketlerin bir benzerini mutfakta yaparsanız hiyerarşi içinde aşçıbaşıdan başlayarak silsileli şekilde ağzınıza sıçarlar..
    (mutfakta tartışma çıkmaz mi? elbet çıkar, ağız dalaşı zaten eksik olmaz, iteleşme hatta yumruklaşma da olmuştur, olur.. ama bütün içtenliğimle söyleyeyim, gerilim artar artmaz ilk önce bıçaklar olduğu yere bırakılır.. strech film rulosuyla, kepçeyle birbirinin üstüne yürüyen gördüm-duydum ama gerçekten reflex olarak önce bıçaklar bırakılır)
    ...
    arkadaş showunun finalinde bıçağı kesme tahtasına sapliyor ki bu mutfak kültürü içinde kesinlikle ağır bir hareket hatta hakarettir.. mutfakta bu hareketi yaparsanız zaten sizin aşçıbaşıyla konuşacak bir şeyiniz kalmamış demektir.. 'seninle çalışılmaz hadi bana eyvallah' demektir -ki zaten aşçıbaşının bu davranıştan haberi olursa, özür de dileseniz sizi içeride tutmaz..
    ...
    bunlar elbette işin biraz ritüel, örf tarafları ama ortada apaçık bir gerçek var ki bu arkadaşın (ustamızın diyemiyorum çünkü bir ustaya yakışmayacak şekilde mesleğini icra ediyor) yaptığı hareketler/ show hem kendini hem de müşterilerini tehlikeye atacak şekilde ve kesinlikle kabul edilebilir değil.. bir anlık hata, herhangi bir aksilik cidden istenmeyen ve geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir..
    ...
    evet özellikle son zamanlardaki trendler lezzetin yanına işin show kısmını da ekledi ama burada yapılan show değil de sanki biraz şarlatanlık..
  • hepimizin bir kaç saat içinde yapacağımız bir iki fıldır fıldır bıçak çevirme figürü sergileyen çakma nusret.
  • cüneyt asan ve nusret dışındakilerin taklitten öteye gidemeyeceğinin ispatıdır.