1109 entry daha
  • https://www.youtube.com/watch?v=fmkcg0otq5k
    -bu konuşan çocuk lisanslı gb satışı yapan sitenin çalışanı yani oyunun derinlerinden gizli sahibi.
    hayırlı olsun 1299'u yaza yaza getirdik
    şimdi sıra şunları getireceksiniz nttgame madem buraları okuyorsunuz.
    - 2 server kafa karıştıyor.bu konuyu düşünün euko'da orda patladınız.gerekirse tek server olsun ama 6-7 tane alt kanal açın.2 tane server saçmalığından vazgeçin.

-fakat 1299 70 lvl sınırı pek fazla yaramayacak sevgili nttgame ; bunun hakkında düşünülmesi lazım.
    ;hiçbir görev mörev ,ft,bf,jr istemiyoruz .görevden göreve koşmak siteyen gta oynasın.

ben stiletto takmak istiyorum,
    aga 5k pls demek istiyorum.
    bir ay civciv kalmak istiyorum.
    aylarca apostle'da sıra beklemek istiyorum.

ve en önemlisi ikinci günü şafağında alttan +9 uniqe bir silah uprage görmek istemiyorum.

the last but not least problem is that; asaslar,eğer herhangi bir modifiye yapmadan direk 1299 olacaksa asaslar kral olacak.
    -bu durumda asas oynayacak arkadaşları kırmadan kesinlikle bir nerf gelmesi lazım.spike mı azaltılır?,ap mi düşürülür? bilemiyorum.

olası sorunlar eğer lvl kasmak çok aşırı zor olacaksa
    :wariroları zaten kimse partiye almıyacak düşük levellerde ve 70 lvl de hiç bir espirisi olmayacak.oyun son dönemde wariorların yükselmesiyle ayağa kalmıştı wariorların lever kasması imkansıza yakın ve eline sağlam char geçmeyeceği için wariorların boostlanması lazım.
    -mageler en kolay lever kasabilecek job 70 lvl etkilemeyecek meteorları açılacak .

bilemiyorum ,bence çok geniş bir ekiple brain storming'in dibine vurulması lazım. ama benim yukarıda yazdığım maddeler olmazsa olmazlar! bunlar hakkında açıklama yapılmasa başlamayacam.
    şuan kenarda ayırdığım kefen paramın vadesini bozdurup bozdurmayacağım bu açıklamalara bağlı.
  • delirecem artık gel be insafsız yıllar sonra dönüş yapıcam gerçekten
  • bu oyunda ben yillarca inn dupe yaptım
    3 internet cafe sabaha kadar utem dupelerdik.
    siz kerizlerin para verip alamadiğiniz itemleri 1 satte üretip çöpe atardık.
    abartmiyorum.
    yeri gelir 3 meteoru aynı anda atıp mage ile +9 rqptor ile gezmişliğim vardır.
    heawen clanını 2 ye bölmüsüzdür itemler ile.
    clan birden ban yedik 1 sene sonra ama serverin amına koyduk afedersin.
    ne itemler silindi nede bug kapatılabildi.
    eğer aklımız olsa idi o itemler ile ev araba almıştık ama sırf hava olsun diye slot kesemeyen eziklere dağıttık.
    1 tane +8 yakaladığımız zaman o item yarına 50 adet +8 oluyordu.
    gerçek parayla satilan itemleri dupelemimizi ve siwit pls aga buf pls agaya gerek kalmayarak kendimizin basmasindan bahsetmiyorum bile.
    pc de online oyunların birçoğunda bu durumlar mevcut. boşuna sikilmeyin.

edit: özelden baya msj geldi kimse inanmak istememiş olacak anlaşılan bende senelerimi verdim oyuna
    sözylediklerimin fazlası var azı yok.

seneler oldu bırakalı ama bu ayzdıklarımında 0.000001 abartı yalan var ise bildiğiniz herşeyin üzerine yemin edebilirim.
    neden böyle saçma bir yalan uydurayım bana karı ne olur sizce. saçmalamayın.
    bilen bilir ks mage deccal.
    zamanında tr ye oyunu yasaklattık. temizlenmedi hiçbir item.

yalanım varsa burdan eve gitmek nasip olmasın eşimin çocuğumun yüzünü görmeyeyim velet değiliz amk.
  • sanırım bu oyunun bizde neden bu kadar çok tuttuğunu anladım.

bu oyun, oynayan herkese kendini özel hissettirdi.

clanca dupe yapardık diye övünenler var. cafece oyuna girip cz'nin tozunu atardık diye övünenler var. en iyi clanda diye övünenler var. moradon'da ticaret kralı olmakla övünenler var. en iyi pri, asas, wr olmakla övünenler var. var da var yani.

ve bunların hepsi de doğru. çünkü oyunun inanılmaz kısa zaman aralıklarında, çok hızlı değişen dinamikleri var. mesele bir tarihte bir saatte cz'de öyle bir denk gelirsiniz ki herkesi kesersiniz. sizi gören town çeker. ama 3-4 saat sonra gelirsiniz, bir clan gelmiş cz'nin üstündenn geçiyor. bir 3-4 saat sonra gelirsiniz, tamamen randon tiplerle kurulu bir parti akar gider.

server sayısı o kadar fazla ki, herkes bir serverin en iyi clanına dahil oluyor iyi kötü. ya da yukarda bahsettğim dinamiklerden dolayı illaki bir büg sizin clan en iyisi olabiliyor.

ventrilo, teamspeak gibi uygulamalar sayesinde clan içi iletişim arttıkça oyundan aldığınız zevk artıyordu. bu sayede çok efektif şekilde cz'de terör estirebiliyordunuz. bu tip ventrilo partilerde komutçu olmak bile insana kendini özel hissettirir. ben zamanında oly'de db pri iken, komutla parasite vurup o adamın tek yemesi ile kendimi çok özel hissederdim. hatta oly'nin en iyi db prisiyim gibi hissederdim.

yine bu oyun içi konuşma imkanı ile insanlar birbirlerini daha fazla tanıdı. sohbetler ettiler, gerçek hayatta buluştular. ekibin bir parçası olmak özel hissettirdi.

o kadar fazla dupe yöntemi oldu ki, illaki bir tanesi size denk gelir. bana da geldi mesela, bi ara oly moradonda beni gören, zabıta görmüş işportacı gibi kaçardı. çünkü kendi imkanlarımla bulduğum bir yöntemle, tezgahtaki malları beleşe çekebiliyordum. kötü bir durum ancak yine de özel hissettirdiği bir gerçek.

sanıyorum bu tarz şeyler bizleri oyuna bağladı.
  • yukarıda dupe yaptığını iddia eden şahsın dedikleri birebir kesin yaşanmıştır
  • başlayacak olan ekşicilerin arasına katılmak istediğim oyun.

whatsapp, discord fark etmez. yapalım bir şeyler. bir yeşil uzaktayım.
  • fire drake patchi geldiğinde yaptığımız dupeyi hatırladım da hey gidi hey. millet farkedene kadar yaktığımız itemin haddi hesabı yok.
    bu arada millette en boktan helmet dd bile bulunmazken elemanda chitin dd 25 helmet görmüşlüğüm var. sonrasında charı mı sattım. ares'den ilikemymassive...
  • yok daha neler 1299'muş, imkansız öyle bir şey olması. farklı şeyler hayal ediniz her söylenene inanmayınız.
  • türkler olarak oyunun anasını belledik sonra eski günlerinden eser kalmadı diyoruz. e biz bu hale getirdik bu oyunu. yıllarca cypher serverında burada kullandığım nick ile oynadım az çok milleti tanıdım, tanıştım ama işimiz olmazdı yok dupecisiyle kscisiyle bilmemnesiyle efendi efendi oynardık, e hal böyleyken oyunun iyice boku çıktı binbir uğraş ile edindiğim itemler artık değerini yitirmeye başladı, elimdeki itemleri soran kişiler bir süre sonra şak +10 larını önümüze koyar oldu vs vs vs. saymakla bitmeyecek işler işte. 1299'dan hilesiz hurdasız olsa yine oynanır az da olsa vakit ayırılır ama artık sadece adını gördüğümüzde heyecanlandığımız şey olarak kalacak herhalde.
  • sayaç saymaya başladığından beri başlığı bir türlü susmayan oyun.

ben ilk beramusta başladım oyuna. ondan sonra hep ara ara oynayıp bıraktım. şuan yaklaşık 2 yıldır tekrar oynuyorum. en son oynadığım zamanki keyfi başka zamanlar alamadım.

siz bakmayın buradaki 1299, 1453 romantiklerine. oyun başlangıç yıllarıyla birlikte en iyi dönemlerinden birini yaşıyor. adam burda 1299 gelsin demiş sonra yaptığı düpeleri saymış.

uzun süredir var bu konu. nttgame ya da her kimse yeni getirdiği serverlerde bazı etkinlikleri (utc krowaz vs) koymadığı olmuştur. ama daha sonradan yayıncı olan bir gm'nin bu konuyla ilgili açıklaması çok ilgi çekici. adam 'getirmedik de noldu 10 kişi kaldı serverde, birleştirmek zorunda kaldık' diyor. 1299 gelirse ömrü en fazla 6 ay olur. kimsenin ona ayıracağı vakit yok artık. romantizminizi sikeyim. apostta sıra bekleyecekmiş. aferin mal oğlum.

yeni serverin gelmesinin amacı, oyunu bırakmış olan ancak eski serverlerdeki rekabetçi yapıyla başa çıkmayacağını düşünen oyuncularla yenilik arayan oyuncuların tekrar oyuna başlamalarını sağlamaktır. başka da bişey değil.

yapılan reklamlarla birlikte sayaç konmasının amacı eski oyuncuların yeni açılan serverden haberdar olmalarını sağlamaktan öteye geçmeyecek. belki birkaç harita yenilenir.

son olarak içim soğumadığı için tekrar etmek istiyorum. siktiringidin amk romantikleri...
1009 entry daha
hesabın var mı? giriş yap