şükela:  tümü | bugün
 • altinci nesil yazar.
 • zamanında büyük mavi yayıncılık tarafından çıkarılan ilk türkçeleştirilmiş batman çizgi roman'ının anlattığı hikaye.

  --- spoiler ---
  bu hikaye'de bane arkham akıl hastanesindeki bütün delileri/suçluları serbest bırakır. zaten hasta olan bruce wayne teker teker joker, korkuluk, ventriloquist vs. ile savaşınca yorgun düşer ve bayne tarafından "kırılır." bundan sonra batman kostümünün içine bruce wayne yerine azrael olarak da bilinen jean paul geçer. bu hikayenin ardından knightquest başlar.
  --- spoiler ---

  malesef büyük mavi bu serinin sonunu getiremeden batmıştı biz de malesef devamını öğrenememiştik.
 • molekuler biyoloji bolumunden mezun oldugu anlasilan,ama hangi okul oldugu anlasılamayan,yamulmuyorsam abd'lerde lisans(master da olabilir) yapan suser..

  (bkz: meslektas)(okul bittiginde)

  (bkz: selam etmek)
 • yardımsever suser :)
 • tim drake ya da dick grayson yerine jean paul valley'in seçilmesinin sebebi bane'i durdurabilecek potansiyelinin olmasıdır. çünkü tim drake o sırada 14-15 yaşlarında sübyan, dick grayson da 20'lik delikanlıdır ve bane'e gücü yetmemektedir.

  j.p. valley ise 30'larında, inanılmaz bir eğitim almış, yeri geldiğinde sınırları zorlayabilecek biri.
 • bruce wayne'nin düşüşünü ve geri gelişini anlatan 1993-94 yıllarındaki ana batman serisi. türkçe versiyonu hala kitaplığımda mevcuttur. çizim olarak deneysellikten uzak bir erken 1990'lar çalışmasıdır (witchblade'in çizimlerini gördükten sonra knightfall'u ancak böyle tanımlayabilirim). konu olarak ise epey başarılı olduğunu söyleyebilirim. wayne'nin o bitik haliyle etrafında gelişen olayları kontrol etmeye çalışması (hatta bir bölümde ayakta duramazken batman kostümünü üstüne geçirir ve ortaya çıkar) etkileyicidir. hayatına giren kadınları düşündüğü sahne de çocuk halimle aklımı almıştı açıkçası.

  "kötü adamı gördüğün yerde öttüreceksin" kişisi jp valley'in batman halleri ise görevini tamamladığı o ikonik dövüş sahnesi (detaya girmeyeceğim alın okuyun) dışında hoş değildir bana sorarsanız. kendisinin batman olduğu dönem knightquest olarak adlandırılır ve bu kısmı knightsend izler. knightfall, üç kısımlı büyük bir senaryo arkıdır zaten temelde.

  bbc'nin seri hakkında şöyle uçuk bir projesi olmuş:

  http://www.amazon.co.uk/…utf8&qid=1288193109&sr=8-5

  şuradan da ilk bölümlerin kapakları görülebilir ("the breaking of the batman" adlı inanılmaz kapak da dahil):

  http://www.thebatsquad.net/…an/bat_knightfall1.html
 • the dark knight rises teaser'ında kokusu duyulan efsane çizgi roman serisi. lan harbiden bane kırarsa bruce'u?
 • "neden mükemmel güçte bir batman olmamalı?" sorusunun cevabını veren seridir. valley bane'i çok kısa sürede ezerek yener, tek sayıda wayne'in intikamını alır. ancak kostümü her ne kadar üzerinde yarasa amblemi olsa da azrael kostümüdür. batman bu değildir, batman savaşını bu şekilde vermez. wayne'in tedavisi sonuçlanınca valley kolay kolay geri vermez ünvanı ama kiminle aşık atıyosun pezevenk derler adama.

  bu seride joker'in arkham'dan çıktığı an muazzamdır. "işte şimdi sıçtın bruce" dedirtir. hatta hatırlıyorum tam son karede joker şehre doğru kahkaha atarak koşarken "... ve joker serbest kaldı." diye bitiyordu o sayı. joker oradan çıkmamış olsa diğer sikik kötülerle bane i bir arada paketlerdi bruce ama 8 sayı boyunca yakalanamayan joker bruce u çok yormuş ve bane'in son hamlesini yapmasına zemin hazırlamıştır.
 • (bkz: #27218423)
 • epik dayak sahnesini okurken şunu dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.