şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
 • beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. hele ki aynı kanalın çıkardığı vikings gibi bir yapım varken. ondan sonra geleceklerin aşağı yukarı aynı ayarda olmasını pek tabii bekleriz. daha ilk bölümdeki savaş sahnesi, topların atılması vs o kadar amatörce ki düşündüm çok mu zor acaba? değil gerçekten. onlarca filmde/dizide muharebe izledik bu kadar kötüsü bir fetih 1453'te gördüm, bir de bu dizide.
 • bir ingiliz tv dizisi. k ile yazılır. naytfol diye okunur, k seslendirilmez.

  ada ingilizcesi çok belirgin değil. bu aksandan nefret edenler için cezbedici iken benim gibi anglofilleri hayal kırıklığına uğrattı.

  öykü çok akıcı ve sahneler hızlıca değişiyor. halbuki, tarih temalı yapımlarda kostüm, dekor ve cümleleri hazmetmek için daha yavaş geçişler olmalı ki, milyonlarca sterlin harcanmış giysilerden ve yapılardan zevk alabileyim. ama günümüz seyircisi hızlı akışı sevdiği için çok da önemli değil.

  süre kısa. bu kadar az zamanda çok şey anlatmak hedeflenmiş. her bölümde o kadar çok merak uyandıran konu peyda oluyor ki bir dahaki bölümde hepsi tamamen yanıtlanmadığı gibi yeni merak unsurları yaratılıyor. çok kasıldım. bu sebeple bu yapımı artık takip etmeyecek, tamamen final yapınca izleyeceğim. tarihi bir yapım oldugu için sonu önceden belli ama yine de zihnimi meraklarla doldurmak istemem.

  oyuncular birbirine çok benziyor. kimin eli kimin cebinde diye anlamakta zorlandım. ama bu benim her görsel yapımda yaşadığım sorun. evet, hiperaktifim.

  iyi seyirler.
 • assassin's creed çağrışımı yapan, çekimleri sırasında çeşitli kazaların olduğu, platosunun neredeyse tamamen yandığı ve buna rağmen ertelenmeden kör topal başlamış dizi. her bölümde pozitif yönlü bir ilerleme gözlemleniyor ki, akın gazi'nin rol aldığı ve kıbrıs/türk kökenli ingiliz yönetmen metin hüseyin'in çektiği beşinci bölümü oldukça iyi. bu tempoda devam ederse ikinci sezon onayını alması ve ikinci sezonunun çok daha iyi olması muhtemel.

  bununla birlikte, tapınak şövalyeleri hakkında dişe dokunur az bilinen fazlaca bir bilgi vermediği gibi fransa kralının, kraliçenin ve papa'nın oyunculukları şövalyelerinkinden çok daha iyi.
6 entry daha