şükela:  tümü | bugün
 • bir red alert, simcity kari$imi gibi olan rts. koydeki ekonomik ortami kurmak acaip uzun suruyor, ordu denebilecek askeri uretmek en az 3.5-4 saat aliyor. yok bag bahce, yok han hamam, yok maden komur derken acaip zaman geciyor.
  ekonomik carklar cok mantikli. bir tahta kalkan icin, once kutuk kesiliyor, sonra bu kalas haline getiriliyor, sonra bir dukkanda kalkan haline geliyor falan falan. askerlerin ozellikleri ve uretili$ mantiklari cok iyi. grafikler ve animasyonlar cok cok ba$arili, lakin cizgi film havasi veriyor.
  toplamda nefis bir rts. yalniz direk sava$a girerim ben diyorsaniz uzak durun.
 • settlers tadını yakalamaya çalışmış ve pek tutmamış olan bir rts..
 • cok eskiden oynamis oldugum bir oyun. hatirliyorum grafikleri daha cok 'cartoon'
  tarziydi ama settlers gibi bu oyunda sarmisti vaktinde. grafikleri stronghold'a benziyor daha pastel ama..
 • bir bölüm icin ortalama 3 saat harcamanız gereken güzel oyun. bir de kopyalayıp okul bilgisayarlarında multiplayer oynamaya kasmistik, ama kismet diilmis...

  edit.. bariz yazım hatalarını düzelttim..

  bu oyun dün gece aklıma geldi arıyorum bulabilsem gene başlicam oynamaya..
 • koy kurmanin en eglenceli oldugu oyunlardan.
 • adam kontrolu biraz daha kolay olsa, biraz daha akıllı olsa ba$ından kaldırmicak oyun, ama pek gerizekalı yapmı$lar be karde$im laf dinlemiyolar.
 • su an torrent'den alinabilecek oyun. 38mb. kaynaklar kaybolmadan sevenlerin almasini tavsiye ederim
 • müzikleri ve oyun yapısı ile vuran, kıran geçen oyun.

  bölümler aşırı uzun sürer, fakat bu oyunun zorluğundan falan değildir. oynayan kişi o kadar kaptırırki kendini, daha da büyütmek ister kasabasını. biraz daha, biraz daha. hırs yaptırır bu oyun, sakıncalı birşey aslında. ama sıkmaz kolay kolay.

  grafikleri ayrı bir eğlencedir, sular, ağaçlar, kuşlar, börtü, böcek falan çok güzeldir.

  ilki bittikten sonra neden bu oyunun multiplayer tarzında oyun modu yok dedirtir insana. sonra multiplayer olarak oynayabileceğin birilerini aratır ama arama boş çıkar.. tekrar bitirtir kendini... ardından bu oyunun ikinisi neden yok sendromu yaratır.
 • bu oyunun süper yani (en azindan ikincisinin) işe koştuğunuz köylülerinin süper sakin, tın tın yürüyüp takilmalaridir, warcraft'taki adamlar falan bunlarin yaninda stresli dertli rıdvan dilmen halindedirler... oyunun müziği de sakin mutlu bir parçadir, bu adamların havası tam şudur: "ooo remzi abi naaber? noolsun ya, aldık odunumuzu taşıyoruz işte... ha? hanım çocuk da iyi ya, ellerinden öper... geçen maden kazıyordum dağda bir rus kızlar görmüşüm hastası oldum... hadi sağlıcakla kal, ben vereyim odunu patron bina yapacak..."
 • savaş bölümlerinden bir tanesinin, askerlerin hiç kımıldatılmayarak, düşmanın açlıktan ölmesini bekleyerek geçildiği sevimli grafiklere sahip strateji oyunu.