şükela:  tümü | bugün
  • 1996-1997 yıllarında türkiye'de de üretilmiş bir paketinin içinden 1 tabaklık makarna çıkan ve bu makarnayı aynı veya diğer knorr çabuk makarna çeşitleriyle harmanlayarak muhteşem makarnalar hazırlayabildiğiniz bir hazır yemek çeşididir. kişisel olarak birkaç defa knorr'a mail attığımda bana dönmediklerini ve hiçkimsenin de 90'lı yıllarda çocuk ve genç olmak bağlamında bu marka ve bu ürünü hatırlamadığını düşündüğümde acaba hayalimde mi yarattım demekte olduğum üründür.
  • bugün tansaş'tan aldım. acılı domatesli ve kremalı biberli olmak üzere iki çeşidini gördüm, başka çeşitleri olması da mümkün. kartondan hoş bir bardağı var, bitince atmam sanırım belki lazım olur lfkzjdşfd neyse, bir kutusu 70 gr geliyor, bildiğin soslu makarna. işte bardağındaki işaretli yere kadar sıcak su koyuyorsun. beş dakika kadar karıştırıyorsun. bildiğin makarna gibi oluyor. öğrenci dostu bu zımbırtının fiyatına bakmadım, fişi de attığım için (kafama sıçayım) buraya yazamıyorum. ancak doyurucu bir atıştırmalık olduğunu söyleyebilirim. knorr çabuk çorbadan sonra en çok tüketeceğim besin bir süre bu olacak heralde. allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin dinimiz amin.

edit: carrefour'da 3.90 mış fiyatı.
  • bunu beş dakika önce yedim şahsi damak zevkime göre mirgosdaki acı biberli noodle bundan çok daha iyi.
  • tadı pek hoş olan makarnadır. yalnız kutunun üstündeki kartonu kaldırınca altında almanca yazıların olduğunu görebilirsiniz. içindekiler kısmına bakınca bir miktar tutarsızlık görünmektedir. almanca kısmında %57 makarna ile modifiye nişasta kullanıldığı yazmakta iken türkçe etikette %40 makarna ile nişasta yazmaktadır. modifiye nişasta olduğu belirtilmemektedir. ayrıca kıvam arttırıcılar içerisinde sadece monosodyum glutamat yazılı iken almanca etiketinde sodyum inosinat*, sodyum guanilate* ilave olarak yer almaktadır.
    http://www.food-info.net/tr/e/e627.htm
    http://www.food-info.net/tr/e/e631.htm
    bağlantılarında son iki maddeye ilişkin açılamalar da vardır.
    etikette orijinalinden farklı görünmesinin belki zararı olmayabilir ancak tam olarak bunların belirtilmemesi merak uyandırmaktadır.
  • bazen üzerine eklenen su, makarna tamamen pişemeden soğuduğu için makarnaların içi çıtır çıtır kalabiliyor. bu durum hoşunuza gitmiyorsa suyu ekleyip güzelce karıştırdıktan sona kutunun ağzına bir çay veya fincan tabağı kapatın. 5-10 dakika boyunca yine sık sık karıştırın, tekrar üzerini kapamayı ihmal etmeden. makarnanız kendini tencerede gibi hissedecek, huysuzluğu yatışacaktır. afiyet olsun.
  • eğer doymak niyetindeyseniz bir kutu asla yeterli değil, en az 2 kutu alın.

domates soslusunda onca msg ye rağmen iş yok ama peynirlisi idare eder...
    yumuşaması için 5 dakika yeterli değil en az bi 7-8 dakika beklemesi gerekiyor.

eğer evdeyseniz ve 2-3. dk içinde önümde görmek istiyorum diyorsanız bundan çok daha kısa bi yolu var ve en azından msg içermiyor (bkz: üç dakikada pişen makarna)
  • küçücük paketinin 6 tl'den satıldığı ve tek başına 1 paketin karın doyurmaya yetmediği makarna çeşididir.

zaten kutunun yarısını boş bırakmışlar. alemin noodle paketinde bile bunun 2 katı yemek var. resmen herkes bizi kazıklıyor.
  • demin 3 peynirlisini ve kremalı mantarlı makarnasını denemek zorunda kaldım ikiside birbirinden kötü lezzette. üstelik bahsettikleri çizgiye kadar su koymama rağmen makarnalı çorba oldu. indomie noodle kesinlikle daha lezzetli.
  • kremalı mantarlısını denedim hoşuma gitti. makarneks'den daha güzel ama noodle'ın yerini alamaz.
  • fiyatı biraz pahalı fakat tadı aşırı güzel (bence) 3 çeşidi var kremalı mantar . 3 peynirli ve napoliten olmak üzere en güzeli 3 peynirli olanı günümüz itibari ile satış fiyatı 6 lira . (wtf)