şükela:  tümü | bugün
  • louis cole and genevieve artadi'nin birlikte hayata geçirdikleri deneysel ve bağımsız bir proje. uçuk, kaçık ve rutinimde dinlemeyeceğim çalışmaları olduğu gibi, oldukça leziz ve günlük playlist'e atılacak parçaları da vardır.

bir örneği: http://www.youtube.com/watch?v=q2wtxfmhcry

görselleri ve videoları da gayet hoşa gider.
  • bugünümü şaşkınlıklarla süsleyip, funk'a boğan harika ikili. fakat ilk entryde belirtilen deneyselin daha doğru bir kelime olduğunu düşünmekteyim. hatta bazı şarkılarının acid trip yaşatma ihtimali bile var. *

funk kısmı ise ilginç. şarkıların derinliklerinde funk linelar bulunacak olsa da bunlar çok belirgin değiller. ama overtime adlı şarkıları funk melodileri ile bezenmiş durumda. youtube ana sayfamda gördüğüm, kendilerinin yapmış olduğu, harika bir overtime-coverları ile öğrendim. videodaki bassisti daha öncesinden tanıyor, dinliyor oluşumdan* ve vokalin çok tanıdık gelmesinden dolayı biraz incelemek istedim. bir de ne göreyim ben zaten dolaylı yoldan defalarca dinlemişim bu ikiliyi.

snarky puppy adlı grubun family dinner vol. 2 albümünde 2 şarkıda eşlik etmişler. snarky puppy denilen ekip o kadar büyük ki açıkçası grup harici isimlere hiç dikkat etmemiştim. zamanında genevieve artadi'nin tarzı da oldukça değişikmiş zaten.

kısaca bugün de yeni tınıları keşfetmenin hazzını yaşadım. hem funk hem de deneysel elektronik şarkıları için daha çokça dinleyecek gibiyim.

son olarak; yukarıda vermiş olduğum overtime adlı şarkının youtube linkindeki montajın nasıl da mükemmel olduğunu söyleyip* entryime son veriyorum.