şükela:  tümü | bugün
 • louis cole and genevieve artadi'nin birlikte hayata geçirdikleri deneysel ve bağımsız bir proje. uçuk, kaçık ve rutinimde dinlemeyeceğim çalışmaları olduğu gibi, oldukça leziz ve günlük playlist'e atılacak parçaları da vardır.

  bir örneği: http://www.youtube.com/watch?v=q2wtxfmhcry

  görselleri ve videoları da gayet hoşa gider.
 • bugünümü şaşkınlıklarla süsleyip, funk'a boğan harika ikili. fakat ilk entryde belirtilen deneyselin daha doğru bir kelime olduğunu düşünmekteyim. hatta bazı şarkılarının acid trip yaşatma ihtimali bile var. *

  funk kısmı ise ilginç. şarkıların derinliklerinde funk linelar bulunacak olsa da bunlar çok belirgin değiller. ama overtime adlı şarkıları funk melodileri ile bezenmiş durumda. youtube ana sayfamda gördüğüm, kendilerinin yapmış olduğu, harika bir overtime-coverları ile öğrendim. videodaki bassisti daha öncesinden tanıyor, dinliyor oluşumdan* ve vokalin çok tanıdık gelmesinden dolayı biraz incelemek istedim. bir de ne göreyim ben zaten dolaylı yoldan defalarca dinlemişim bu ikiliyi.

  snarky puppy adlı grubun family dinner vol. 2 albümünde 2 şarkıda eşlik etmişler. snarky puppy denilen ekip o kadar büyük ki açıkçası grup harici isimlere hiç dikkat etmemiştim. zamanında genevieve artadi'nin tarzı da oldukça değişikmiş zaten.

  kısaca bugün de yeni tınıları keşfetmenin hazzını yaşadım. hem funk hem de deneysel elektronik şarkıları için daha çokça dinleyecek gibiyim.

  son olarak; yukarıda vermiş olduğum overtime adlı şarkının youtube linkindeki montajın nasıl da mükemmel olduğunu söyleyip* entryime son veriyorum.
 • bu grubu dinleyip çok seven herkes ya bas gitar çalıyordur ya da çalabilmeyi çok istiyordur. banka hesaplarını kontrol etmekten çekiniyorlardır. tanışsalar hemen kaynaşır, arkadaş olurlar.

  25. istanbul caz festivali sayesinde 13 temmuz'da beykoz kundura'da izlenebilecek grup.
 • her konser duyurularında türkiye var mı diye bakardım. müzik badimin caz festivali kapsamındaki konserlerinden beni haberdar etmesinden itibaren ara ara karnıma kelebekler uğrar, kulağım müziğini arar oldu. biletimiz hazır, 13 temmuzda coşmak üzere.