şükela:  tümü | bugün
  • kompleks prosedürleriyle ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getiren diğer sigorta satışı web sitelerinin aksine, basit arayüzüyle işinizi iki dakikada halletmenizi sağlayan web sitesi. gerçekten de acente acente gezip bulduğunuz tekliflerden daha uygun teklifler çıkarıyor karşınıza.
    yıl olmuş 2014, internetten araba bile satın alabiliyoruz, ama kaskosunu yaptıramıyoruz diye düşünürken ilaç gibi geldi.
    minimalist yapısı ve basit arayüzü ile birkaç adımda altyapısında bulunan sigorta şirketlerinden bana özel kasko ve trafik sigortası teklifi alarak bütçeme en uygun sigortayı direkt satın almama imkan verdi koalay.com. siteyi tasarlayanların ellerine sağlık. online sigorta satışı konusunda yeni bir devir başlatacaklar gibi görünüyor.
  • bu ara televizyonda bolca dönen reklamının 22. saniyesinde görünen güzel ve sevimli ablaya* selamlarımı ilettiğim trafik sigortası karşılaştırma ve satın alma sitesi.

http://www.youtube.com/watch?v=zq4xgyjibps

yalnız yeni bir şeyin televizyonda bu kadar çok reklamı yapılıyorsa gereksiz bir şey olduğu değerlendirmesi yapıyorum ben kendi adıma, televizyona bu kadar yönelmek yerine internet veya radyo gibi alternatif mecralarda daha aktif olunabilir belki, söyleyeyim.

(bkz: ekşi sözlük'e reklam vermek)

ayrıca benim işim olmadığı için pek de sempatik olmayı başaramayan cengiz isimli bir koala için başka nasıl bir logo yapılabilirdi diye kafa yormadım ama, şu anki mickey mouse'un logosunu andırıyor biraz.

https://www.koalay.com/images/logo_desktop.png
    http://logodatabases.com/…ickey-mouse-logo-template
  • bunun reklaminda oynayan kadin gelsin beni bicaklasin. sesim cikarsa, itiraz edersem serefsizim.
  • hayatımda gördüğüm ennnnnn(n harfiye sonsuzken basılı tuttum) isme, facebook, twitter reklamına sahip ne idüğü belirsiz (zaten isminden belli) hede.
  • motosiklet kaskosu yaptırmak için kendileri aranmıştır. ( zira internet odaklı bir firma olsada motosiklet kaskosunu internet üstünden vermemektedir. )

bilgileri paylaştıktan sonra "trafik sigortası için teklif alacaktınız değil mi ?" diye soru gelir. hayır "kasko" yanıtını alan kişi. "- ama biz motosiklet sigortası yapmıyoruz. "cevabını yapıştırır ve ekler "- araç gibi fiyat çıktığı için kasko teklifi çok yüksek çıkıyor. o yüzden kimse yaptırmıyor." dedi.

araç derken otomobil kastını anlamıştım ama sırf gıcıklığına olayı devam ettirdim. " - motosiklet araç değil mi? - hatta daha tehlikeli ve riski yüksek yüksek çıkacak tabi. " kombolarını ardı ardına gönderdim.

eee üüüüü yanıtları karşısında min. 1700 mak 3500 teklifimi alıp oturdum aşağı.
  • internet siteleri üzerinden işlem gerçekleştiremedim, form alanlarını doldurup ilerledikçe hata vermeye başladı. belli ki yazılım hatası vardı. ama telefon numaram ve ismim ellerine düşmüş, "yarım kalan bir işleminiz var" diye telefon ettiler. internet sitelerininde problem olduğunu söyledim, "yoğunluktan oluyor öyle" dediler. "yoğunluktan değil o, bir problem var" dedim, "neyse biz buradan devam edelim" dediler, ettik. kasko için ruhsat numarası istediler, yanımda yok diye sonra aramalarını rica ettim, 5 gün sonra aradılar. ruhsat numarasını verdim, "biz size en uygun kaskoyu bulup geri döneceğiz" dediler, 13 gün oldu arayan soran yok.

bunun neresi ko(a)lay lan?
  • ismi bulanın aklına tüküreyim. ısrarla hatırlamaya çalıştığım halde hatırlamakta zorlandığım kelime.
  • su anda calismayan site.
    dukkani kapattilar mi ne yaptilar?
  • 2 yıldır kendileri üzerinden trafik ve kasko sigortamı yaptırdığım online sigorta karşılaştırma sitesi. hem diğer online sitelerden hem de acentelerden daha uygun fiyatlar verdiler. poliçenin maili 10 dk içinde, ıslak imzalı versiyonu da 3-4 güne elinize ulaşıyor. böyle gitsinler çok iyi.