*

şükela:  tümü | bugün
 • bu pahali bifteklerin (porsiyonu 100 amerikan lirasi) kokeni olan ineklere bira icirilip, enselerine masaj yapilip kupa cekiliyomus...
  (bkz: ineklere masaj yapmak)
 • kobe bryant'in isminin kaynagidir ayrica. alinazik gibi yani.
 • bu etin lezzetinin sirri, bir grup capon kardesimizin wagyu sigirlarina dogduklarindan itibaren duzenli olarak masaj yapmasidir. boylece etin icinde sertlesmis bolgelere ve sinirlere rastlanmadigi iddia edilir. tabi capon kardeslerimiz bu is icin maas alirlar, ve dolayisi ile cok cok cok pahalidir bu tur et.
 • amerika ve kanada'da ozel ciftliklerde, japon restaurantlari icin muzik dinletilerek, masaj yapilarak ve fazla hareket etmemeleri saglanarak yetistirilmis ineklerin, sofraya gelmis, yumusacik halidir.
 • özellikle ense ve butlarına masaj yapılan, özel bir bira ile beslenerek vücut yağ oranları arttırılan ve günün belli saatleri askıda tutulan ineklerdir. normal yaşayan ineklerin etleri içinde yağ dağılımı daha çok etin dış kısmındayken bu ineklerde yağ homojen dağılmaktadır. kilosu 1000-1500 usd arasında değişmektedir. ağızda eriyen yumuşak ötesi bir ettir.
 • inekleri ozel kasagilarla timar ederek deri altindaki yaglarin yayilmasini saglarlar. bu sayede goruntu olarak da ilginc bir ettir. mamafih cok yagli oldugu icin aslinda agir da bir ettir. teppanyaki denen usulle sac ustunde hafif kavurunca guzel olur ama japon mutfagindan beklenmeyecek sekilde doyurur insani. italyanlar sevmez mesela, turkler de kuzu pirzoladan sasmamali herhalde.
 • marblingin dibine vurmus et cesididir.
  cig halini gorunce bile agzim sulaniyor.
 • yiyemedik onu biz ama fırsat olursa yeriz. lakin yerken dikkat edilecek hususlardan biri de, bu bifteğin hatun kişilerce pişirilmesi gerektiğiymiş. er kişi, ete cani duygularla yaklaşıp, hunharca davrandığından (beyle mini mini minnaacık küpler halinde kesilen parçaları, sarmısak eşliğinde, manasızca uzun bir süre ve de sabırla ters yüz edememelerinden) etten gereken verim alınamıyormuş. bilindiği üzere şuşinin de hatun kişilerce değil, çekik gözlü, edeleli, capon beyfendileri tarafından hazırlanması hususunda gereksiz bir vehamet olması da göz önüne alındığında (kadınların avuç içleri sıcak olduğundan pirincin kalitesi düşüyormuş) ne diyorduk, evet bu olay da göz önüne alındığında, capon mutfağının ne denli cinsiyetçi, ne denli seksist, ne denli humanist, eeeeööö......ne denli o denli olduğu, bulutsuz bir havada çıplak gözle görülebilir.

  sözün özeti; capon mutfağına freudyen yaklaşalım, freudyen yaklaştıralım canlar.
 • miyazaki'deki salgin nedeniyle fiyatlari daha da artacaktir.
  yatirim araci olarak kullanilabilir...
  hayatimiz forex, borsa oldu...
 • beeves steakhouse şaşkınbakkalda porsiyonu 135 tlye satılan et imiş.bu etin böylesi pahalı ve güzel olmasının sebebi hem hayvanların çok iyi bir ot türüyle beslenmesi hem de günde 20 litre arpa suyu(bira) içirilerek sindirim sisteminin rahatlatılması.kas sistemi gelişmemiş ve sinir yapısı çok az olduğu için et içten yağlanıveriyormuş.fakat yine de bu kadar parayı bir porsiyona vermek değer mi orası tartışılır.gerçi günde ortalama iki porsiyon satıyorlarmış bile.