• kobo firmasının glo modelinden bir yıl sonra piyasaya sürdüğü teknoloji harikası elektronik kitap okuyucusu. ayrıntılı analizine şuradan ulaşılabilir.
  • epub formatının yanı sıra cbr ve cbz gibi çizgi roman formatlarını da açabilmesi ile beni benden alan cihazdır.
  • birlikteliğimiz henüz bir haftasını doldurmadı ve sorunlu başladı ama yine de iyi gidiyoruz.
    stimpak sağolsun glo (bkz: kobo glo) modeline hasta olmuştum ama yerine bunu bulup aldım.
    glo ya göre az biraz daha büyük o kadar.

günde ortalama 1 saat kadar okuyorum. 5 gün önce şarj etmiştim (bendeki alet sorunlu sanırım %94'ten daha fazla şarj olmuyor) henüz ilk çeyreği bitmedi bile.

ele güzel oturuyor. tek elle okumanız mümkün. malzemesi plastik işte, düşürmeyin. ebatları makul 6 inç sanırım, kıç cebine giriyor, lakin orda unutup oturmak pek hoş sonuç vermiycektir.

gece okumak için de güzel bir aydınlatması var. iki parmağınızı ekranda yukarı aşağı sürükleyerek bunu ayarlamak pratik.

yanınızda binlerce kitap taşımanın ne faydası var bilmiyorum ama 4gb hafızası ve bir de sd kart girişi mevcut. hani bütün kütüphanem cebimde olsun diye bir isteğiniz varsa müsait bir alet.

kötü yanı ise, sözlük açmak, kitapta bir şeylerin altını çizmek, not almak gibi işlemlerin menüsü yavaş çalışıyor. kitaplarınıza zırt pırt not alan ve altını çizen tiplerdensiniz bir yerden sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir.

ana menüsünde okumanızla ilgili istatistikler veren menüsü var. okuma istatistiklerinizle ilgili takıntılarınız varsa ilaç gibi gelebilir. bir de bilgisayar oyunu gibi achivement mı ne veriyormuş, belirli şeyleri gerçekleştirince. benim hiç ilgimi çekmedi kurcuklamadım.

eğer benim cizahda problem yoksa, internet ayarlarını sürekli unutuyor olması bezdiriyor. neyseki sürekli internetle işim olmuyor bu cihazda.

son olarak, uyku moduna alınca son okuduğunuz kitabın kapağını ekrana vermesi ve ne kadarını okuduğunuzu yüzde olarak göstermeşi hoş bir olay.
  • (bkz: #45256427)
  • (bkz: #45361541)
  • (bkz: #45387528)
  • (bkz: #45453864)
  • (bkz: #45956168)
  • gesture destegi ile kalbimi calmis alet. iki parmaginizi sayfanin yukarisina suruklerseniz isigi artiyor, asagi suruklerseniz azaliyor. pinch zoom ve surukleyerek sayfa cevirme de var. tabletimi elimden cikarir cikarmaz kavusacagim kendisine.
hesabın var mı? giriş yap