şükela:  tümü | bugün
  • dün bir tanesine sahip olduğum gerçekten çok tatlı bir cihaz. meritokrasi ekitap servisinden edindiğim 3800 küsür kitabın hakkını vereceğim için mutluyum.
  • e-kitap okuyucu almak isteyenlere gözüm kapalı önerebileceğim cihaz. e-kitaplar asla basılı kitabın yerini alamaz diye düşünenlerden biriydim. 6 aylık bir yurtdışı macerası karşıma çıkınca hem yanımda çok fazla kitap taşıyamayacak olmamdan hem de bulunduğum yerde türkçe/ ingilizce kitap bulamayacağımdan ötürü bir şans vermeye karar verdim.

bana göre en kullanışlı özellikleri
    - gözü kesinlikle yormaması ve bulunduğunuz ortama göre ideal ışık seviyesini kendi ayarlaması.
    - gece zifiri karanlıkta bile ışıksız çok rahat bir okuma imkanı sunması.
    - pil süresi bende iddia ettikleri gibi 1 ay sürmese de en az 15-20 gün idare etmesi. (bunda benim cihazı hiç kapatmayıp, okumadığım zamanlarda da bekleme modunda bırakmamın muhakkak etkisi vardır.)
    - su geçirmez olması. (henüz kullanmasam da deniz/havuz kenarında kullanışlı olacağını tahmin ediyorum.)
    - verdiğiniz paranın kesinlikle kendini amorti etmesi. (şu anda internetten arayıp da bedavaya bulamadığım hiçbir e-kitap olmadı.)

olumsuz sayabileceğim tek özelliği kindle ile kıyaslandığında ekran duyarlılığının bir tık yavaş olması. fakat kitap okurken çok sık altını çizme vs işlemeleri tercih etmediğimden beni pek etkilemedi bu özelliği.

özetle çok çok memnun olduğum, etrafımda şikayetçi olan da görmediğim üründür. benim gibi başlamaya tereddüt edenlere kesinlikle bir şans vermelerini tavsiye ederim.