şükela:  tümü | bugün
  • kobo firmasının 16 ekimde satışa sunacak olduğu su geçirmez e-okuyucu. henüz satışa sunulmasa da popüler inceleme sitlerine cihaz gönderilmiş. fiyat olarak ise 279.99$ dolar belirlenmiş. türkiye satış fiyatı ise ortalama 1.800tl'yi bulacağından türkiye'de çok satacağı pek söylenemez.

inceleme videosu

resmi sayfası
  • bu adresten görülceği üzere 1949 tl üzerinden satışa çıkmıştır.

döviz kurlarının götümüze nasılda kaçtığının göstergesidir bu durum. bir e-kitap okuyucu bile 2 bin tl seviyelerine gelmiş.

daha 1 ay önce aldığım kobo aura h20 edition 2 modelini 900 liraya almıştım. o ise yeni fiyat güncellemesi ile 1350 tl ye yükselmiş. resmen 1 ayda yarım milyara yakın paranın götüme kaçmasından kurtuldum. 450 tl zam. oha.
  • bunun yerine yine de kobo aura one tercih edilmeli.

geniş ekranda (soldan sağa) epub okumak zaten yorucu. marjinleri artırınca veya font büyütünce küçük ekranda okumuş gibi oluyor. ayrıca bu cihazların pdf performansları zaten iyi değil. iyi olsa bile ekranın en/boy oranı pdf gösterimini bozuyor. fiziksel tuş olayına hiç girmiyorum; bu tür cihazlarda hem gereksiz hem de bozulma ihtimali var.
  • kobo aura one, kindle oasis 2, kindle paperwhite 4 ve kobo forma kullanan birisi olarak (#83647992) şu yorumdaki her cümlenin farazi olduğu kanısındayım. net olarak kobo forma en çok kullandığım cihaz konumuna erişti aldığım dönemden bu yana. her türlü ihtiyaç için ziyadesi ile diğerlerinden daha tatlı.