• kobo'nun kobo aura h2o'dan sonra çıkardığı kobo glo devamı e-kitap okuyucu cihazı.zaten ne zaman birşey alsam yenisi çıkar.kobo glo almıştım ardından bunu gördüm.fuck the silikon vadisi
  • şu an alınabilecek en iyi ebook reader. kindle whitepaper ve önceki nesil kobo glo'ya göre bariz bir ekran üstünlüğü var. cep boy reader olmasına rağmen yüksek çözünürlüğünden dolayı ekrana 32 satır sığacak şekilde ayarlayıp rahatça okuyabiliyorum.

ekranın ışık dağılımı çok iyi ve aynı zamanda cihaz çok fazla format destekliyor. en önemlileri de epub. şimdiye kadar çeşitli sitelerden aldığım kitapların hiçbirinde çeviriciye ihtiyaç duymadım.
  • geçenlerde aldigim arkadastir. (bkz: e-reader) piyasasini uzun zamandir takip ediyorum ama biraz eski kafali oldugum için, (bkz: kitap kokusu) ndan vazgeçmedim. ancak sartlar beni bir e-reader almaya itti, ne yalan söyleyeyim iyi de olmus. öncelikle bu aleti neden kindle yada nook a tercih ettim, onu tartismak istiyorum.

1. bulundugum ülkede nook bulmak imkansiz.
    2. kindle alabilirdim, ama bir ton para dökmem gerekecekti.
    3. kobo, oturdugum sehirdeki bir kitapçida vardi, ve benim o kitapçidan bu aleti ücretsiz alacak kadar miktarda hediye çekim vardi (arkadaslar sagolsun), ben de dedim, 'lan bedava alet kobo alirim, niye kindle a para vereyim ki?' dedim.

çok da iyi etmisim. neyse basladim arastirmaya, ilk basta aura h2o alayim dedim, ne de olsa en gelismis modeli vs diye. ama 2 dezavantaji vardi, birincisi pahali olusu, ikincisi ise büyük olusu. sonra glo hd yi kesfettim. teknik özllikler açisindan piyasadaki en ileri alet olan (bkz: kindle voyage) la ayni özelliklerde ve çok daha ucuz. ayni zamanda aura h2o nun dezavantajlari bunda yok, ve daha yeni bir model. 1 artisi (300 ppi>265 ppi) 1 de eksisi (su geçiriyor) vardi. ama benim alacagim yerde aura h2o için ekstradan 200 lira civari bir para vermem gerekiyordu. ben de tabi ki glo hd aldim. su an için de bu kararimda ne kadar hakli oldugumu anladim. çok iyi vakit geçiriyoruz arkadasla. aklinizdan geçerse ve bütçenize uygunsa tavsiye ederim. türkçe kitaplar zaten hiçbir markanin kendi kütüphanesinde yok, o yüzden kindle, nook, kobo vs farketmiyor. tek önemsemeniz gereken erisiminiz olan formatlara dost olmasi aletin, ki kobo dost (epub). ayrica bir çok ekstra format destekleyicisi acisindan çok iyi, çizgi roman vs için. tek büyük eksisi bence, sd card girisi olmamasi, ki bu da yaninda 10000 kitap tasima gibi bir obsesyonun yoksa gereksiz. zaten 3000 civari kitap alabiliyor, kendi hafizasiyla. benim için yeter de artar.

detaylar için:
    http://ebookfriendly.com/kobo-glo-hd-sale/
  • aldığıma hiç pişman olmadığım e-kitap okuyucu şeysi. arka plan ışığı da epey işe yarıyor ama uzun kullanımda sanki biraz göz yoruyor gibi geldi bana ama yanılıyor da olabilirim, henüz test aşamasındayız kendisiyle. onun dışında bana göre tek eksisi kenar boşluklarını düşürsem de altta sayfa numarası ile metnin bittiği yer arasında gereğinden fazla boşluk olması. ki buna da elle tutulur bir eksi demek oldukça zor, onun dışında ben bir yamuğunu göremedim. alın, aldırın.
  • http://www.dr.com.tr/…kitap-okuyucular/grupno=01758

d&r

kobo glo hd'yi 429,00 tl
    kobo aura h2o'yu 649,00 tl
    kobo touch'ı 329,00 tl

fiyatla piyasaya sürmüş.
  • muhteşem bir ekrana sahip alet. netlik ve customization konusunda kindle dahil (oasis modeli hariç) hiçbir rakip tanımaz.
  • d&r kobo kitap okuyucuları ithal etmek bir yana kobo ile işbirliği yapmış. yani sadece e-kitap okuyucuları getirmek bir yana türkiye'de kobo servislerini kullanabileceğiz, okuyucu üzerinden kitap satın alabileceğiz. kobo servislerine d&r hesabı ile girilebilecek.

artık d&r üzerinden satın alınan e-kitapları okumak için ücretsiz kobo uygulamalarının kullanılması ya da kobo e-kitap kullanılması gerekecek (tabi illa bir çözümü olur bunun, kindle'da, benzeri alette de kullanılabilir eminim ki. )bunlara ek olarak kobo'nun uluslararası mağazası da kullanılabilecekmiş.

http://www.dr.com.tr/lp_kobo-tanitim

kobo glo hd ön siparişi verdim, mayıs başından önce gelmez belirttikleri gibi, heyecanla beklemedeyiz artık. amazon paperwhite almak üzereydim, tavsiye üzerine kobo glo hd'yi de inceledim, gayet yetenekli, paperwhite kadar iyi, hatta daha iyi bir okuyucu ve daha ucuz.

türkiye'ye resmi olarak gelmesi ile birlikte servisleri de resmi olarak kullanılabileceği için boşu boşuna daha pahalıya paperwhite alma gereği duymadım.
  • aliexpres'te 5-15 dolar arası çok güzel sleep coverlar mevcut. boşuna 100tl vermeyin.
  • kendi bilgisayarımızdan ya da farklı kaynaklardan kitap yüklemek istersek her hangi bir sınırlamaya maruz kalır mıyız diye sorduran alet. zira dr'da demosunu inceledim çok başarılı buldum. alsak sıkıntı olur mu acaba? yeşillendiren olursa çok mutlu olurum.

edit:
    kazaryasa'nın "bi'şi olmaz yapistir gitsin!" mesajı ile sabah gidip aldım bir tane hakikaten çok başarılı. (bkz: e kitap servisi meritokrasi)şuradan yürüdüğüm içeriği de attım içine. muazzam!

vır vır edit:
    vır vır edeceklere peşinen: meritokrasi üzerinden edindiğim kitapların tamamına yakını bende mevcut, sadece dijital deneyim yaşamak arzum!
  • başıma bir iş gelmeyecekse kindle'dan daha çok beğendim. türkçe desteği, türkçe kitaplara erişim vs. güzel. güzel akademik kitaplar da var.

yalnız ışığı kendisi ayarlayamıyor sanırım.
hesabın var mı? giriş yap