şükela:  tümü | bugün
 • kıskançtır, inanılmaz kıskançtır. kız arkadaşını diğer kız arkadaşından, kardeşini öbür kardeşten, annesini babasından kıskanır. eşi ya da sevgilisi için yorum dahi yapmıyorum.

  bunların dışında süper dosttur. insanın ayağını yerden keser. yanlışlıkla ağzından canının kek istediğini kaçır, anında önüne gelir. özgür olsa da önce seninle bütünleşir sonra birlikte özgür olursunuz. artık bu nasıl özgür olmaksa. klostrofobi etkisi yaptı..
 • cins, ama bilmediğin bir tür. kafasının içinde ne var, niye bu kadar kavgacı, ''tamam'' dediği şeyi, iki günde bir tersine sürmek koşuluyla tekrar açmak, kapatmaya çalışmak, bir daha açması, kapatmaya çalışmak tahribatı en aza indirgemeye çalışmak; sonra tekrar açılması, artık gitgide sinirlerin bozulması, yine kavga açması, bu sefer veryansın etmek. uğraş, uğraş, didin dur; sakinleştirmeye, biraz huzur moduna sokmaya çalış, delirtsin seni, en sonunda zıvanadan çık ve ne dese iyi olur;

  - sen benden bunların intikamını alıyosun, ne kadar kinci bir insansın...

  be gerizekalı, zamanında milyon kere söylüyoruz, yapma etme, açma sevgilim, hayır sevgilim, o öyle değil aşkım, suyum arada ısınıyor tabi, insanın siniri de bir yere kadar, en sonunda kafayı sıyırınca da, asabi sen oluyorsun.

  bir de, kıskanma boyutları daha önceden de değinildiği gibi, karşıdaki insana hayatı zindan edecek boyuttadır. onunla niye konuştun, buna nasıl gülersin, sen kızları bilmiyorsun, bir daha konuştuğunu görmeyeceğim, vıdı vıdı..

  kendisi birisiyle konuşsun, ya da aynı ortamda bulunsun, ''aman bir şey demeyeyim, hoşgöreyim, ikinci sefer uyarırım, bir daha olursa ağzıma sıç diyordur'' diye düşünürsün, sonuç;

  - sen de ne kadar rahatsın !

  o kafanın içinde neler geçiyor bilmiyorum kızım, ama harbi cinssin.
 • kindar olmayan, çok çabuk affedebilen, dirayetli, özverili, kıskanç, sabırsız, inandıkları uğruna her türlü saçmalığı yapabilecek kadınlardır bunlar.
 • biraz alıngan tiplerdir. öne çıkan tek olumsuz özellik neredeyse budur diyebilirim. iyilerdir yani.
 • çoğunlukla elde avuçta tutulamayan, özgürlüğüne çok düşkün ve sıkılgan kadınlardır bunlar. hayatta hep bir koşuşturmaca halleri vardır,yorulmak nedir bilmezler. anadolu ağzıyla tanımlayacak olursak ''canı çok'' diyebiliriz bu arkadaşlara. bir de koç burcu diğer burçlara göre daha az var.bir kaç ufak hesaptan sonra ki tahminim insanlar o sıcakta çocuk yapmak istemiyorlar sanırım.e mantıklı
 • hangi magazada satiliyorsa gidip almak istedigim kadindir. bu ne lan her tip bi ozellik yazmis. tornadan mi cikiyor bunlar nedir.
 • çok çektirse de vazgeçilmeyen kadındır. (bkz: öldürmez süründürür)
 • etrafınızdaki biri ;

  -açık sözlü ise
  - her durumda kontrolü kendiliğinden ele alabiliyorsa
  -etrafındakileri hızlı olmaları konusunda sürekli uyarıyorsa

  işte tam o dur, koç burcu kadındır demiş zeynep turan
 • oyle kadinlardir ki anlasilmaz yasanir. bazen bir melek, bazen bir seytandir. sevdigini sonuna kadar sahiplenir ama bir yanlisini gorurse sabahi beklemeden kapiya koyar. para konusunda acgozlu degildir ama sevdiginden gelen pahali hediyeye de hayir demez. sanata meraklidir, estetik duygusu gelismistir. surprizlere aciktir, duraganliktan hoslanmaz. ha son olarak unutmadan; diger burc kadinlarindan bir farki olmayan kadindir.

  zoge: neden zamanin otesine gittigi belirsiz.