1. hayatta ne olursan ol bunlardan olma diyeceğim burç. sürekli yenilik ister. arzuladığı şeyleri elde edince, oyuncağı almak için on saat ağlayan o değilmiş gibi hevesi hemen geçer. her konuda memnun etmesi inanılmaz zordur. bencilin önde gidenidir. dinler, yardımcı olur vs. ama aklına bir şey takılmadıysa, öyleyse hiç çaktırmaz sanarsın ki senin yanında, dünyayı gezer o ara aklında ruhun duymaz. öyle şeyler yapar ki normal insanın aklının ucunda durmaz ayrıca anlatılmaz. devamlı bir şeyleri ilk defa yapmak ister. üşenmez, ne çalışırken ne eğlenirken. ayak uydurmak feci zordur. en güzeli kendi haline bırakmaktır. o birlikte eğlenecek birilerini illa ki bulur. sıkmaya kalkarsan kesin kaçar. kıskanç erkekle işi olmaz olsa da uzun sürmez. özgürlüğüne düşkündür. delidir deli uzak durmak gerekli.
 2. kıskançtır, inanılmaz kıskançtır. kız arkadaşını diğer kız arkadaşından, kardeşini öbür kardeşten, annesini babasından kıskanır. eşi ya da sevgilisi için yorum dahi yapmıyorum.

  bunların dışında süper dosttur. insanın ayağını yerden keser. yanlışlıkla ağzından canının kek istediğini kaçır, anında önüne gelir. özgür olsa da önce seninle bütünleşir sonra birlikte özgür olursunuz. artık bu nasıl özgür olmaksa. klostrofobi etkisi yaptı..
 3. cins, ama bilmediğin bir tür. kafasının içinde ne var, niye bu kadar kavgacı, ''tamam'' dediği şeyi, iki günde bir tersine sürmek koşuluyla tekrar açmak, kapatmaya çalışmak, bir daha açması, kapatmaya çalışmak tahribatı en aza indirgemeye çalışmak; sonra tekrar açılması, artık gitgide sinirlerin bozulması, yine kavga açması, bu sefer veryansın etmek. uğraş, uğraş, didin dur; sakinleştirmeye, biraz huzur moduna sokmaya çalış, delirtsin seni, en sonunda zıvanadan çık ve ne dese iyi olur;

  - sen benden bunların intikamını alıyosun, ne kadar kinci bir insansın...

  be gerizekalı, zamanında milyon kere söylüyoruz, yapma etme, açma sevgilim, hayır sevgilim, o öyle değil aşkım, suyum arada ısınıyor tabi, insanın siniri de bir yere kadar, en sonunda kafayı sıyırınca da, asabi sen oluyorsun.

  bir de, kıskanma boyutları daha önceden de değinildiği gibi, karşıdaki insana hayatı zindan edecek boyuttadır. onunla niye konuştun, buna nasıl gülersin, sen kızları bilmiyorsun, bir daha konuştuğunu görmeyeceğim, vıdı vıdı..

  kendisi birisiyle konuşsun, ya da aynı ortamda bulunsun, ''aman bir şey demeyeyim, hoşgöreyim, ikinci sefer uyarırım, bir daha olursa ağzıma sıç diyordur'' diye düşünürsün, sonuç;

  - sen de ne kadar rahatsın !

  o kafanın içinde neler geçiyor bilmiyorum kızım, ama harbi cinssin.
 4. inatçı,kıskanç,iyi kalpli ve kurnazdır.

  insanlara temkinli yaklaşır,kolay kolay sizi kabul etmez.ilişkilerinde ince eleyip sık dokur,soru sormaz sadece gözlemler.aşık olmayı beceremez,hatta birden fazla kez ve birden fazla kişiye aşık olmaktan zevk alır.kolay kolay beğenmez,sürekli eleştirir,önüne hazır konan şeylerden zevk almaz,hep kazanmaya yarışmaya mücadele etmeye yönelik bir bilince sahiptir.yenilmeyi asla kabul etmez.yenilse bile kabul etmez,o derece yani.kızdığında gazabı çok sert olur ama makul sebeplerle kendisine yaklaşıp özür dilendiğinde hemen kabul eder.kime karşı yufka yürekli olunması gerektiğini bilmez,o yüzden çok darbe yer.kolay kandırıldığı en önemli alan aşk-meşk ilişkileridir.eğlenmeyi,eğlendirmeyi,gezmeyi,gezdirmeyi,görmeyi,keşfetmeyi,bilmeyi,anlamayı çok sever.kibirini kontrol edebilir,ama egosuna hükmedemediği zamanlar çoktur.dostlarını korur,düşmanlarını yok etmeye bayılır,güvenilirdir.cimri değildir o yüzden para biriktirmesi çok zordur.yardımseverdir.dobra insanları sever çünkü kendisi de dobradır.

  aile ilişkilerine çok önem verir ama sürekli ailevi sorunlar yaşar.matematiksel değil sosyolojik düşünmeyi sever.dünya ona yetmez,hep arar,hep ister.kıskançlığını asla belli etmez,içten içe kemirir kendini,çok sahiplenir ve kolay terkeder.kırılgandır ve kırıldığı zaman onarılması çok güç cinse girer.hayvanlardan en çok kuşları sever,romantiktir ama şapşal aşık değildir.geleceğini tasarlamayı sevmez,kendini düşündüğü kadar sevdiklerini de düşünür.ölümü kolay kabullenemez.bir yakını veya sevdiği biri vefat ettiğinde çok uzun süre kendine gelemez.hatta yalnız yaşayan biri ise ölüm acısı kendisini şiddetli depresyona sokabilir.müzikle arası iyidir.samimiyete samimiyetle karşılık verir.tutkuludur ama tutkusunu hissettirmesi için sizi çok iyi tanımalı,güvenmeli,sevmelidir.burçlar arasında en sinsi karaktere sahip olandır.hayatta en sevmediği kişiler ikiyüzlülerdir,arkadan konuşan insanların ölüp yok olmasını ister,merttir ve vefalıdır.

  geçmişe çok takılır.en büyük takıntısı budur.size göre geçip gidenler ve unutulması gerekenler bazen ona göre hayat meselesi olur.
  dalaşmamak gerekir.aşık olunacak kızların çoğu bu burçtandır.ama erkeklere en çok çektirenleri de bu burçtandır.

  zöge burcu:burçlar konusunda allamei gullame olsanız benim kadar bilmenize imkan yok.anlattıklarımın hepisiciği doğrudur.
 5. (bkz: maria valverde) ve bu fotoğrafta sanırım koç burcu kadınını özetliyor, maria zira koç burcu kadınlarının en büyük özelliklerinden biridir, güçlü olmak, en azından görünmeye çalışmak..

  düzeltme; hatalı link.
 6. gözleri çok güzel olur bir de bu kadınların.bakmaya doyamazsınız,bir koç burcu sevgiliniz olduysa ve ondan ayrıldıysanız her şeyini unutursunuz ama bakışlarını,gözlerini hatta retinasını bile hatırlarsınız.
 7. çoğunlukla elde avuçta tutulamayan, özgürlüğüne çok düşkün ve sıkılgan kadınlardır bunlar. hayatta hep bir koşuşturmaca halleri vardır,yorulmak nedir bilmezler. anadolu ağzıyla tanımlayacak olursak ''canı çok'' diyebiliriz bu arkadaşlara. bir de koç burcu diğer burçlara göre daha az var.bir kaç ufak hesaptan sonra ki tahminim insanlar o sıcakta çocuk yapmak istemiyorlar sanırım.e mantıklı