şükela:  tümü | bugün
357 entry daha
 • 10 kasım için geçtiğimiz senelerde yayınladığı "olmasaydın... olmazdık." reklamlarından sonra atatürk'ün vefatının 75. yılını saygıyla anmak için tüm şirketlerinin logolarını siyaha boyayarak "fikirler ölmez" yazılı yeni reklamıyla şu günlerde yeniden gururlandırmış türkiye'nin en büyük kuruluşudur.

  [http://1938.koc.com.tr/ http://1938.koc.com.tr/]
  fikirler ölmez | 1881 - 193?
 • sonradan gorme yesil sermaye gibi sirtini iktidara yaslama korkusu olmadigini gostermis olan holdingdir.
 • en atatürkçü adamların bile aklında " acaba yanlışta mıyız?" sorusunun belirmesine neden olmaktadır. isminin doğası gereği halktan uzaktır, doğru olan da uzak kalmasıdır.
 • (bkz: #38196258)
 • 10 kasım için kendilerini anlatan bir reklam yapmışlar. gerçekten fikirler ölmüyor. patent derdin yok, hiçbir sıkıntın yok. başka ülkelerden malzemeyi topluyorsun getirip birleştiriyorsun. iyi para kaldırıyorsun sonunda. birleştirmene de gerek yok; tvlerinin arkasında kocaman made in prc yazan arçelikler daha dün mağazalardaydı.

  iş gücü açısından bakarsak büyük katkıları var ama fikir mi; ya bi gidin allah aşkına.
 • bu holdingi savunanları anlamak çok güç. ülkenin yıllardır yerli üretimini baltalayan, devletin semirttiği bir gruptur. devrim arabaları üretilecekken ford ile yaptıkları ihaneti de unutmayın.. milli sanayiye ket vurup distribütörlük yapmak atatürkçülükse ben değilim arkadaş.

  son olarak bu grubu sevenleri sol haberden bir linkle başbaşa bırakıyorum.

  (bkz: vehbi koç'un kenan evren'e 12 eylül mektubu)

  zöge: tatlı su solcularını fena rahatsız etmiş olmalı. durmak yok can dündar okuyup tofaş'a binmeye devam!
 • solcu muyum bilemiyon da, şu an için arkasında hükümet olmayan ve katma değerli kendince high tec falan (hay tek olmasa da sofisitike yönetim finansman falan gerektiren) işler yapmaya çalışan bir zengin malı. yani misal hükümetin iki dudağı arasındaki doğal gaz boru hattı işletmecisi, altın madenciliği hakkı, arsa rantiyesine kule aparduman dikmek gibi şeylere göre zenginlikleri daha fazla kabiliyet gerektiriyor. uluslararası bağlantıları da güçlü. arkasını hükümete değil de komple kapitalist dünya sistemine dayamış olduğundan akpyi de pek siklemek zorunda değil (bkz: siklamen). işte böyle. bazı liberal solcular, veya bildiğin saf ekonomik liberalizm avugatları, anti emperyalizmin anti demokratik olduğunu söylerdi, misal anti amerikan olacam diye dünyanın zorbasına karşı kendi ülkende kendi zorbana domalıyon derlerdi. şimdi durum anlaşıldı, koç holdink akapeye domalmak zorunda kalmıyor diye hoşumuza gidiyo belki biz hibne solcuların. yani "ulan allahsız akape senden büyük amariga var", "senden büyük kaplitalist sistem var, er geç intikaymımızı alır" diyoruz heralde.
 • sermayeyi savunacak degilim. koc grubunu da sevmem.

  ancak kendi sermaye gucunu yaratmak icin tum gucunu kullanan ve ulkeyi kaosa, nefrete surukleyen bir iktidara karsi duracak boyle dev bir sermaye olmasi iyi bir sey.

  tabi sermaye bu dedigim gibi. fazla guven olmaz.
 • 80'li yıllarda batmak üzereyken askeri cunta'nın bir anda taksimetre'yi zorunlu kılıp, üzerine taksi sahiplerine satın almaları için 2-3 gün süre vermesi ve ayrıca taksimetre'lere sadece o dönemde koç grubunun sahip olması kendilerini kurtarmıştır.

  düşünün onbinlerce taksimetre satıyorlar, ürün tek onlarda, almak zorunlu ve doğal olarak fahiş fiyattan milleti ayakta becerdiler. kendileri atatürkçü olabilir ama asla dürüst değillerdir. buna ilaveten, bu memlekete yıllarca arçelik marka ürünleri tekel oldukları için inanılmaz pahalı fiyattan ve inanılmaz kalitesiz olarak satmışlardır. tofaş araçlar için de aynıları geçerlidir.

  istedikleri kadar cumhuriyet savunucusu olsunlar ya da gezi eylemleri sırasında herkesten fersah fersah üstün bir şekilde onurlu hareket etmiş olsalar bile koç holdingin bu memleketin insanına zerre değer vermediği bilinen bir gerçektir.

  kendilerini yakın hissettiğim tek konu atatürk'e verdikleri değerdir onun dışında ne fiat marka araç almak isterim ne de arçelik markalı ürün.
367 entry daha