şükela:  tümü | bugün
55 entry daha
  • amerikan üniveristelerinde öğrenci kabul sistemini öven arkadaşlar olmuş. bilmeyenler için yazayım. babanız harvard'a üç beş milyon dolarcık bağış yapıyor direk öğrenci oluyorsunuz. kolayı var yani. daha iki sene önce büyük skandal patladı lisans alım süreçlerinde dönen pazarlıklar yüzünden. davası hala devam ediyor.
  • bunların koç tıpa parayla girdiğini sananlar var.

anlama özürlü turnusolu gibi olmuş başlık.

başlıktaki koç tıp sanırım türkiye de şartları en iyi tıp fakültesi olduğu için yazılmış olmalı. bizim zamanımızda koç’a puanı yetmeyen hacettepeye gelirdi. yani anlayacağınız yöslüler o fahiş fiyatları ödemiyorlar.
    ikinci öğretim harcı öder gibi çok cüzi miktarlar ödüyorlar. ya da şöyle söyleyeyim bu sahtekarlar o beleşten girdikleri üniversiteleri kazanmak için millettin dershaneye ödediği miktar kadar bile ödemiyorlar.
    burada mesele sadece koç tıp ya da diğer özel, vakıf üniversiteleri değil. bunu bunlar her bölüm ve üniversite için yapıyorlar.

mesele sistem de değil, yurt dışı vatandaşına bu ayrıcalık verilsin okusun ama ilkokuldan beri liseye kadar türkiye’de okumuş türk’de yapmasın bu sahtekarlığı.
    bunlara da bir zahmet izin verilmesin.

sonra doktor diye bunlara maruz kalırsınız:

(bkz: berika demir)
  • parayı verip girmiş ise sıkıntı yok , gelip burada ağlıyorsun ben o kadar çalışıyorum iyi puan alıyorm ama adam hiç çalışmadan istediğim bölüme geçiyor :)) bak bak kafaya bak e peki kardeş sen 6 sene okurken cebinden 900 bin tl çıkıyor mu he :)) hayatın boyunca o parayı göremeyeceksin bile , sana 900 bin tl verseler büyük ihtimalle okumazsın bile gelmiş burada hak mak diyorsun senin mantığına göre adam 900 bin tl verdiği yere sen beş para vermeden giriyorsun böyle saçma mantık olurmu ??

ha ama bu devlet üniversitesinde oluyorsa çok kötü gerçekten.