şükela:  tümü | bugün
  • rahmi koç'un bu seneki mezuniyet töreni konuşmasında hakkında bahsettiği projedir ki ileriki yıllarda temelinin atılacağına dair sinyaller verilmiştir.

"... üzerinde çalıştığımız bir diğer konu, üniversitemize bir tıp fakültesi açılması. bir senedir etütler yapıyoruz. amerikan hastanesi, üniversite hastanesi için yeni bir yer arıyor..."
    rahmi m. koç
  • gerçekleştiği takdirde kampusu, binası, yurdu, otu boku sarıyer kampusunde olmaması gereken sistemler bütünüdür. zira sarıyer(rumelifeneri) kampusunde adım atacak yer kalmamıştır. hukuk fakultesinde yapılan yanlışlar tekrarlanmaz ya da en azından butun hazırlık öğrencileri bir an once istinye-rumeliüstü civarlarında adı geçen yerdeki hayali inşaatın oldugu yere şutlanır.

yıllık ücreti 25000 ytlcik olan bölümleri göz önüne alırsak, bu fakültenin en aşağı 30000 ytlcikten başlaması olasıdır.
  • bilkent üniversitesinin de tıp fakültesi açacağı duyumunu rahmi koç da almış olsa gerek.
  • kaç para olacağını çok merak ettiğim koç üniversitesinin açmayı düşündüğü bölüm.
  • acildigi ilk sene yuzde birlik dilimden ogrenci alacagina kesin gozuyle baktigim fakulte olur bu. hic tip yazmayi dusunmeyen insanin bile yazasi gelebilir bir anda. benim sahsi fikrimce de fiyat araligi 30bin yetale ile 40bin yetale arasinda degisebilir.

(bkz: marka)
  • öğrenimin yarısının yurtdışında (muhtemelen amerikada) olacağını duyduğum şimdilik hakkında rumelifeneri kampüsü dışında bir yerde olacağı dışında birşey bilinmeyen yeni koç üniversitesi fakültesidir.
  • büyük ihtimalle seneye, seneye de olmassa 2010 civarlarına yetiştirilmesi bekleniyor. programının yök'e sunulduğu, 4 gözle onay beklendiği biliniyor, ediliyordu ki 13 mart 2009 tarihli resmi gazetede kararın onayı yayınlanmış.

30000 tl'den aşagı olmaz bu bölüm ayrıca. fakat ilk girenlerin tamamının tam burslu olacagı acık ve nettir, aşikardır.
  • eğitim dili ingilizce olacakmış ve koç üniversitesinin ana kampüsünde yer alacakmış.

http://www.hurriyet.com.tr/…at/11330223.asp?gid=229
  • ücretinin 40000 tl olarak açıklanmış olduğu koç üniversitesi'ne bağlı 6 yıllık ingilizce eğitim verecek olan tıp fakültesidir. bu sene 40 kişi alacak olan bölüme giren öğrencilerin yarısı tam burslu yarısı ise yarı-burslu olarak eğitime başlayacakmış. kısacası burssuz öğrenci alımı olmayacak. açıklanan 40000 tl'lik eğitim-öğretim ücreti yarı-burslu olanları ve bursunu kaybeden öğrencileri ilgilendirecek gibi görünüyor. bu sene tıp fakültesine girenler ilk 3 senesini koç üniversitesi'nin rumelifeneri kampüsü'nde şuan inşaatı devam eden tıp fakültesi binasında geçireceklermiş. öğrencileri 4. ve 5. yıllarını staj eğitimiyle tanı ve tedavi üzerinde çalışacaklarmış. mezun olacakları yıl yani 6. yıllarını ise 1-2 sene içerisinde topkapı'da kurulacak olan koç üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi'nde geçireceklermiş.