• bu fakültenin yarı burslu programının %80i anadolu bursiyeri denilen ösym harici bir program ile tam burslu eğitim görmektedir. bu adaylar sınava girmeden önce sözleşmeyle kabul alırlar ve yarı burslu yazıp sıfır ücret artı tam burslu burs imkanlarıyla okurlar. bu sayede okulun taban puanı epey yüksekte kalır ve millet vay be çeker.
  • bu fakültenin arkasında amerikan hastanesi vardır, florance nightingale vardır. öyle 'nerede staja gidecekler' durumu yok.
    bursla okuyanlar için mükemmel bir yer olacaktır özellikle.

bence olması gereken bir adımdı, keşke bizim zamanımızda olsaydı da yazsaydık.

tıp doktoru olamadığı için phd yapıp dr. olmaya çabalayan insan, 2010.
  • yıllık ücreti oha dedirten tıp fakültesi. 50.000 tl nedir lan?

http://www.adayogrenci.com/…i_koc_universitesi.html
  • dönem ii'deyken koç üniversitesi tıp fakültesi anatomi anabilim dalından prof. dr. safiye çavdar dersimize girmişti. dersin sonunda anlamıştım ki hayatımda hiç ders anlatmayı bilen bir tıp hocasıyla karşılaşmamışım ta ki bu derse kadar. işte bundandır ki koç tıp'ın yeri bende çok ayrıdır.
  • 2017-2018 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 87600 tl olan okul. (bkz: o paraya öküz alırız)
  • bizim hastanede gece 11 suları kantine sigaraya iniyorum.nakil cerrahı hocamız .... ..... gördü kapıdaki ambulansa gir bekle dedi.atladık koç tıp a harvest e gidiyoruz filan harvest hasat biçmek demek ne alaka sigara içip yatacak yer aricak moddayım ne oluyor aq diyom. hemşiresi kadavrandan böbrek alacağız dedi. vs vs ameliyathaneye girdik susadım personele su iççem abiiiiy nerde var dedim haa orda ya sebil iç yaptı.
    lan bakıyom sebilin damacanası yok , hortumla da su giren bişey değil. ya zatev yabancıyız diye başka yerde boyle muamele ederler çünkü dışardan geleni ameliyathane sevmez diyom kendi kendime
    şansa bardağı su alcağım yere koyup basınca su geldi garip bi şekilde. personel beni izliyormuş gelip bu alet var yaaa havadaki nemi yoğunlaştırıp su yapiii koç lan burası heheeehee diye gitti.
    eğitimi , hoca kalitesini , onu bunu hayal edemedim artık.
  • ücretinin 40000 tl olarak açıklanmış olduğu koç üniversitesi'ne bağlı 6 yıllık ingilizce eğitim verecek olan tıp fakültesidir. bu sene 40 kişi alacak olan bölüme giren öğrencilerin yarısı tam burslu yarısı ise yarı-burslu olarak eğitime başlayacakmış. kısacası burssuz öğrenci alımı olmayacak. açıklanan 40000 tl'lik eğitim-öğretim ücreti yarı-burslu olanları ve bursunu kaybeden öğrencileri ilgilendirecek gibi görünüyor. bu sene tıp fakültesine girenler ilk 3 senesini koç üniversitesi'nin rumelifeneri kampüsü'nde şuan inşaatı devam eden tıp fakültesi binasında geçireceklermiş. öğrencileri 4. ve 5. yıllarını staj eğitimiyle tanı ve tedavi üzerinde çalışacaklarmış. mezun olacakları yıl yani 6. yıllarını ise 1-2 sene içerisinde topkapı'da kurulacak olan koç üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi'nde geçireceklermiş.
  • dört sene önce ilk öğrencilerini alan okul. şuan öğrencileri başka üniversite hastanelerinde pratik yapmaya çalışıyor. ne kadar verimli olduğunu hiç bilmiyorum. tıp fakültesi açmak bu kadar kolay olmamalı , insanların hayatı söz konusu.
  • eğitim dili ingilizce olacakmış ve koç üniversitesinin ana kampüsünde yer alacakmış.

http://www.hurriyet.com.tr/…at/11330223.asp?gid=229
  • acildigi ilk sene yuzde birlik dilimden ogrenci alacagina kesin gozuyle baktigim fakulte olur bu. hic tip yazmayi dusunmeyen insanin bile yazasi gelebilir bir anda. benim sahsi fikrimce de fiyat araligi 30bin yetale ile 40bin yetale arasinda degisebilir.

(bkz: marka)
hesabın var mı? giriş yap