şükela:  tümü | bugün
  • bu fakültenin yarı burslu programının %80i anadolu bursiyeri denilen ösym harici bir program ile tam burslu eğitim görmektedir. bu adaylar sınava girmeden önce sözleşmeyle kabul alırlar ve yarı burslu yazıp sıfır ücret artı tam burslu burs imkanlarıyla okurlar. bu sayede okulun taban puanı epey yüksekte kalır ve millet vay be çeker.
  • bu fakültenin arkasında amerikan hastanesi vardır, florance nightingale vardır. öyle 'nerede staja gidecekler' durumu yok.
    bursla okuyanlar için mükemmel bir yer olacaktır özellikle.

bence olması gereken bir adımdı, keşke bizim zamanımızda olsaydı da yazsaydık.

tıp doktoru olamadığı için phd yapıp dr. olmaya çabalayan insan, 2010.
  • 20 kişilik yarı burslu programı ile kontenjanları 300-400 kişi olan köklü devlet tıp fakültelerinin(gazi, cerrahpaşa, çapa) taban puanları ile karşılaştırmanın anlamsız olduğu okul. bahsedilen okulların karşılık gelen üst dilimini(birinin 20.si ile diğerinin 300.sü değil, her ikisinin de 20.si) aldığınızda sonucun ne olduğu aşikardır. yapılan kurnazlık bir reklam stratejisidir, normal karşılanmalıdır çünkü özel üniversitelerin çoğu bu tür şeyler yapmaktadır.

koç'un yaratabileceği fark araştırmaya(klinik+temel) çok önem verip amerikan tıp fakülteleri gibi klinikle temeli bağlarsa olacaktır ve bunu da diğer alanlardaki imkanları ve endüstri ile birleştirdiği takdirde gerçekleştirebilecektir. şu an için bunu söylemek için çok erken, uzun vadeli bir süreç gerekiyor. bunu yakalayamadığı takdirde başkent, yeditepe vs gibi diğer özel tıp fakültelerine benzer olarak hocaların emeklilik öncesi son durağı olmaktan öteye geçemez.

ivy üniversitelerinin yarısını görmüş olarak nacizane yorumum budur.
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı alışkanlık edenlerin hakkında yorum yaptığı eğitimin kalitesi hakkında benim de bilgi sahibi olmadığım o yüzden yorum yapmayacağım üniversite ancak parayı bastıran doktor oluyoo yaa diyenlere muazzam bir kapak 2013 te gazi üni. tıp. fak 492,16203 puanla öğrenci alırken. en az %50 burslu alıyor zaten,%50 burslu olarak girenin taban puanı 493,37199.
  • hastane ve klinik tecrübe imkanlari konusunda hacettepe ve cerrahpaşanın yanına yaklaşamayacak olan fakülte. intern eğitimi ve el tecrübesi konusunda da ayrıca ülkenin önde gelen fakültelerinin arayı pekala açtığı söylenebilir.
  • 2017-2018 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 87600 tl olan okul. (bkz: o paraya öküz alırız)
  • dönem ii'deyken koç üniversitesi tıp fakültesi anatomi anabilim dalından prof. dr. safiye çavdar dersimize girmişti. dersin sonunda anlamıştım ki hayatımda hiç ders anlatmayı bilen bir tıp hocasıyla karşılaşmamışım ta ki bu derse kadar. işte bundandır ki koç tıp'ın yeri bende çok ayrıdır.
  • yıllık ücreti oha dedirten tıp fakültesi. 50.000 tl nedir lan?

http://www.adayogrenci.com/…i_koc_universitesi.html
  • dört sene önce ilk öğrencilerini alan okul. şuan öğrencileri başka üniversite hastanelerinde pratik yapmaya çalışıyor. ne kadar verimli olduğunu hiç bilmiyorum. tıp fakültesi açmak bu kadar kolay olmamalı , insanların hayatı söz konusu.
  • acildigi ilk sene yuzde birlik dilimden ogrenci alacagina kesin gozuyle baktigim fakulte olur bu. hic tip yazmayi dusunmeyen insanin bile yazasi gelebilir bir anda. benim sahsi fikrimce de fiyat araligi 30bin yetale ile 40bin yetale arasinda degisebilir.

(bkz: marka)