şükela:  tümü | bugün
 • hiç olumlu bir durum olmadığını düşündüğüm olay.

  hayırlısı.
 • ekonominin şişirilmiş olduğunu fark eden iki büyük şirketin bundan faydalanmak adına yaptığı olay.

  adamların açıklaması bile gerçek değerinden %40 fazla olduğu yönünde.
  hala zenginler kazanıyor
 • 2 seçenek var
  1- ekonomi ve borsa bozulacak, belki de ülkede çok daha kötü şeyler olacak elimizde nakit olsun
  2-biraz keriz silkeleyelim borsa tavan yaptı üst fiyattan satalım dip fiyattan toplarız.

  (bkz: bilemiyorum altan)
 • yazarların bazen linkini verdikleri haberi okuyup okumadıklarını merak ettiren havadis. koç holding'in %60'ı ailenin kontrolündeymiş, satılacak hisseler %4,22'ye tekabül ediyor. bu arada hisseler de yeni tarihi tavan yapmış. ya yeni yatırım finansmanı ya da kar satışı, şirketin %4'ünü satıp memleketten kaçmaya hazırlanmıyorlar herhalde.

  sabancı'nınki daha beter, çerez parası etmeyecek hisse satmışlar.
 • tedirgin etmiştir.

  eşşeği sağlam kazığa bağlamak lazım önümüzdeki günlerde.

  kokusu çıkar.
 • cumhurbaşkanı birkaç gün önce bir duyuru yapmıştı, otomobil imalatı yapsanıza yeni teknoloji geliştirip diye, gün önceydi sanırım. ekonomi haberlerini izlerken kulağıma çarpan bir haberdi, cumhurbaşkanının tüsiad konuşmasıydı. neden yapmıyorsunuz? neyi bekliyorsunuz? şeklinde kışkırtıcı, teşvik edici söylemli ifadeler içeren bir konuşmaydı tv lerde naklen verilen.
  koç ve sabancı hisse senedi satışı haberini duyunca bu iki holdingin yeni enerji kaynağıyla çalışan otomobil geliştirilmesi yatırımları için kaynak yaratmak için hisse senedi sattıklarını düşünmüştüm. haberleri izleyip göreceğiz bu güzel düşüncemin gerçekleşmesi ihtimalini.
 • büyük ihtimalle gönüllü yapılan bir satış değildir, miktar az ama derler ya "yoklukta gideri var". birileri "gönlünden ne koparsa ver" demiştir, onlar da satmak zorunda kalmıştır.
 • kaçırılan nokta satışın yapılmış olması, yani adamlar yüzde 40 artmış bir borsada blok satış yapmışlar, alıcı bulmuşlar. bu negatif olarak yorumlanamaz, aksine pozitif bir gelişmedir.

  alan adamlar 600milyon doları heba etmek için almadı heralde bu hisseleri? ucuz olduğunu düşündükleri için aldılar. eğer satmak isteyipte alıcı çıkmasa idi işte o zaman sorun var denirdi.
 • "kesin nakite dönüp hazır düşükken dolara yatıracaklar"

  (bkz: düz adam)

  hepimizin bildiği bir gerçek var, dolar bir yere tırmanıp düştüyse en kısa zamanda yine tırmanacaktır. türkiye tarihinde doların istikrarlı bir şekilde düştüğü veya sabit kaldığı görülmemiştir.

  hepimizin bildiği bir diğer gerçek de sınırları içinde yaklaşık bir yıldır olağanüstü hal ilan edilen ve khk ile yönetilen, sınırlarının dışı da savaş ve kaos olan bir ülkenin borsası hiç sebep yokken, ekonomik ve finansal reformlar olmaksızın rekor üstüne rekor kırmaz.

  ne demiş ünlü düşünür sherlock "the game is on"
 • 2 büyük ailenin aynı anda satması insanı kıllandırıyor gerçekten, şöyle düşünelim amerika da hem apple hem de microsoft böyle bir satış yapsa yer yerinden oynar.

  belli ki bu satışı bu aileler daha önceden konuşmuş ve aynı anda sattılar, ya alıcı bunlara aynı gün sattırdı ya da bunlar alıcıya aynı gün aldırdı(ki alıcıya aynı gün aldırdıysalar o zaman korkmak gerekiyor).
hesabın var mı? giriş yap