şükela:  tümü | bugün
  • babam ölmeden önce gece korktuğumda gidip onlarla yatardım:))
    ( 30 lu yaşlarıma tekabül ediyo)
    annem derdi “bu kız ne zaman büyüyecek” diye:))
  • tüp çikolataya kayıtsız kalamamak
  • her bakkala gittiğimde kendime bir tane çokomel, lolipop vs bir şey alırım. bir tanesini yani, kendimi şımartmak adına. çocuk gibi de mutlu olurum.
  • önce marshmallowunu ve üzerindeki o şeyleri yedikten sonra bisküvisini yeme ritüelinden vazgeçemediğim eti puf.

özellikle altın takı tutkunu annemin, ''lütfen ergen kız gibi şeyleri takma, senin yaşında kadının takacağı şeyler değil bunlar!'' diye serzenişlerini yıllardır umursamadan takıp takıştırmaya devam ettiğim takılarım.
    görsel

''herkesin annesi stiletto ile gezerken; benim annem ilkokula yeni başlamış kız çocuğu gibi kalpli, çiçekli, rengarenk spor ayakkabısı ve crocslarla geziyor!'' diye yeni yeni serzenişlerde bulunmaya başlayan oğlumu da şimdilik umursamadan giymeye devam ettiğim ayakkabılarım ve terliklerim.

öyle ki bazen ben bile '' yok artık bunu koca kadın giyer mi, ne demeye aldın acaba bunları?'' deyip verecek yer aradığım rengarenk çorap, tshirt ve sweatshirt tutkum.

bebeklerde de en çok sevdiğim kıyafet olan ve o sebeple oğullarıma da akılları erene dek en çok giydirdiğim şey olan salopetlerim. kız yeğenlerime de sık sık aldığım, benim de en sevdiğim şeyler olan tül eteklerim.
  • takla atmak
  • bir şeye üzülünce insanlardan kaçıp kendi gizli sığınagima gitmek.
  • hayal panosu, hayal defteri vs. yapmak. bullet journal yapmak. renkli kalemler, markerlar, ajandalar biriktirmek.
    iflah olmaz bir defter ve stabilo aşığıyım.

geçenlerde, her yılbaşı zamanı yaptığım gibi, dergileri önüme almış, gecenin bir vakti kesip biçiyorum. benim bey geldi baktı, renkli kalemler, koca karton, kesilmiş dergi sayfaları içinde beni görünce güldü, napıyorsun gece gece böyle dedi. ne yapayım, 14 yaşımdayım şu anda dedim. güldü gitti.

mantar panoya asılmış koca karton üstünde ilkokul projeleri gibi bir hayal panom var yine bu sene.

bir de sütlü cici bebe yiyorum bazen yaşımı iyice küçültüp, içine tarçın ekleyince daha da güzel oluyor.

yemek yaparken de hep 90lar,2000ler türkçe rock dinliyorum. geçenlerde cüneyt özdemir demir demirkan'ı konuk almıştı, ilk hayranlık yıllarıma dönüp aşık oldum adama tekrar. hala yakışıklı adam yahu. günlerce kendisinin şarkılarını dinleyip durdum.

kısacası bende ergenlik mode on.
  • ayıcıklı pijama giymek
  • saçımla oynatmak, sırtımı kaşıtmak, süt ve cicibebe, rubik küp ile oynamak ve yapamayınca sinir olup fırlatmak v.s.
    du düşündükçe gelir aklıma.
  • petito ayıcık alınca mutlu olmak.
    cici bebe bisküvisi yemek.
    lastik bebek tokası kullanmak.
    yakın arkadaşları eve davet edince birbirine makyaj yapmak.
    star loli dondurmasını hala aşırı özlemek.
    (laviva ruby'nin tadı benziyor, ama o değil işte)
    renkli a4 kağıtlarıyla not çıkarmak.
    bonus: çok üzülünce anne kucağına gömülmek.