şükela:  tümü | bugün
  • sözlük ahalisi nasıl olmuş da geri kalmış bu eğlenceli çiftten.
    kendileri youtube kanalı olan evli bir çift.
    kanallarının ismi koca karı ansiklopedisi.
    birbirlerine çeşitli şakalar yaparak hayatlarını geçiren iki genç insan.
    volkanın midesi çok hassas melis de hayvanlardan çok korkuyor.
    videoalrı eğlenceli. karı koca değil de sanki aynı evde kalan iki sevgili gibiler. keza evleride öyle hiç yeni gelin edasında dantelli filan değil evleri. volkanın anne babasına da bazı şakalar yapıyorlar ve çok eğlenceliler genelde hep volkan dayak yiyor bu şakalardan.

şakaların haricinde ufak yarışmalar yapıyolla. bira yarışması vardı mesela tadından anlamaya çalışıyorlardı. cezası da ççok feciydi sözlük benim bile canım yanmıştı.
    bira yarışması

melisin şakaları:
    koca zehirleme

kaymak memeli

bokunu çıkardım

duşta soğuk intikam

volkanın şakaları:
    osuruk böceği

sevdanın son vuruşu

tropikal itfaiyeci

anneye yapılan şakalar:
    volkan sins]

hırsız var

şamar oğlanı
  • (bkz: reklamlar)
  • birbirlerine yaptıkları eşek şakalarından bir tanesi bugün bana denk geldi youtube'ta. biliyorum bunu yazmakla reklamlarına katkı sağlıyorum ama ibretle izledim yemin ediyorum. insan ırkı ne acayip. ne kadar alçalabiliyor. şaka yapıp da milletin iki tıkını, hitini, beğenisini alacağım diye rezil oluyorlar farkında değiller.

kadın, kocası uyurken kocasının göğüs, bacak ve birkaç bölgesine ağda bandı yapıştırıp caaaart diye çekti. adam can havliyle o acıyla uyandı. benim içim acıdı yemin ediyorum. insan insana bunu yapmaz ya. insan sevdiğine bunu yapamaz arkadaşım. yuh olsun. bir de bunları pohpohlayanlar, gülmek için ellerindeki malzemeden de olmamak için onları eleştirdiğim bir yorumun altına gelip bana küfredebiliyorlar.

rezil edin kendinizi rezil. aferin. hayat arkadaşlığı bu değil.
  • gerçekten evli oldukları konusunda şüphelerimin olduğu çiftin youtube kanalı.
  • volkan & melis isimli antalyalı çok tatlı bir çiftin kanalı. severek takip ediyorum.

özellikle, volkan, aşağıdaki "sessiz kullar" videosu ile gönlümdeki yerini sağlamlaştırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=qu_lry0b0yy

diyeceksiniz ki, "adam, reklam için yapıyor bunları". sokak köpekleri, öyle reklam falan dinlemezler. sevmedikleri adamı budundan ısırıp hış ederler. demek ki, volkan'ı gerçekten çok seviyorlar, volkan da onlara bayılıyor.

rabbim razı olsun kendisinden.

ailesinin yer aldığı videolardaki bazı konuşmalardan anladığım kadarıyla, volkan'ın ailesi pontus rum'u. bunu çok olumlu ve önemli bir özellik olarak söylüyorum. çünkü; kaybolan bir kültür ve o kültüre ait pek çok değer var. volkan'dan ricam, annesi ve babasını da alıp yöresi, kültürü ve adetleri hakkında bir video yapmaları.

özellikle volkan'ın annesine bayılıyorum. tam bir karadeniz kadını. son derece modern, korkusuz ve yaman bir kadın hakları savunucusu. geçen 8 mart'ta çektikleri videoda, eşine şaka olarak el kaldırmaya yeltenen volkan'ı fena marizlemişti. "ben kadına el kaldırtmam" demişti. sevgili ve değerli teyzeme buradan sevgi ve saygılarımı yazıyorum. çok iyi bir evlat yetiştirmiş.

volkan ile melis'e bolca mutluluk diliyorum.

tek eleştirim:

volkancım;

cinsiyetçi küfür etme lütfen. nedeni ne olursa olsun, ağızdan "ananı s...." gibi bir küfrün kaçması hoş değil. bu konuda dikkatli olmanı rica ediyorum.
  • an itibari ile beş yüz bin aboneye ulaşmalarına bir kaç yüz kişi kalan youtube kanalıdır kendileri. içinde bir karı ve bir koca bulunduran bu ansiklopedi, aklınıza gelebilecek her türlü eşlek şaksını sokak tabiri ile piçliği birbirlerine yapan iki insanın hayatını anlatan bir eser.(lol)
    sizin anlıyacağınız tam türk insanları için yapılmış bir youtube kanalı çünkü bizim onlara yapamadığımız piçlikleri onlar kendi kendilerine yapıyorlar.

hala subscribe olmadınız mı ?
  • son videolarindan biri volkan'in melis'in kasini jiletle kazimasi olan youtube kanali.
  • ara sıra kafa dağıtmak için videolarını izlediğim youtube kanalı.

son yayınladıkları soru isimli videoda sözlükten epey bir konuştular. takip ettiklerini, yorum beklediklerini söylediler. normalde olsa yazmazdım bu başlığa muhtemelen ama gerçekten önemsiyorlar yazılanları.

kesin olarak okuyacaklar burayı biliyorum. öncelikle şunu söyliyim kendilerine; bu sözlükte yazılan her şeyi çok dikkate alsınlar. burda herkes her şeyi biliyor çünkü. herkes birer uzman, herkes ayaklı kütüphane, herkes en az 3 dil bilen donanımlı insanlar burda. yerseniz.

her neyse, dediğim gibi ara sıra çerezlik niyetine izlerim videolarını. aralarında komik olanlar da var, vasat olanlar da. ilerde ne yaparlar bilemem.. benim en çok dikkatimi çeken nokta, bu işi severek yapıyorlar ve samimiler. bu yüzden saygı görmeyi hak ediyorlar. 'ne saygı göstericem ya, salak salak video çekip para kazanıyolar' diyenler de vardır. çözüm basit. izlemeyin. ama bizim millette de bir tuhaflık var. hoşuna gitmeyen bir şey varsa, yerin dibine girip yok olmasını bekliyor genelde. bu her alanda böyle yapacak bir şey yok. benim kendilerine tavsiyem, mantıklı yorumları dikkate alsınlar. hani övenin de mantıklı ve makul olması lazım, olumsuz eleştiri de bulunanların da.. eğer duygularını biraz arka planda tutmayı başarırlarsa daha iyi olur kendileri için.

sonuç olarak ben samimi olduklarına inanıyorum, gayet de kafa insanlar bence. fırsat olursa karşılıklı oturup bir şeyler içmek de isterim açıkçası. ama köpekleri carlos da olacak:)
  • abone olduğum ve eşimle düzenli olarak izlediğim müthiş kanalın güzel insanları. genelde sözlük kitlesi olarak hatta ülke olarak hayatı ana haberler gibi anlık olarak yaşar anlık güler anlık üzülürüz. haberler bittiğinde başka bir günün yeni haberlerine kadar dedikodusunu yapar yenisi yayınlandıktan sonra unutur gideriz.şehit haberinden bomba patlamalarına insan ölümlerine kadar değişmez bir gerçek maalesef bu söylediğim. bu güzel insanların ise en son görüşlerinizi merak ediyoruz videosunda bana hissettirdikleri şey biz bunu anlık eğlence için değil bir amaç için gelecekte çocuğumuza hatıra bırakmak için yada gelecekte kendimize istediğimiz gibi yaşadık demek için yada kendilerinin dolduracağı bir ... ( videolarda zamanı gelince ... neyle dolduğunu merak ediyorum. ) yaptıklarından mutlu oluyorlarsa keyif alıyorlarsa ve bunu başkalarına rahatsızlık vermeden tam tersine eğlencenin içine dahil ederek yapıyorlarsa , bana eve geldiğimde yemekte ne yaptın, hadi ya dışardan sipariş verelim cümlesi kadar normal bir şekilde, melis&volkan video yüklemişler mi diye sorduruyorlar sa benim için olay bitmiştir. samimiyetiniz içtenliğiniz ve evimize neşe kaynağı olduğunuz için teşekkürler. ağız dolusu saçmalayanlar içinse bunlar hep olacak takılmayın.çünkü bizler;
    ''kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik, ancak kardeşçe yaşamayı unuttuk.''

not: kadıköy'e yolunuz düşerse sizi ağırlamak yüzyüze tanışmak konuşmak bizi mutlu eder. burda bir eviniz var.
  • büyük ihtimal volkan büyük depresyonlar yaşadığı bir dönemde yaşadığı psikolojiyi tahmin edebiliyorum annesi babası çevresi ne iş yapıyorsun dediğinde bir saat youtube işini anlatmak daha sonra bir saat tavsiye dinlemek olum bırak bu işleri tavsiyeleri... gece yatarken " amk bunlar ya haklıysa ne yapcam ben şimdi aq " düşüncesi...

neye inanıyorsan onu yapmaya devam et...