şükela:  tümü | bugün
 • limon yapimin yeni dizisi. bas rollerinde hakan yılmaz, evrim alasya ve berna koraltürk olacakmis.
 • orijinal bir konuyu işlediği için takdirimi kazanan ve başlayacağı güne kadar tv başında nöbet tutacağım, orijinal bir konuya sahip dizi. "orijinal bir konuya sahip" demiş miydim?

  (bkz: the woman in red)

  (bkz: aşık oldum)
 • “aldatmayan erkek yoktur, yakalanan erkek vardır.” diye bir repliğe sahip, haftaya başlayacak olan yaz dizisi.
  cinsiyetçiliğinizde boğulun.
 • fragmanda kendimi gördüm. *
  iki üç bölüm şans verebilirim.
 • eşini aldatan bir erkeğin komik mi komik, eğlenceli mi eğlenceli maceralarını konu edinmiş dizimsi. konunun tersine çevrilmiş halini dusunelim. dizi kocasını aldatan bir kadının anılarını işleseydi eğer, o zaman da komik bulunur muydu? tabii ki hayır. yapilan bir serefsizligi normallestirin, hatta komiklestirip yuceltin, aferin.
 • bir dönem geniş aile gibi kült bir diziyi yayınlayan kanal ile bunu komedi diye önümüze süren kanal aynı olamaz. kalite bu denli geriye gidemez.
 • fragmanını gördüğüm an iğrendim. umarım hepsi ters köşe çıkar diyorum hiç sanmasam da.

  "aldatmayan erkek yoktur, yakalanan erkek vardır"

  "brad pitt değiliz ya. olsun erkeklerin her zaman gideri var"

  "vay, çapkınlığa mı gidiyorsun sen?"

  "eğlenilecek değil, evlenilecek kadınım lan ben"

  "benim kocam asla aldatmaz ki" diyen kadının saf salak gösterilmesi.

  sadece fragmanı bile cinsiyetçilik propagandası gibi. evet evet gösterin böyle şerefsizlikleri çok normal, hatta eğlenceli şeyler gibi. arkasından da kadın aldatıldığı için yine namusuyla başkasıyla evlense bile eski kocanın "haklı" kıskançlık mücadelelerini anlatan bir dizi yayımlarsınız. yiyorsa "aldatmayan kadın yoktur" diyip sürün bir tane ama o elbette komedi değil dram dizisi olur.

  ben sizin yapacağınız diziye de, böyle diziler de oynamayı kabul eden oyunculara da, aldıkları eğitime de, ahlakınıza da ayrı ayrı tüküreyim.

  inşallah ilk iki bölümden sonra izlenmediği için yayından kaldırılır.
 • karisini aldatan sirin erkeklerin komik "maceralari" konulu sikko dizi. yiyorsa kadinlar icin yapsaniza ayni diziyi? yemez.
 • kadın cinayetleri alıp başını gitmiş, sokakta yürürken dedemiz yaşındaki adamların iğrenç bakışlarından katil olma noktasına itilmişiz, (bugün aynı nedenle eve kendimi zor attım ve bir sinir krizi geçirdim çünkü artık sokağa çıkmak istemiyorum. bir gün parmaklarımı birinin gözlerine 90 derece sokup içeride 45 derece çevireceğim. onu yapamadığım için tamir işlerine giriştim çekiç darbelerini çiviye vurarak ve vida sıkıştırarak rahatladım ama elim şişti ve derim soyuldu. hala acıyor. sinirimi hesap edebiliyor musunuz?), her yer "sik" karşısında potansiyel deliğe dönmüş önüne gelen koyuyor, boşanmak isteyen kadınlar parasızlıktan işkence çekip gıkını çıkarmıyor, "karımı çok kıskanıyordum öldürdüm" diyen şerefsizler hakimlerin sempatik suçluları olmuş, karısını aldatan "naif" karaktere gülmem mi bekleniyor? şizofrenik bir gerçeklik burası cidden...

  "koca koca boynuzlar" dizisi çekilsin ve başrolde kadın olsun ve en önemlisi türü "drama" değil "komedi" olsun. nasıl? kritik nokta burası. tür.
  bunun neresi komik?

  not: hakan yılmaz'ı çok sever ve saygı duyarım. ayrılsak da beraberiz'den beri severim çok iyi oyuncudur ancak bu yazdımlarım onu değil sektörü ve var olan düzeni ilgilendiriyor.
 • fragmanını gördükçe sinirlendiğim saçma sapan bir yaz dizisi, fragmandaki repliklere diyecek söz bulamıyorum. mide bulandırıcı bir konusu var. her şeyi bu kadar yozlaştırmak zorunda mıyız gerçekten merak ediyorum.