• eşini aldatan bir erkeğin komik mi komik, eğlenceli mi eğlenceli maceralarını konu edinmiş dizimsi. konunun tersine çevrilmiş halini dusunelim. dizi kocasını aldatan bir kadının anılarını işleseydi eğer, o zaman da komik bulunur muydu? tabii ki hayır. yapilan bir serefsizligi normallestirin, hatta komiklestirip yuceltin, aferin.
  • fragmanını gördüğüm an iğrendim. umarım hepsi ters köşe çıkar diyorum hiç sanmasam da.

"aldatmayan erkek yoktur, yakalanan erkek vardır"

"brad pitt değiliz ya. olsun erkeklerin her zaman gideri var"

"vay, çapkınlığa mı gidiyorsun sen?"

"eğlenilecek değil, evlenilecek kadınım lan ben"

"benim kocam asla aldatmaz ki" diyen kadının saf salak gösterilmesi.

sadece fragmanı bile cinsiyetçilik propagandası gibi. evet evet gösterin böyle şerefsizlikleri çok normal, hatta eğlenceli şeyler gibi. arkasından da kadın aldatıldığı için yine namusuyla başkasıyla evlense bile eski kocanın "haklı" kıskançlık mücadelelerini anlatan bir dizi yayımlarsınız. yiyorsa "aldatmayan kadın yoktur" diyip sürün bir tane ama o elbette komedi değil dram dizisi olur.

ben sizin yapacağınız diziye de, böyle diziler de oynamayı kabul eden oyunculara da, aldıkları eğitime de, ahlakınıza da ayrı ayrı tüküreyim.

inşallah ilk iki bölümden sonra izlenmediği için yayından kaldırılır.
  • adam karısını aldatır.
    karısı üzülür, bunalıma girer.
    arkadaşlarının gazlamasıyla kendine bakar, süslenip püslenir.
    kendi işini kurar, kafe olur, çiçekçi olur, tekstil atölyesi olur bir şey açar yahut bir holdingde önemli bir pozisyona getirilir.
    eski kocasından kat be kat yakışıklı, zengin bir adam bu kadına aşık olur.
    eski kocası eski karısını kıskanır, özler, pişman olur.
    kötü kadın psikopata bağlar. hastayım, hamileyim gibi bir sürü yalan ve tehditle adamın ve kadının hayatını cehenneme çevirir. mafyatik olaylara bulaşır, kadını, çocukları kaçırıp yakmaya kalkar falan.
    kadın zengin ve yakışıklı adamla gününü gün edip "ne b*k yerseniz yiyin." diyeceği yerde "eski kocam ühüüüüüü." diye üzülür.

otuz bölümlük özetini çıkardım, boşuna izleyip de zaman kaybetmeyin. zira aynısını zamanında kadın isterse dizisinde işlemişlerdi.
  • aslında komedi olacak diye ilk an sevinmiştim romantik komedi ler hep bir cinsiyetçi yahut pozitif ayrımcıdır. bi noktada toparlar salt böyle olamaz hikaye, fragmanda erkek izleyicide çeksin diye yapıldığını düşündüm.
    açtım izliyorum daha leş daha iğrenç olamaz. komik desen değil, yaratıcı desen hiç değil erkeklerin aldatmasinı sempatik ve şapşik göstermek ne demek.

hani aldatmaya niyetlenip karısına olan aşkıyla arada kalan 40 yaş sendromu olan bir adamin komik olaylari olasa kabul ama aldatacağı kız belli hikaye aldatma üzerine nasıl böyle bir şey yazılır çekilir.

kadınlar ya dövülsün ya taciz tecavüz ya da aldatılsın değil mi?

sizin ben yapacağınız işe tüküreyim.
  • fragmanını gördükçe sinirlendiğim saçma sapan bir yaz dizisi, fragmandaki repliklere diyecek söz bulamıyorum. mide bulandırıcı bir konusu var. her şeyi bu kadar yozlaştırmak zorunda mıyız gerçekten merak ediyorum.
  • bir dönem geniş aile gibi kült bir diziyi yayınlayan kanal ile bunu komedi diye önümüze süren kanal aynı olamaz. kalite bu denli geriye gidemez.
  • müjgan’ın 92 senesi lisede okuduğu ve pilav gününde yeniden sahneye çıktıkları şarkı 96 senesine ait.

(bkz: aldatıldık)
    (bkz: rengin)
  • ilk bölümüyle üst düzey saçma ve ahlaksız bir dizi olduğunu kanıtlamayı başarmıştır.
  • denk geldim bakıyorum diziye. ibretlik bir şekilde işliyorlar konuyu. ulan şu diziye bakıp hayatını gözden geçiren yüzbinler yoksa ben adımı değiştiririm.
  • bu dizide beni tek bi şey çok ama çok rahatsız etti.

o da sude denen kızın, kendini acındırma diyaloglarında vırt zırt “ana yok baba yok ühühü” demesi.

anası babası olmayan ve hepimize ahlak dersi verecek kız çocuklarına saygısızlık olmasını mı diyeyim,
    7 yaş ve üzerine uygun görülen bu diziyi izleyen anasız/babasız çocukların bunu izlerken ne düşündüğünü mü diyeyim,
    hangi örneği vereyim bilmiyorum.

umarım senaristler bu konuda hassasiyet gösterirler.
hesabın var mı? giriş yap