şükela:  tümü | bugün
  • yılların yazarıdır aslında. sadece nickini biraz büyütüp geri dönmüştür. "gidişim suskun olmuştu ama dönüşüm muhteşem olacak" demişti zaten.
  • onuncu nesil yazar.
  • bu tarz trolleri pek takip etmememe rağmen dikkatimi çekmiş yazardır. her trol de olduğu gibi açıp inceledikten sonra engelle deyip kapatacaktım ki, son anda farkettiğim bir gerçek oldu. adam trollemiyor aksine gerçekten bu kafa yapısına sahip, buna inanıyor, bunu yaşıyor, bunu hayatına yansıtıyor. şahsen ben bu adama kızmıyorum (adam dediysem cümle düşmesin), eleştiremem de, eleştirene de kızarım. insanlık ölmedi daha. sakatla, zihinsel engelliyle nasıl dalga geçilmiyorsa bunlarla da geçilmemesi lazım. ne zaman bu kadar vicdansız olduk la biz. adam trollemiyor, hasta adam hasta. lütfen engelleyin ve geçin.
  • zaytung benzeri bir sitenin (delidenhaber.com) yalan haberini birçok kişi başlık altında uyarmasına rağmen -ben de özelden uyardım- değiştirmeyen yazzzar. yanlışlıkta bu kadar ısrar eden birinden uzak durmak lazım. ya çok kibirli ya da...

(bkz: ciftlik bank magdurlarinin tekrar dolandirilmasi)

edit: şimdi baktım da hafiften editlemiş. tabii yine kişiliğini yansıtan bir üslupla. uyaranlar ciftlikbank mağduruymuş da aslında mağdur değil gerizekalıymış. haklı, çünkü beyzademiz asla faka basmaz asla yanılmaz; onu uyaranlar da kesin gerizekalıdır.

(bkz: dunning-kruger etkisi)
  • bir 10 seneye yakındır bu nick'i ile daha öncesinde 4-5 sene kadar farklı bir nick ile yazan yazardır, benimdir. şu 14 yılı aşkın sözlük yazarlığım dönemimde ilk defa, ilgi orospusu lord'lar gibi kendi adımın altına istemeye istemeye yazıyorum.

sözlüğü takip ettiğim yıllar içinde bir çok kez kafası çalışmayan insan grupları ile karşılaştım fakat şu son 3 sene içerisinde olduğu kadar yoğun olmadı hiç. özel mesajla salak salak taciz etmeler, sırf yazmak için yorumun altına alakasız yazanlar falan derken en son moda ise nick'in başlığına yazmak oldu. iki yazar arkadaş aklınca kötüleme yapmış ama yazanı ayrı, okuyanı ayrı utandıracak şekilde.

ilki fallen lord falan gibi bir adlı arkadaş. bu arkadaşın yazdıkları şey eleştiri değil, olsa tamam der susarım fakat bu yazdığı yazı tamamen kopyala-yapıştır. benim ağır iktidar yalakası birine yazdığım şeyi aynen bana copy-paste etmiş. sonrasında ise sanırım özel mesajla açıklamış, ''benim arkadaşıma bunu yazdın bende sana yazdım aynısını'' gibi bir argüman. adamın bir fikri yok, eleştiri yapacak bir algısı yok, kendi düşüncesi yok, eleştirmek için bile benim yazdıklarımı kullanmış. olduk mu ya bu kadar. açtım inceledim sonra o zat'ı tam malum kişilerin profili, dikkat ettim bir kaç yazar (ki bence hepsi aynı kişi) birbirlerini poh poh ediyor. biri arabam var diyor, diğeri evet arabası var diyor, biri işi çok iyi diyor, diğeri zengin diyor falan. kendilerine bir dünya kurmuşlar (kesinlikle aynı kişi olmalı) ulan bu adam küfretse, berbatsın dese, yanılıyorsun dese ...... amennah, ama fikri yok adamın daha yorum yapıyor.

diğer bir arkadaş için ağır konuşmaya gerek yok. zat bana ........ entry hatalı diye mesaj atmış, neyse gördüm, haber öyle dedim, uygun vakit düzeltirim dedim aradan 5 dakika geçmeden edit ettim. gelmiş buraya yazmış ''hatasını düzeltmiyor, uyardık falan. '' anasını satayım sanki herkes sözlük başında uyuyor. adam mesaj atıp anında düzeltme bekliyor. sözlüğün polisi sanki. kendince hatalı falan diyor. hatalıysa doğrusunu sen yaz aşağıya. neyin peşindesin, git iki toprağa bas, at şu gerilimi üstünden.

her insan gibi bende hatalı ve başkasına yanlış gelen görüşlerde olabilirim. eleştirilmemden daha doğal bir şey olamaz. eleştirin ama lütfen eleştirilerde biraz akıllı olun. yazmak için yazmayın sırf. argümanlarınız olsun. saygılar efendim.