şükela:  tümü | bugün
  • aylardır beni rahatsız eden durumdur.

80 milyon nüfuslu türkiye'de, binlerce akademisyen, gazeteci, emekli bürokratımız varken bütün kanallarda on tane adamın döndürülüp döndürülüp gösterilmesi, konuşturulması artık benim sinirlerimi oynatıyor.

bugün a kanalına çıkanlar, yarın b kanalına çıkıyor, öbür gün c kanalına...
    sonra birkaç tanesi eklenip çıkarılıyor, a kanalından yine başlanıyor. ama hep aynı isimler.

her konuyu bilen aynı kişiler.
    yandaş olsun veya olmasın, doğruları söylesin veya söylemesin, sevilsin veya sevilmesin, yok mu lan programa çıkartacak başka insan koca memlekette!?

bomba patlıyor, aynı adamlar konuşuyor, siyasi kriz oluyor aynı adamlar televizyonda, herkes bir anda ekonomi profesörü kesiliyor, ertesi gün herkes tarihçi oluveriyor, hop bir başka gün sakin geçiyor, konu bulamıyorlar, eski defterler açılıyor, serbest çalışma yapılıyor, birbirlerine birkaç ayar veriyorlar, millet gaza geliyor, sonra ertesi gün amerika'da bir dava görülüyor, herkes amerikan hukuk sistemi hakkında 86 tane makale yayınlamış gibi konuşuyor.

kardeşim bu akdar çok biliyorsanız, toplayalım sizi, bir konsey kuralım, devletin idaresini de size verelim, yapın.

bu ne lan!?
    memlekette fikri olup söz söyleyebilecek olan insan sayısı 10 mu?
    karşılıklı konuşma adabından yoksun insanlar çıkıyor koca ülkeye, koca millete ders öğretiyor. bak bak bak bak...

kanallar da bu adamları davet ediyor her gün, adamlar her gün kanalda!.. kanalların spikerleri program sunucuları kanala bu kadar gelmiyor.

napıyorsunuz oğlum siz?
    manyadınız mı lan!?
    al takke ver külah, futbol takımından farkınız yok!..
    her dediği taraflı, derinlikten yoksun, uzmanlığı noksan, karşılıklı iki sıra halinde oturup bacak çelen insanların hiçbir boka yaramayan boktan muhabbetleri.
    oturuyorlar 3 saat konuşuyorlar, hiçbir işe yaramıyor.

yazıklar olsun o kanallara, yazıklar olsun bu insanlara ve yazıklar olsun bu insanlara kıymet verip, kulak asanlara...
    yanarım ülkemin güzel insanlarına.
    yanarım ülkemin istikbaline.

bu kanallar batıp gitse ülke hiçbir şey kaybetmez, aksine kazanır.
    memlekete ağırlık teşkil etmekten başka bir şey değilsiniz.

not: buna yakın başlık var mıydı bilmiyorum. aradım, bulamadım.
  • koskoca ülkede çıkacak televizyon kanalı kalmamasıdır. büyük kanallar, soytarılarca paylaşılmıştır. buralara çıkmak, akademisyenin, yazarın itibarını harcar. evlilik programıyla, rokla aynı kanala çıkılır mı? halk tv'ye çıksan, muhalif diye damgalanır, khk ile atılırsın. küçük kanallarda ekşisözlüğe mevzu olmaz.