şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaşım itibariyle akranlarım yeni yeni evlenmeye başladı dolayısıyla instagram'da bol bol yeni evli çift fotoğrafları görüyorum özellikle yeni evlenen kızlarda. bu fotoğraflara yazılan yazılarda bir şey çok dikkatimi çekiyor, eğitim durumundan, hayat görüşünden bağımsız ortak bir nokta. lise terkten lisans mezununa, ev hanımı olanından kendine kariyer yapanına kadar geniş bir skala bu. kocacım lafı. neredeyse her yeni evli kız instagramındaki fotoğrafta bu yazıyı görüyorum. kocacımla kahvaltı, kocacıma en sevdiği yemeği yaptım, kocacım bana sürpriz yapmış.

    nerede, ne zaman, ne ara başladı bu fetişizme varan bu şey anlamlandıramıyorum. artık kocacım yazısını görünce midem bulanmaya başladı. bizim jenerasyonda mı bir yaraklık var yoksa özellikle benim çevremdekiler mi böyle çözemedim.

    zaten fotoğrafta kahvaltı yaptığınızı görüyoruz bir de ekstradan neden altta yazıyorsun zaten onu hiç anlamıyorum.
  • bir arkadaşım geçen sene hızını alamayıp allah affetsin cidden bir garip olan ve görünen kocasıyla ilgili sosyal medya üzerinden tüm kadın arkadaşlarına "kocacımla beni kıskanıyorsunuz, kıskanmayın. dua edin, kocacım gibi biri karşınıza çıksın diye dua edin. kötü kötü şeyler düşüneceğinize dua edin ama bizi kıskanmayın, yeter ya kıskanmayın." diye garip bir cinnet geçirmişti. çeşit çeşit kadın kimisi sakinliğe davet ederek, kimisi kalbini kırarak, kimisi haddini bildirerek, kimisi acıyıp akıl fikir dileyerek falan ızdırabına derman olmaya çalışmıştı böyle bir insanın.

    kendisi pek akıllanmadı ve upgrade oldu. şimdi "paşa oğluşum, kocacığımla aşırı mükemmel hayatımızı kıskanmayın, nazar değdirmeyin allah'ın cezası kem gözlüler." şeklinde not düşüyor instagram storye attığı 456 fotoğrafın altına. şimdi çok fark etmiyoruz ama modern dünya insanının utanç verici davranışlarından biri olarak görülmesi gerekli bence bunun gibi davranışlar.