şükela:  tümü | bugün
 • kocaelinin en guzel okulu dagin tepesinde olusu ayri bir eglence ki$in kar yagdiginda doyum olmuyo.
  (bkz: kocaeli anadolu lisesi)
 • spor salonunda futbol turnuvaları dışardaki sahada da basketbol turnuvaları yapılan yegane okul
 • walla, benim okuduğum o ilk zamanlarında derince lisesi'nin binasını kullanıyordu, e5'in hemen dibindeydi... yakın bi zamanda kendi binasına geçeceği söylentisi dolaşıyodu. geçtiyse bile görmek nasip olmadı, ben başka şehre geçtim.
 • kocaeli'nin ilk anadolu lisesidir, o nedenle karizmatik bir okuldu bizim zamanımızda.. mezunları hep önemli adamlar olmuştur. ama aynı zamanda da süper geyik bi yerdir, 2 anadolulu bi araya gelince mutlaka okul anıları muhabbetine girilir.. servis muhabbetleri, okul çayları, okul maçları, son seneye kadarki soba-odun olayı, perdelemesi, müdürü (apo) meşhurdur. okul benim son senemde (1993) yuvacık denen dağ bayır bir mekana taşındı. okuldan kaçmak çok zor oluyordu, tarlalardan falan baya bi yol katetmek, çevre köylülerden azar işitmek gerekiyordu, otostop yapınca da ancak bi aygaz kamyonu falan denk geliyodu.
  ama tahir hoca hep aynı tahir hocadır.. hocayı gaza getirici, dersi kaynatıcı konu açılır ve tahir çoşar:
  - hocam, dünyaya ufo gelir mi?
  - dünyaya ufo mufo gelmez gelse gelse tifo gelir..
  - hocam, yılbaşında napçaksınız?
  - yılın başı gıçı olmaz, gavur musunuz lan siz???
  - hocam bu gençlik nereye gidiyo böyle?
  - ruslar, amarikalılar savaşta süttozu attılar, bizim çocuklar da onları içince böyle oldu...
 • benim bildiğim tezahurat ise şöyledir: "anadolum benim biricik sevgilim söyle senden başka kimim var benim. seninle ağlarım seninle gülerim..." her okul maçında söylerdik.
  maç demişken, bi gün biz sınıfça maça kaçarken yakalanmıştık palavracı tarihçi nurettin deniz'e, o da bize "böyle mi kaçılır çocuklar, bizim zamanımızda camın altında atlar beklerdi, biz camdan atların üstüne atlar, onlarla kaçardık" diye anılarını anlatmıştı :)
 • maçlarda baba rakiplerden biri hep özel seymen lisesi olurdu... benim ilk aşkım da orda okurdu, bizim için maç bahane, buluşmak şahane hesabıydı yani okul maçları..
 • izmitteki en iyi okullardan biridir,bünyesinden çok sağlam adamlar çıkarmasının yanında çok sağlam g.t oğlanlarıda çıkarmıştır,bir çok iyi arkadaşımın,dostumun mezun olduğu okul..
 • burada okuyan ve sonunda mezun olan adamlar gercekten kalite sahibi olurlar ya$itlari daha ne olduklarini kavrayamadan kal ogrencileri gercek manada geli$mi$ bir birey olarak cikar okuldan kendine guvenen , ba$arili olacagini bilen ki$iler olurlar .aciyip bir bicimde de hiyerar$i vardir bu okulda lise son ogrencisi olmuyacak diyorsa kucuk olanlar tamam abi diyip cekip gitmesini bilecek kadar da akilliydi eskiden bu zamanlarda biraz curudu bu olay tabi dunya degi$ti * .okunulmasi hic olmassa gidilip manzarasiyla buyulenilmesi gerekilen bir okuldur kocaeli anadolu .tepeden tum izmitin korfezini ve gormek sonucta her insanin harci degildir .
  (bkz: x li olmak ayricaliktir) .
 • 80 yilinda acilmistir ve ilk sene 60 ogrenci almistir (ben de onlardan biriydim). ilk binasi orduevi karsisinda, daha sonra ogretmenevi olan depremden sonra da yikilan, 2 katli binadir. 1982'de derince lisesinin yanindaki binaya tasinmistir. biz oradan mezun olduk, sonra yuvacika tasindi. basketbolda ve futbolda ilk okul takimi bizim zamanimizda kurulmustu. baskette sampiyon olmustuk, sonra ne oldu bilmiyorum.
  biz 7 sene boyunca okulun en buyuk sinif olduk, sinifimiz hep mudur ve mudur yardimcisi odalarinin dibinde olurdu o yuzden. gicik bir durumdu.
  diger liselerle maclarda ingilizce tezahurat yapma zibidiligini yapmisligimiz coktur, ayipmis yani yaptigimiz aslinda.
  ozellikle golcuk lisesi kizlarimiza hazta, bize gicikti, hep kavga cikardi onlarla maclarimizda.
  ayse hanim, handan hanim, ismail bey, savas bey ve yilmaz bey bizim zamanimizin en iz birakan hocalari idi.
 • meshur mudurumuz apo, derste burnunu karistirip, cevik bir bilek hareketiyle sumugunu saga sola firlattigindan hizla siper almayi; ilk kez kopya cekerken merinosa yakalanmak suretiyle her turlu hocanin yazilisinda en usta kopya cekme tekniklerini; kucucuk veletler olmamiza ragmen her birimize "siz" diye hitap eden yilmaz bey'den zerafeti ogrendigim okul...

  butun okul seymen-anadolu macina kacip, yine butun okul disiplin sorusturmasina alindiydik bir keresinde... "sizi maca gitmeye kim ayartti" diye sorular sormustu adamlar... usenmeyip butun siralari okulun koridoruna dizdiklerini hatirliyorum...

  takoz, çeke, kubi gibi, daha adlarini unuttugum ama kucucuk halimde agzim acik izledigim nice x-menleri mezun etmis, vaktiyle suksesi hali vakti siniflari sobali olmasina ragmen oldukca saglam olan, bende hem tatli hem cok kotu anilar birakmis bir egitim kurumu...