şükela:  tümü | bugün
  • izmit'tedir.

(bkz: cengiz topel)
  • lojmanlarında doğumumdan sonraki 12 senemi geçirdiğim, genellikle iyi hatırladığım çocukluk hatıralarımla dolu, ülkemizdeki tek deniz hava üssüdür. izmit ile sapanca gölü arasında yer alır. genellikle deniz kuvvetlerimize destek veren uçak ve helikopterlerden oluşan bir filoya sahiptir. lojmanlarında en son 20 bina vardı ama sanırsam depremden sonra bu sayı değişti.

piknik sahası, sosyal tesisleri, yüzme havuzu, kantini, böğürtlenleri, askerabileri, uçak enkazları, çillisi, aybosu, sülüsü, kalorifer dairesi ve daha yüzlerce ufak ayrıntısıyla beni ben yapan yerlerden biridir.

hala, ara sıra rüyalarıma girer, arabayla önünden her geçtiğimde bu 27 yıllık bünyenin içini ürpertir. (bkz: hey gidi günler)
  • icao kodu ltbq olan havaalanını barındıran, kafamda burnu ve kuyruğu turuncu agusta bell-204 sınıfı helikopterlerle özdeşleşmiş olan hava üssü.
  • dağ başı sayılabilecek izmit merkeze uzak içinde lojmanların , yüzme havuzunun oldugu askeri birlik.. lojmanlarda oturmak için pek elverişli bir ortamı sahip değil dolayısıyla. yakın zamanda sivil uçaklarında iniş yapabileceklerini duydum.
  • 2 kasim itibariyle anadolu jet buradan trabzon'a ucucakmis.
  • bugün itibariyle sivil uçuşlara açılan ve gelecek 5 yılda bolu, sakarya, bilecik, yalova, düzce ve kocaelinin ihtiyacını karşılayacak olan havaalanıdır.
  • 2012 itibariyle askerlik "mesleğimi" icra etmeye başlayacağım usta birliğim. iskenderun deniz er eğitim alayındaki acemiliğimden sonra beni buraya postaladılar. an itibariyle 2 günlük yol iznimin tam ortasındayım. umarım içerisi iyi niyetli insanlarla doludur...

yıllar sonra gelen edit: fena yer değildi.
  • yüksek hızlı tren hattının yakınından geçtiği bir uzatma hattıyla istanbul için bir uydu havalimanı haline gelebilecek yer. ayrıca körfez ilçesi'nden başlayacak körfezray projesi'nin son durağı.
  • sivil uçuşlara açıldıktan sonra, yaşadığım yere yakın olması nedeniyle bir kaç defa kullanmışlığım vardır. yalnız buraya genelde ufak ebatlı pervaneli jet uçakları gelmekte.yoğun talep olmadığı için büyük uçaklarda ebatlı uçaklar pek uğramıyor sanırım.belki ilerde yoğun talep olursa diğer uçaklarda yönlendirilir diye düşünüyorum.. pist uzunluğu vs. gayet uygun.