şükela:  tümü | bugün
  • araba almadan önce seyredilecek videolar

şeytanın staj yaptığı ülke
  • araçlardan önce satıcıların dürüstlük ekspertizine girmesi gerektiğini ortaya çıkaran firma.
  • turşu arabaları itinayla bulup üzerinden prim yapan firma.

satacağım aracı asla bunlara teslim etmem. zira orası burası sökülmüş aracın her yerinden ses gelir. arkadaşlar söküp bakacak, sonra airbag'ler orijinalmiş deyip toplayacaklar he mi. severler öyle ekspertizi.

2.el'de geçmişi belgeli, mümkünse servis bakımlı araçları tercih ederseniz böyle firmalarla da muhatap olmanıza gerek kalmaz, videosunu çektikleri turşularla da.
  • csi gibi amk. araba orijinal geliyor ama onu ile arkası farklı araçlar, farklı model yılları falan. ibretlik.
  • araçların trimlerini ve bakalitlerini söktüklerinde tırnak, klips gibi tek kullanımlık ya da sökülmesi gerçekten zor parçaları yeniliyorlar mı acaba merak ediyorum.
  • galericilerin satacakları arabalarını göndermek istemedikleri ekspertiz firması. aracın en ince ayrıntısını (mesela sol arka kapının camı değişmiş mi vb.) aracı alacak kişiye söylemeleri ile ünlülerdir. izmitte bir laf vardır araç alacaksan tarcanlara götüreceksin, araç satacaksan götürmeyeceksin. ben açık açık "aracımı tarcanlara götürmene izin vermem" diyen galerici de gördüm, "tarcanlar mı? bugün kapalı orası, hee kapalı değil miymiş, napalım gidelim madem" diyen galerici de gördüm. galericiye neden gitmek istemiyorsun dediğimde "pinpirik müşterinin moralini bozuyorlar, ufacık hata bulunca" bunu kimse bulamazdı bak biz bulduk" diyorlar müşteriye, müşteri de moral bozuyor, sorunu pireylen deve yapıyor" diye cevap veriyorlar.
    tarcanların kötü yanı ise yer bulmanız, sürekli, bilhassa haftasonları kuyruk oluyor önceden aramanız gerekiyor. alternatif olarak benim tercih ettiğim yer ise ümran oto ekspertiz . tarcanlara yakın seviyede iyiler ama tarcanlardan daha profesyoneller. tarcanlara galerici ile gittiğinizde veya satın alacağınız aracın sahibi normal vatandaş ile gittiğinizde adam orda tarcanların ustasıyla "ooooo abi naber" diye enseye şaplak göte parmak samimi sohbet ettiğinde içinizden "lan acaba" diyorsunuz bir tokatlanma durumundan şüpheleniyorsunuz. ümranda ise öyle bişey yok, alıcının veya satıcının ustalarla konuşması yasak. aracı sizden alıp, sizi bekleme odasına götürüp iş bittiğinde son derece güzel şekilde sunum yapıyorlar. ben 3 araçtır ümrana gidiyorum, iki firmayı da araç alacaksanız tavsiye ederim.
  • adamların meydana çıkardıkları sahtekarlıkları görünce araç almaktan soğuyorum. millet neler beler yapmış insanların paralarını cukka etmek için.

keşke her ilde işini bunlar kadar sağlam yapan kişiler olsa. umarım bu adamları galericiler ve özellikle arada gayri-resmi galericilik yapan mafya bozuntuları harcamaz.

tanım: işini hakkıyla yapan oto ekspertiz firması.
  • son videolarıyla kız gibi araç dosta gider ile ekspertiz olayını çook farklı bir boyuta taşımışlar.kaportacı elemanın mizahı ve yorumlar oldukça hoş.
  • şu ülkede işlerini adam akıllı iyi yaptıkları için ölümle tehdit edilmiş firmadır.

adamları her izleyişimde helal olsun diyorum, hem kendi reklamını yapıyor hem de insanları bilinçlendiriyorlar. hatta romantikleşecek olursam biraz, bu adamların rekabet yaratmasıyla tüm expertizler işini doğru yapmaya başlarsa ikinci el piyasasını bile düzeltebilirler diye düşünüyorum.
  • artarak devam etmesini diliyorum böyle güzel firmaların. helal olsun.