şükela:  tümü | bugün
  • az önce twitter'da rastladığım ,bence rezaletin ötesinde ve iddia ötesi gerçek bir durum.
    ama herkesin kendi değerlendirmesine bırakmak istedigim için iddia olarak açtım başlığı.sadece bu ülkede sağlık sisteminin nasıl işlediği,ve sağlık sözkonusu olsa bile nasıl umursanmadığının bir kanıtı.
    izlemek istemeyenler için olayın özeti;bir vatandaşın kanser hastası annesi kocaeli medical park hastanesin de yarın ameliyat olacak hastane kanser tedavilerin de fark alınmayacağı hakkında yasa olmasına rağmen vatandaştan para istiyor,vatandaş çaresiz kabul ediyor, fakat haklı olarak faturasını istiyor odeyeceği paranın,hastane fattura vermeyeceğim diyor ve fatura istendiği için ameliyatı iptal ediyor.
    yeni link
    https://twitter.com/…tatus/1324052828667760644?s=19

edit:link uçtuğu için yeni bir link ekledim.
  • akp nin sağlık sistemini getirdiği son noktadır. sağlık ve eğitim özel sektörün kan emicilerine bırakılırsa böyle olur ve bunun daha başlangıç olduğunu düşünüyorum.
  • okuduğunu anlamayanların dışında dinlediğini anlamayanlar da var.
    kadın diyor ki akp bize sağlıkta bu hakkı verdi fakat bu hastane yasaya aykırı davranıp hakkımızı vermiyor ve bu konuda destek istiyor.
    biz de buna destek veriyoruz.
    hastane hakkında gereken neyse yapılsın.
  • ssk nin hastahaneleri buna mecbur bırakmasının sonucudur. lütfen eksilemeden oku yazar kardeşim.

apendisit ameliyatı: en minör, basit sayılabilecek ameliyat.

anestezik ilaç ve malzeme masrafı: yaklaşık 1000 lira.
    laparoskopik cerrahi malzeme tutarı: yaklaşık 4500 lira.

bakın cerrahi personeli vs bunlardan bahsetmiyorum ki orası özel hastahane.

sgk ödemesi: 1700-2000 lira.

e hadi acil ameliyatları zararına alıyor özel hastahaneler, devlet hastahaneleri. 3 yıldır böyle 3 yıldır kur artışına herhangi bir yanıt yok.

5 tane yaparsın 6 tane yaparsın. sonra kapar gidersin hastahaneyi. kaçırılan vergiyi savunmuyorum. hala düzenleme yapılmamış olmasına kızıyorum.

hanımefendinin ameliyatı acil operasyon değil gayette araştırma hastahanesi ne gidebilir. premium hizmet istiyorsun ama ödemeyi sgk yapsın istiyorsun. burada bir algı eksikliği mevcut.

edit: evet kanser tedavilerine fark alınmıyor. kemoterapi-radyoterapi gibi tedavilerde yatak ücreti hariç fark alınmıyor. kanser cerrahisi degil- bakın reklam için oynanan kelime oyunları bunlar . bunu savunamam çok ahlaksiz birşey.
  • devlet hastanelerinde artık sıra beklenmiyor ameliyatını gidip orada olabilir. çok üzücü ama durum artık malesef bu. allah acil şifa versin.
  • premium hizmet istiyorsun ama ödemeyi sgk yapsın diyorsun... '' kanser tedavilerine fark yok!! '' diye reklam yapmayacaksın o zaman bir özel hastane olarak. sen reklamı yaparsan vatandaş sana güvenir ve seni tercih eder ki koskoca medical park'sın. vay efendim neden devlet hastanesine gitmedin. hayatınızda hiç devlet hastanesine gitmemiş gibi konuşmayın lütfen. vatandaş depreme dayanıksız binaları tercih etmesin'le aynı şey bu.
  • up
  • amme hizmeti:
    bu tip durumlarda, tüm evraklar ile sgk’ ya başvurulması gerekiyor. orada incelenerek, fazla tutarlar tespit ediliyor ve akabinde hastane tarafından ödemeleriniz iade ediliyor. sgk bunu babasının hayrına mı yapıyor? hayır. suistimal varsa, hastaneye de ceza kesiyor.
  • maalesef bu hastane ili ilgili kısaca anımı anlatayım. (2020 yılı)

babam kolostomi hastası (bi nevi bağırsak kanseri)
    karabük devlet hastanesinde ameliyat oldu ve bağırsağı dışarı alındı. 9 ay boyunca böyle gezdi babamın isteği üzerine bağırsağı içeri aldırmak için hastane aradık ve bu hastaneyi tavsiye ettiler. doktoru bulduk konuştuk hiçbir risk olmadığını bağırsağı içeri alabileceğini söyledi. onbeşbin tl ödedik ve babam ameliyat oldu bağırsağı içeri alındı. bi süre hastanede yattı ve taburcu oldu. taburcu olduktan 3 gün sonra ameliyat ile içeri alınan bağırsak maalesef karnının içinde patladı apar topar bu hastaneye götürdük ve söyledikleri şey bağırsağı tekrar dışarı almamız gerek ve bunun için de şu kadar ücret gerekli dediler. hem risk olmadığını söyleyip hem de babamın başına böyle birşey gelmesi bu hastaneden uzak durulması gerektiğini gösteriyor.
  • başlık neden gündem olmamış?

üç paralık firma rezaletleri bile alıp başını giderken sağlıkla alakalı başlığa kimse gelmemiş.

yazık hepimize