şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir ucu gebzeden başlayan, düzce ve sakarya sınırları içindeki türkiyenin isengard bölgesidir. türkiye'nin açık ara en pis havası, en pis mafyaları, at hırsızları ve çomarları bu bölgededir. dil ovasında her üç kişiden biri kanserdir. fabrika bacaları filtresizdir. gebzede ve körfezde cinayetler ayyuka çıkmıştır. izmit gergindir. sapanca, maşukiye, derbent bölgelerinde mafya babaları yaşar. buralar türkiyenin uyuşturucu başkentidir. akyazıda dünyanın ilk sahte doları basılmıştır. sakarya'da 10çeşit ırkçılık vardır ve sizi bulunduğunuz ırka göre vurabilirler yada vurmayabilirler, garantisi yok. düzcede insanların psikolojisi bozuktur. yok yok bildiğin şizofren kaynar.

  yani bu bölgede gizli nükleer çalışmalar yapıldığını düşüyorum keza bu kadar korkunç bir yapılaşma yığını anca radyasyona maruz kalan topluluklar tarafından yapılabilir.

  **2.5 sene sonra yapılan edit: başlığı açalı tam 2.5 sene olmuş. bu üçgen, geçen 2.5 sene içinde daha da ahlaksız, daha iğrenç, daha sapkın ve isangard ile mordor arasında gidip gelen bir yapı halini aldı. pedofili ve çocuk tecavüzü, bonzai patlaması, yan bakma kavgaları ve çomarlığın sınırlarını zorlayan herşeyin ama herşeyin 2.5 senede tavan yaptığını görebiliyoruz.

  gebze'de geçen bir film var. ismi "araf". linki aşağıda;
  gebze iğrençliğini anlayabileceğiniz film

  ne kadar tiksinirseniz tiksinin emin olun bu üçgenin içinde hayal edemeyeceğiniz kadar iğrenç şeyler dönüyor ve bunun sınırlarını bilemiyoruz. bu üçgen içinde huzur var diyen insanlar izmit'te yahya kaptanda yaşayanlar ve adapazarın'da serdivan kesiminde yaşayanlardır. düzce'de hiçbir iyi yer yok tabiki. bunlar ile birlikte, büyük ve küçük derbent, sapanca ve maşukiye tepelerinde ki mafyatik yalılarda yaşayanları da katarsak, iyi şartlarda yaşayanlar toplam üçgen nüfusunun %5 ine falan tekabül eder. %95 in içinde yaşayanlar yazsın lütfen.
 • yanlış üçgen. doğrusu için (bkz: akyazı sapanca hendek şeytan üçgeni).
 • ağırlık merkezi karasu olan üçgen.
 • sakarya'nın cinsel istismar konusunda oldukça kötü bir reputation'a sahip olduğunu bilmeyenleri bize göstermiş üçgen.

  cidden hukukla ilgilenenler bilir bunu, uyuşturucu ve mafyadan daha büyük bir sorundur, sadece göz önünde değil.

  öncelikle (bkz: sen hariç de lan).

  izmit doğumlu bir sakaryalı olarak geneline katılıyorum, akyazı'da 3 yıl geçirdim, leş bir yer, hala değişmedi, düzce'nin bir olayını görmedim pek, ha bela bakımından büyüklüğe göre sıralarsak sakarya > izmit > düzce sonucu ortaya çıkar.

  sevmiyorum burayı, yıllardır azınlık gibi hissettiğimden olsa gerek.
 • gerçekliğinin sorgulanması gereken iddiadır...

  coğrafyaya dikkat edecek olursanız kocaeli körfez şehridir. körfezin iki tarafında yükselen dağlık arazi yerleşimi ve tarımı son derece güçleştirmiştir.yani merkez ilçe izmiti yan profilden düşünürsek v harfine benzer bir coğrafyayla karşı karşıyayız. buna bağlı olarak:

  arsa fiyatları yükselir>ev fiyatları yükselir>kiralar artar>ulaşım güçleşir + ekip-biçecek düzlük az olunca:

  tarım zorlaşır>gıda fiyatları artar + yine aynı sebepten yaya ulaşımı da oldukça zordur.gideceğiniz her yere yokuş çıkarsınız.

  üstüne üstlük körfezin kenarından yükselen dağlar şehrin üzerindeki sanayi dumanlarını dağıtacak rüzgarları kestiğinden buranın havası tıpkı ankara gibi kirli ve puslu olur.

  sanayi bölgesi olunca işsiz akınına uğrayan bu bölge çok göç almıştır. e iş bulabilen buldu bulamayan ne yapacak? hal böyle olunca bölgenin suç oranı otomatikman yükselecek.

  bölgenin demografik yapısını incelersek göç eden unsurlar sırasıyle: karadenizliler>gürcüler>kürtler+zazalar>çingeneler+trakyalılar

  tahmin edersiniz ki bu kadar çok karadenizlinin biraraya geldiği yerde hır-gür çıkması son derece doğaldır. çünkü karadeniz insanı aceleci ve hırçın olur ki isteyene bunun da sebebini bilimsel olarak açıklayabilirim.

  bunlar yetmezmiş gibi bu bölge aynı yıl içinde (1999) 7.4 ve 7.2 olmak üzere iki büyük deprem yaşamış çok fazla insan yakınını kaybetmiş bir o kadarının evi-dükkanı mahvolmuş, tüm birikimi ve yaşam düzeni parçalanmştır. dolayısıyla sakarya -kocaeli bölgesi insanının psikolojisi de bozuk olduğundan bölgede uyuşturucu kullanımının ve cinsel suçların çok olması da gayet doğal bir sonuçtur.

  çoook sonra gelen edit:
  ortalık baya baya karışmış,mesajlar yeşillenmiş. arkadaşlar her memlekette iyi-kötü insan bulunur kabul ama elimizde bir pipa bacca gerçeği var. bakın bütün avrupa'yı-trakyayı-istanbul'u burnu kanamadan geçen bir "barış gelini" nin tecavüze uğrayıp öldürüldüğü bir bölgeden bahsediyoruz.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/pippa_bacca

  daha ne diyeyim. karşı dağların heybetinden mi gireyim?
 • ıstanbul a yakinligiyla universite adaylarini cezbedip sonrasinda bir pecete gibi burusturup savurup atan tehlikeli bolge
 • bir düzce'li olarak düzce'nin dahil edilmesini doğru buluyorum.

  merkezi bu üçgenin tam sınırında bir yerdedir. dağları, yaylaları, yeşili güzeldir. ama merkezinde yazın 2-3 ayı haricinde her zaman sis görebilirsiniz. öyle yaylalardaki sis değil tabi bu. bildiğin sarı hatta kahverengi, inanılmaz pis gözüken, kokan bir sistir.

  özellikle depremden sonra fabrikaların akın ettiği bir yer düzce. dolayısıyla merkez etrafına göre aşağıda ve pis havanın sıkıştığı bir yerdir. üçgenin bir köşesi yani. dış açısı yeşil ve güzelken iç açısını bok götüren bir köşesi.

  ayrıca akp'nin en yüksek oy aldığı ilk üç vilayetten biridir. 7'den 70'e hemen herkes ot içer.
 • bolu olarak bunların yanında efendi, saygılı, derslerinde çalışkan örnek komşu çocuğu gibi kalırız. o derece bela hepsi.

  şöyle de bir yazıda karanlık üçgen olarak adlandırılan bir bölge mevcuttur. aksiyon
 • iki yıl kadar yaşadığım üçgen. cinayetmiş, mafyaymış, uyuşturcuymuş, bunlardan bihaber bir insan olarak izmit hakkındaki genel kanım şu: şehir görünümlü köy. ama öyle şirin anadolu köyü filan değil. insanı boğan canını sıkan ruhsuz bakımsız sıkıcı bir yerleşim yeri. neyse ki oradan bursa'ya geçince nefes aldık. evet bu üçgeni teğet geçen harika bir bursa yalova balıkesir üçgeni(tam üçgen olmadı ama neyse) var.