şükela:  tümü | bugün
 • ben ikna oldum.oylar imamoğluna.

  edit:her şey çok güzel oldu.*
 • yani türkçeyi düzgün kullanmaktan, yazmaktan habersiz insanı değil de, o insanı rektör yapanı eleştirmek gerekir sert bir dille. ayrılık mesajı atan kız gibi bol noktalı, anlam bütünlüğünden uzak bir mesaj!!!11!bir1! (bkz: yazık lan kimin rektörüyse)
  düzeltme: gereksiz apostrof kaldırıldı, rektör değil öğretim görevlisiymiş. bahsekonu şahıstan özür diliyorum.
 • oldu rektor efendi oldu!
  (bknz; #herseyguzelolacak)
 • mesajına aklına karşıt ne gelirse yazan akrektör.

  (bkz: bütün tuşlara basıp bölüm geçmek)

  edit: rektör olmadığı söyleniyor. bir başka ak-şahıs anlaşılan.
 • ben necdet gökçınar diyorum.
 • her zaman söylediğim şeyi tekrar yineleyeyim.
  türkiye'de akademisyen alımı ve görevde yükseltmesi liyakat ve mükemmeliyetçiliğe dayanan birkaç üniversite - ki bu bağlamda boğaziçi ve koç en tepededir - dışındaki akademisyenlerin çoğu ne yazık ki çöptür, işini layığıyla yapanları tenzih ederekten. bu bahsettiğim liyakatçı ve mükemmeliyetçi üniversiteler dışındakilerde yard doç, doç, prof. olmak çoook kolaydır, hele de ortam müsaitse. yani bu adamların ne profesörlüğü profesör, ne rektörlüğü rektörlüktür. tekrar aynı örnekleri vereyim, koç boğaziçi gibi okullar doktoralarını harvard, mit, stanford, berkeley gibi yerlerde yapmış, hayatlarının 20 senesini yurtdışında akademide geçirmiş, doktoralarının üzerine seneler boyu postdoc araştırmaları yapmış, onlarca yüksek etki faktörlü uluslararası yayını ve patentleri ve uluslararası fonları olan, uluslararası camiada tanınan ya da tanınma potansiyeli büyük insanları 40lı yaşlarında yard doç olarak kadrolarına alırken bahsi geçen başlıktaki üniversite ve benzerlerinde tırt bir tez ile doktora yapıp hemen sonrasında 25 yaşında yard doç, bir halt yapmadan da 35 yaşında prof olabilirsiniz (iki üç dandik çöp yayınla). yani türkiye'de birçok akademisyenin proflukları da rektörlükleri de yalancıktan, fasulyedendir anlayacağınız. dünya akademisinde kale alınmazlar. mesaj gerçek mi ve atan da bahsedilen kişi mi bilemem ama bundan bağımsız olarak yukarıda yazdıklarım da türk akademisinin acı bir gerçeğidir.

  edit: aşağıdaki aşağılık kompleksi küfürbaza cevap olarak.. liyakatta boğaziçi ve koç var gerisi boş demedim, bu okullar bu konuda en tepededir ve benzer birkaç okul vardır dedim, tek tek isim mi sayayım? işini layığıyla yapanları da tenzih ederim de demişim. türk akademisinin hali ortada, daha geçen gün tayland'a sözde kongreye gidenleri gördü sözlük. daha ne goygoy yapıyorsun? okulunun adı geçmedi mi çenin? kıyamam. ayrıca boğaziçi'nin şu andaki atanmış rektörü de öyle ya da böyle 30 senedir boğaziçi camiasında olan, okulun içinden bir akademisyendir. verdiğin örnek de tutarlı olsun azıcık.
 • mesajı atan kişi hülagü değil, bir öğretim görevlisi.
 • bu şey değil mi ya istiklal marşını siyasi içerik sayan mal . değil üniversiteye rektör hademe bile olacak vasıf ve bilgisi yok aslında
 • moğol hülagü kalksada mezarından sikse şunu keşke.
106 entry daha