şükela:  tümü | bugün
  • otobüse bindikten bir süre sonra bebeklerinin hareket etmediğini farkeden çiftin bebeğini kurtaran otobüs şoförüdür.

paniğe kapılmadan, doğru bir şekilde ilk yardım uygulaması takdir edilesi.
  • gözyaşlarıyla seyrettiğim video, umut verdi bana.

o otobüsün içinde koşa koşa babanın yanına giden insanlar, bebeğe müdahale eden şoför, bebeğin kendine geldiği an...

çok fena oldum lan, dur saklanıp az daha ağlayayım ben.
  • bir sağlıkçı olarak gözlerimi yaşartmıştır.

eğitimin önemini böyle olaylarda daha iyi görüyoruz. eğer bebeğin solunumu durduysa, ilk yardım gelene kadar çoktan ölmüş ya da ağır beyin hasarı almış olacaktı. ınanin mutlu oldum.

edit:

3 5 alttaki haysiyetini siktiğim, hiç mi sevilmedin sen? ınsan yerine hiç mi konmadın?

öncelikle, adam rastgele davranmıyor, dikkatli izlenirse ilk önce solunum yoluna bakıyor, kalp masajı ve sûni tenefüs.. ne yapsaydi trekeostomi falan mi bekliyordunuz?

sonra gelelim sağlıkçıya, simdi sana, doktorum ya da hemsirim veya bir yanım odyologken bir yanım da tıp fakültesi öğrencisi diye açıklama mı yapmam gerekiyordu?

sağlık camiasinda azımsanmayacak kadar, ilk yardım eğitimini önemsemeyen, ne kadar bilgili olsa dahi acil müdahale anında eli ayağına dolanan insanların olduğunu mu söylemem lazımdı?

ya da senin gibi, yazmayı dahi bilemeyen moronlara, 5 dk oksijensiz kalmakla 10 dk oksijensiz kalmak arasında olan uçurumu falan mı anlataydım?

burda bir bebek ölümden dönmüş, simdi hayattaki tüm ezilmisligini de al siktir git burdan.

hayır bu türleri, 30 iq ile nasıl yazar yapıyorlar şu sözlükte ben anlayamıyorum.
  • bir maaş ikramiye ne lan. o adama şeref , övünç, üstün hizmet, ne kadar madalya varsa verin. elim ayağım titredi yeminle.
  • adamlıkta bugün dediğimiz otobüs şoförüdür kendileri. yüreğine sağlık kaptan !
  • taktire şayan bir hareket .

bunun yanında sakinliğin böyle durumlarda çok önemli olduğunu tekrar göstermiştir. izlediğimde kadın kendinden geçiyor , tek başına olsa o bebek nasıl kurtulacaktı?

bu olay sayesinde herkes böylesine üzücü durumlarda sakinliğini korumayı öncelik haline getirmelidir. allah kimseye böyle bir durum yaşatmasın.
  • kahraman abimizin açıklamaları sanırım izleyen herkese duygu patlaması yaşatmıştır. insanlık ölmemiş be dedirtmiştir. aldığı prim de anasının ak sütü gibi helaldir.
    yalnız olayın üzücü yanı var; orada şoför hariç diğerlerinin ne yapması gerektiğini bilmemesi vahim bir durum. öyleyse ilk yardım eğitimi almak çok önemliymiş diyoruz.
  • eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.helal olsun kaptan.helal olsun.
  • helal olsun gerçekten. eline, yüreğine sağlık şöför abimizin. allahtan olay kocaeli'nde gerçekleşmiş. istanbul'da çocuğun hayatını kurtarmayı bırak, bağırıyor diye ailesini dövecek şoförlerle karşılaşmamız daha olası.
  • anne'nin yakarışı, çırpınışı, çaresizliğiyle yıkmıştır. eve gidip annemi kucaklayıp bir güzel öpücem.