şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
  • sanayi bölgesi yakınında olmasa, sonuna kadar katıldığım önerme. hatta sadece türkiye'nin değil, dünyanın en güzel coğrafyalarından şehirlerinden biridir kocaeli benim için. o muhteşem doğaya sanayi kurup da kirletenler utansın...
  • şehri bilmem de kızları güzel
  • yaklaşık 5 senedir kocaeli'de yaşıyorum. birkaç kelam etmek isterim. her şeyden önce ben burada hiç kocaeli'de doğmuş ve burada kalmış insan görmedim. civar köyümsü yerlerde yaşayanlar hariç. insanlar burayı terketmiş. onların yerine çoğunlukla karadeniz başta olmak üzere iç anadolu insanı buraya yerleşmiş ve kesinlikle kendilerini geliştirmemişler. yerli yersiz sokak ortasında küfürler, tv'den mafya dizisi izleyip ağır abi edasında yürüyenler. kızları desen 5 metre öteden görsen kaçarsın. saçma giyim tarzları, çok bakımsızlar yolda görüyorum bazen kızım ellerin toynak gibi olmuş git bir manikür yaptır diyorum iğreniyorum o derece. arada istisnalar olsa da geneli bu. zaten ilde üniversitesi olmasa esnaf ağlar hele ki kafeler. bir yürüyüş yolu var 40 tane kafe biri kapanıyor biri açılıyor. saçmasapan bir yer. kitapçı kapanıp yerine gratis açıldı siz düşünün gerisini. aynı zamanda hava çok pis hele kışın boğazınızda bir yumruyla dolaşırsınız. bu birçok yeri etkiliyor. kartepeyi de etkiler sadece dağları bayırları etkilemez belki, kendinizi kandırmayın. tek avantajı istanbul'a yakın olması. arada gidip nefes alıyorum. eskiden trafikten şikayet ederdim şuan o bile umrumda değil öyle bir yer yani. kesinlikle yaşanacak yer değil. tamamıyla işçi ve öğrenci kenti. türkiye'nin en yaşanılamaz şehirlerinde ilk 10'a girer belki ama en güzel şehri kesinlikle değildir.
  • bir dilovası diye tatil beldesi vardır ki neyse övmücem. yoksa boku çıkacak güzelim yerin.
  • üniversite +2 sene uzak kaldım doğduğum şehirden ve yaşadığımı anladım. şimdi bunun güzel olduğunu mu savunuyorsunuz? ya gözlerde bir sıkıntı var ya da beyinde.
  • çinçini yukardan çekip o kadar shoplasak orası da öyle güzel görünür.
  • en güzeli midir bilmem ama, istanbuldan yola çıktığınız varsayarsak izmit merkezden sonrası hem sakaryaya hem yalovaya kadar güzel memleket.

istanbul-izmit arasını at çöpe.
    bir de sakaryaya doğru gittikçe insanı yobazlaşıyor.
  • türkiye'nin en güzel şehri kayseri'dir.

not: gülmesene oğlum!
  • yalandır. tam kanser olmalık yerdir.
    bayburt, yozgat bile daha iyidir.
    editto: güzel olduğunu ispat için ilçeler yazılıp duruyor boşuna.
    başlıkta "en güzel şehri" demiş adam. ili dememiş ki.
  • en güzel şehri biraz komik olmuş ama yaşanabilir bir şehir. hem doğal güzellik hem şehir hayatı fena değil. sosyal hayat konusunda biraz daha gelişmeli tabii. belki de benim doğup büyüdüğüm yer olduğu için de olabilir bilmiyorum ama hangi şehire gidersem gideyim izmite dönünce bir huzur kaplıyor içimi.
195 entry daha