şükela:  tümü | bugün
  • evlendikten sonra birbirlerine karşı "hangimizin kocası daha zengin, daha kariyerli, daha büyük adam," yarışına giren kız arkadaşlardır.

şimdi arkadaşlar, buraya dikkat:

bu kızlar arkadaş buluşması adı altında sizi bir yere götürür, orada diğer kız arkadaşları ve kız arkadaşlarının kocaları ve sevgilileri olur. karınız veya sevgiliniz orada diğer erkeklerden daha üstün, daha karizmatik, daha ağır, daha zengin görünmenizi ister.

bu şekilde buluşmanın sonunda kocası/sevgilisi en fazla öne çıkan, en fazla üstünlük kuran kız, diğer kızlar tarafından kıskanılarak ve arkasından çekiştirilerek ödüllendirilir. gecenin galibi olan kız sevgilisini yatağa attığı gibi üzerine tırmanır ve seni çok seviyorum diye çığlıklar atarak yavrucağın üzerinde hunharca tepinir.

işte tüm bu yaşananlara biz kısaca, kadın milletinden tiksiniyoruz diyoruz.

kız arkadaşların kendi aralarında yarıştırdığı tasmalı maymunlardan mı olacaksınız, yoksa adınızı duyduklarında kızları korkudan tir tir titreten bir adam mı olacaksınız?

bana maymun olacakmışsınız gibi geliyor.
  • dedi henüz maymundan günümüze gelememiş adam.
  • bu yarışta sonuncu gelip tribin allahını yemiş ve ödül seksinden mahrum kalmak bir yana, rutin seksten de olmuş birinin beyanatı.

tiksindiğiniz şeylerden gerçekten tiksiniyorsanız, o şeyleri değil yazmak; aklınıza bile getirmeyiniz. biz kadınlar sizin pek de bir işe yaramayan beyanlarınızı çok yararlı bulmuyoruz.

neyse gideyim de, sevgilime ödülünü verdikten sonra, sonuncu olan mal çocuk ve kız arkadaşı hakkında ağır dedikodu yapayım. kezoluk foreva bitç.

(plaketinizi buyrun)
  • müziğin sesini açıp duymak istemediğim muhabbet yapan kişilerdir.

iki kadın arkamda konuşuyor daha bugün. arabayı ben kullanıyorum evet.

yüzük ne güzelmiş.
    evet alyans değiştirdim.
    ben sevmedim hemen değiştiririm.
    kocamda var ya onunki ile aynı değiştirmem.
    takıyor mu?
    asla çıkarmaz.
    benimki de.
    günleri de unutmaz.
    benimki de unutmaz. mutlaka saat kolye falan alır.
    biz yemeğe çıkarız lüks bir yere.
    a tabi o olmazsa olmaz.

böyle devam eden yarım saat süren kocalarının onlara yaptıklarına dair muhabbetler. tembellikten haftada 4 gün makarna yiyen tipler bunlar bir de.
  • acınası insan modeli. benim de vardı bi tane bu modelden, yıllar sonra öğrendim ki ne anlattıysa yalanmış, he deyip geçin, mümkünse ölü taklidi yapın.