şükela:  tümü | bugün
  • kendisiyle yapılan bir ropörtaja istinaden 'aldatma' kelimesinden ne anladığını cidden anlamadığım ebru şancı sözü.

--- spoiler ---

soru- 10 yıl sonra siz çökerseniz ama o genç kalırsa…

cevab: öyle korkularım hiç yok. ama kocam beni aldatmaz demiyorum. nihayetinde erkektir, yapabilir. yaparsa da parasının yarısını alır, kapının önüne koyarım. ha, üç-beş gecelik bir şey için de bunu yapmam.
    --- spoiler ---

bacım ne diyon sen yahu, beynim durdu.

https://www.haberler.com/…yapabilir-9742794-haberi/
  • şaşırtmayan ebru şancı beyanatıdır.
  • (bkz: geliri olan erkek gideri olan kadın birlikteliği)

ayrica ebru sanci kim amk?
    ebru salli'nin yan sanayisi gibi.
  • kocam aşırı zengin olsun da görmezden gelirim düşüncesi. bu tiplerin sayısı inanılmaz artmış durumda. keşke münferit olsaydı.
  • muhtemelen kocasını sevmeyen ve kocası tarafından sevilmeyen bir kadının sözü. ilişkiye başlama nedeni farklı olduğundan ihanet de ayrılma sebebi olmuyor.

ayrıca şöyle bir cümle kurarken kendini ve kadınlığı(nı) ne kadar alçalttığını da fark etmeyen/edemeyen biri bu kadın.

--- spoiler ---
    nihayetinde erkektir, yapabilir.
    --- spoiler ---
  • (bkz: gold digger)
  • fark edenler elbette olmuştur olacaktır da.
    bu kadında içten içe kendi geçmişine günah çıkarma var. kocasını fazla fazla alttan alıyor.ki 23 yaşındakı bir adamdan koca mı olur soru işaretleri. hemen de çocuk yapması tezimi doğruluyor.
    bu ilişki mahkemeyle noktalanır. velayet ve nefaka paraları ile yolunu bulur hanım abla. adam zaten futbolcuymuş. iyi yere kapak atmış zaar.

biz kıçı kırık mühendisleri kendimize reva görelim onlar da bakmasın elin motoru futbolcu götürsün vay bee vay beeee. bi daha vay bee.
  • geliri gideri durumundan ziyade aldatmanın erkeğin elinin kiri (yıkar geçer) olarak görüldüğü topraklarımızda altında sosyolojik sebepler de arayabileceğimiz ve tabii ki de şaşırtmayan ebru şancı beyanıdır.

(bkz: erkeğin aldatmasının normal olması)

bir eğitimci olarak sınıfta öğrencilerin algılarını deşmeyi çok seviyorum. bir dili öğretiyor olmak ve öğrencilerimizin genç yetişkinler olması da elbette elime bir sürü malzeme veriyor. mesela "if clause type 2" mu işliyoruz, sor kadın öğrenciye erkek olsan neler yapabilirdin sorusunu ve erkeklere de tam tersini gelsin cevaplar.

bir defasında okuma parçamız aldatma üzerineydi ve kadın ve erkek öğrencilere aldatıldıklarında verecekleri tepkileri sordum. erkek öğrenciler "ne demek hocam, vururum, dağıtırım, yakarım bu gezegeni" tarzı cevaplar verdiler. hatta bunları söylerken sesleri o kadar yüksek çıkıyordu ki "biraz da kadın arkadaşlarımıza cevap verebilmeleri için müsaade edelim arkadaşlar" demek durumunda kaldım. onlardan da öyle vurdulu kırdılı cevaplar gelmedi zaten, ve her zamanki ses tonlarını kullandılar. cevaplarında zaten böyle bir şeyi kabullenmişlik vardı. ve bu olay türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri diyebileceğimiz bir üniversitede geçti. sonra tartışma konuşma aktivitesi yapıyorum ayağına verilen iki grup cevabın farkları ve bunun nedenlerine üzerine biraz konuşturdum sınıfı da umarım özellikle kadın öğrencilerin aklına bazı soru işaretleri bırakabilmişimdir.

bizim coğrafyanın kadınlarının hali hazırda kabullendiği (kabullenmesi gerektiğinin öğretildiği) bir durum aslında bu.