• adamı tebrik etmek lazım, dahiyane bir fikir. normal olarak boşanmak istese yapamazdı. nafakasıydı, manevi tazminatıydı, uğraşır dururdu. tebrikler.
  • heteroseksüel bir kadınla evli olması ve bu tercihini eşinden gizlemiş olması nedeniyle kocanın haksız olduğu durum.
  • cross dressing denen şeye heteroseksüellerinde de yönelebileceğini bilmeyenlerin varlığını göstermiş başlık.
  • oteline kadar vurgulanip haber yapilmasi doğru değil. mevzuyla o yuzden ilgilenmiyorum.

yalniz olaya bi “vaka” olarak bakarsak bu tip bi vakada kadinin travma yaşamasina şaşirmak yersizdir.

ben kocasi “gay” çıkan 2 kadin taniyorum. her iki vakada da kadinlarin travmasi uzun süre geçmedi. hatta bu vakalarin birinde kadin hayata küstü, saçlarini kestirdi dövme yaptirdi, baya 15 yaş ergenleri gibi davranmaya basladi ve asosyalleşip tamamen inzivaya çekildi (psikolojisi agir sekilde bozuldu)

bu tip vakalara eşcinsellik normal canim
    ne var bunda diye bakamazsin.

burda aldatilmislik, yillarca farkedememenin şaşkinligi, yetersizlik hissi, kadinliginin yetmedigi hissinden tut envai cesit travma yasatir kadina.

dolayisiyla klasik dusunceyle anlasilabilecek bir durum degil.
  • turkiye’de hukukun ustunlugunun, kisisel haklarin, masumiyet karinesi kavraminin bes para etmediginin bariz bir ornegi olan haber, ve paralelinde acilan baslik.

1) haber tamamen kadinin gozunden servis edilmis, erkegin ifade ve iddiasi ciliz sekilde gecistirilmis.

2) kadina dair hemen hic bir detay yokken, erkegin kim oldugunu rahatlikla tespit edecek detaylar mevcut. ben kisa bir arastirma ile internette buldum. kendisine sabir diliyorum.

3) henuz yargi asamasinda ve ispatlanmamis bir olay kesinlesmis gibi aktarilmis ve yorumlanmis. sanki bu ulke degildi daha yakin zamandan tecavuz iftirasi ile oldurulen bir gencin draminin yasandigi. linc icin herkes pek bir aceleci.

4) ıddialar kadinin iki yil neden duruma goz yumdugunu, yuksek tazminat talebini aciklamiyor, erkek ayrica kadini ziynet ve esyalari almakla suclamis. bosanma asamasinda maalesef hukuki temsilciler taraflari acimasiz olup gerekirse karsi tarafa iftira atmaya kadar olumsuz yonlendiriyorlar. sahsin sosyal medyada gorunen bir kac resmine bakarak marjinal ya da hadi abartmayalim ama siradan olmayan bir tarzi oldugu ortada. karsi tarafin avukati bunu bir acik olarak kullaniyor olamaz mi?

siz siz olun kesin deliller ve sonuc olmadan insanlarin bu sekilde linc edilmesine alet olmayin, simdi bu vatandas gidip o kadini vursa, ya da intihar etse ve sonra iddialar asilsiz ciksa vicdani olarak rahat edemezsiniz. bu ulkede kupe taktigi icin ibne, siyah tisort giydigi icin satanist dendi insanlara. ayik olun.
  • haberin verilme şekli tam bir skandaldır. ortada gerçekliği kanıtlanmayan bir iddia sanki gerçekmiş gibi gazetede yer bulmuş. iddianın muhatabı ise karısının kendisini aldattığı için böyle bir iddiada bulunduğunu iddia etmiş. diyelim ki erkek tarafı haklı. o zaman bu gazete hiç mi utanmayacak başlığından dolayı. adamın hayatını karartacak bir iddiayı gerçekmiş gibi yansıtmaktan. haberin içeriğini okumayan bir insanı yanıltacak bir başlık.

bu tarz haberler suç olmalı. gazeteler biraz daha fazla gazete satmak, internet sitesinde daha fazla tık olmak için bu tarz yöntemlere başvurmamalı. başvuran en ağır cezaları almalı.
  • herkes adamin escinsel oldugu on kabuluyle yazmis ama crossdresser olmasi gay oldugu anlamina gelmez.
  • iki kadının ilişkisi skandal, bir erkeğin kadın kıyafetleri giymesi ise şok ifade oluyor türk basınına göre. hoş magazinci diye tabir edilen akbabaları basın mensubu kategorisinde değerlendirmek ne kadar doğru olur bilemiyorum. işleri güçleri elalemin özel hayatını haber yapmak olan bu tayfa nedense tacizlere, tecavüzlere pek ses çıkarmaz, onlar skandal sayılmıyor demek ki.

adının baş harflerini verdim, fotoğrafını bulanıklaştırdım, demek ki tüm özel hayatını delik deşik edebilirim. hadi bunlar mahkemede boşanma gerekçesi olarak sunuldu, niye haberleştirilip herkese duyurma ihtiyacı hissediliyor anlamıyorum.
  • gündem değişsin diye daha neler haber olacak bakalım.
hesabın var mı? giriş yap