şükela:  tümü | bugün
  • lan belki olumlu anlamda söylemiştir? mesela hep hayalini kurduğun bir fantezini açtın, o da "kocam değil misin, yapacaksın tabii yaramaz şey seni hihi" dedi? context önemli.
  • bir kadının şüphe götürmeyecek şekilde kezban olduğunu ispat eden cümle.

bu lafı eden kızı, daha ağzını kapamadan terk edeceksiniz gençler.

yoksa hayatınızı skerler.

kadınlarımızı, kocaları üzerinden geçindirmeye yönlendiren iğrenç kezban kültürünün, anadan-kıza geçen mirasıdır bu söz.

küçük yaştan itibaren, cahil anaları tarafından "zengin koca bul, sana baksın" ön yüklemesiyle beyni yıkanan kızların sonunda dönüştüğü formattır bu.

işte siz de gidip o cahil kancıkla evlendiğinizde, kızın çocukluğundan beri beynine kazınmış "kocam bana onu alacak, kocam bana bunu alacak, kocam bana bunu yapacak," beklentilerinin tümü, bu cümle ile dışa çıkıyor.

dolayısyla, bir kadın size bu cümleyi kurabiliyorsa... ağır kezbandır. iyileşmesi mümkün olmayan kezbandır.

hatta popüler kültürün alt imgesi olan kezban terimini bir yana koyup, daha ciddi konuşayım.

kızımız, prenses sendromuna kapılmış bir şizofrendir. yani akıl hastasıdır ve biliyorsunuz, yasalarımızda, akıl hastalarının evlilikleri hem yasaktır hem de geçersizdir. dolayısıyla, sizin evliliğiniz geçersizdir dostlarım. burada tek problem şu ki, toplumdaki neredeyse tüm kadınlar bu hastalıktan muzdarip olduğu için, mahkemelerimize gidip de benim karım prenses sendromuna kapılmış bri ruh hastası, annesi babası kızlarını şizofren yapmış, kendini peri kralının kızı, prenses zannediyor, bizim evliliğimiz geçersiz sayılsın, diyemiyorsunuz. çünkü mahkeme bunu kabul ederse, türkiye'deki bütün evlilikler düşer.

ama siz bunu bilin. sizin evliliğiniz geçersiz. yasal olarak da, etik olarak, hakkaniyet olarak da o evlilik geçersiz olmak zorunda. ama siz devlet zoruyla, bir deliyle zorla evli tutuluyorsunuz. çünkü bu toplum, kız çocuklarını şizofren olarak yetiştirmeyi bir gelenek olarak kabullenmiş ve erkek çocuklarını da, bu şizforene ömür boyu bakacak bir kurban/uşak olarak büyütüyorlar. sizden beklenen bu. göreviniz bu.

o yüzden o kancık karılarınız karşınıza geçip, hiç utanmadan, sıkılmadan, ettiği lafın anlamını tartmadan, ağzından çıkan lafın çirkinliğini, bir insanı yasalarla bağlayıp köleleştirmenin aşkla hiçbir ilintisi olmadığını anlayamadan, size ağzını yaya yaya, "kocom doğol moson yopocokson!" diyorlar.

evliliğiniz yasal olarak da, hakkaniyet olarak da geçersiz dostlar. sadece bunu tescil edecek yürekli ve adil bir yargıç olmadığı için, ömrünüz bu toplumun pis prenses gelin geleneğine köle olarak geçiyor, harcanıyor, tüketiliyor.

geçmiş olsun koçerolar. ama bilinçli olun, savaşın, konuşun, anlatın... çocuklarınız, torunlarınız sizin yaşadığınız zulmü yaşamasın.

kızlarınızı da prenses olarak yetiştirmeyin.