şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şey markalı prezervatifin büyük boy olanının (57 mm) adı. türkiye'de okey büyük boy ile birlikte bu alandaki iki alternatiften biri. şahsen ben fiyat/performans olarak bunu tercih ediyorum. tabii boydan kasıt aslında en, çünkü standart prezervatiflere göre kalibresi daha büyük. ancak yine de çok da bir konfor sağlamıyor, dibindeki lastikli kısım malum organın şaft kısmında kangrenimsi bir yapıya sebebiyet veriyor. bunun 62-63 kalibre olanları olsa daha iyi olur. ülkemde bunun daha büyüğü bir ürün olmaması ve bu yönde bir talep olmaması, ülkemde üzerinde çok konuşulan penis ebatları hakkında bir fikir verir.

    şu saate kadar sözlükte başlığının açılmamış olması ile sözlükte dillendirilen penis ebatları büyük tezat oluşturmaktadır.
  • standart boydaki mengene etkisinden kurtulmak için denedim ama eh işte. kocaman filan diye koymuşlar adını ama normalden biraz daha geniş sadece... belki bir 3-5 milim daha geniş yapılsa iyi olacak sanki..
  • neredeyse 1 yıldır hic bir yerde bulunamayan condom. gerci raflarda buyuk boy prezervatif bulmak neredeyse imkansiz. artik kompleksten midir, meraktan midir anlayamadim.